
| От какъв тип е каросерията, Fisker Ocean? | SUV, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко може да измине изцяло на ток, Extreme/One 113 kWh Hyper Range (564 Hp) AWD? | 707 км 439.31 mi |
| Каква е консумацията на електричество, Fisker Ocean Extreme/One 113 kWh Hyper Range (564 Hp) AWD? | 23 кВтч/100 км. 37.01 kWh/100 mi 91 MPGe 4.3 км/кВтч 2.7 mi/кВтч |
| Колко бърза е колата, 2022 Ocean Extreme/One 113 kWh Hyper Range (564 Hp) AWD? | 206 км/ч | 128 mph 0-100 км/ч: 4.2 сек 0-60 mph: 3.7 сек |
| Колко мощност има, Fisker Ocean SUV 2022 Extreme/One 113 kWh Hyper Range (564 Hp) AWD? | 564 кс, 737 Нм 543.58 lb.-ft. |
| Какво е задвижването, Fisker Ocean SUV 2022 Extreme/One 113 kWh Hyper Range (564 Hp) AWD? | Пълно задвижване (4x4). BEV (Електрически автомобил). Един електрически мотор задвижва предните колела, един електрически мотор задвижва задните колела. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2022 Fisker Ocean SUV? | 4775 мм 187.99 in. |
| Колко широка е колата, 2022 Fisker Ocean SUV? | 1990 мм 78.35 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2022 Fisker Ocean Extreme/One 113 kWh Hyper Range (564 Hp) AWD? | 2436 кг 5370.46 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2022 Fisker Ocean Extreme/One 113 kWh Hyper Range (564 Hp) AWD? | 2974 кг 6556.55 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2022 Fisker Ocean SUV? | 476 - 918 л 16.81 - 32.42 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2022 Fisker Ocean Extreme/One 113 kWh Hyper Range (564 Hp) AWD? | 1, автоматична скоростна кутия |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Fisker |
| Модел | Ocean |
| Генерация | Ocean |
| Модификация (Двигател) | Extreme/One 113 kWh Hyper Range (564 кс) AWD |
| Начало на производство | Февруари, 2022 г |
| Край на производство | 2024 г |
| Архитектура на силовия агрегат | BEV (Електрически автомобил) |
| Тип каросерия | SUV |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Експлоатационни показатели | |
| Тип гориво | Електричество |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 4.2 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 4.2 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph | 3.7 сек |
| Максимална скорост | 206 км/ч 128 mph |
| Съотношение тегло/мощност | 4.3 кг/кс, 231.5 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 3.3 кг/Нм, 302.5 Нм/тон |
| Електрически и хибридни автомобили | |
| Брутен капацитет на батерията | 113 кВтч |
| Нетен (използваем) капацитет на батерията | 106 кВтч |
| Технология на батерията | Литиево-никелово манганово-кобалтово оксидна (Li-NMC) |
| Местоположение на батерията | Под пода |
| Изцяло електрически пробег (WLTP) | 707 км 439.31 mi |
| Изцяло електрически пробег (EPA) | 579 км 359.77 mi |
| Среден разход на електрическа енергия (EPA) | 23 кВтч/100 км.
37.01 kWh/100 mi 91 MPGe 4.3 км/кВтч 2.7 mi/кВтч |
| Портове за зареждане | Влезте, за да видите. |
| Електродвигател 1 | |
| Местоположение на електродвигателя | Предна ос, напречно |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Електродвигател 2 | |
| Местоположение на електродвигателя | Задна ос, напречно |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Системна мощност | 564 кс |
| Въртящ момент на системата | 737 Нм 543.58 lb.-ft. |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 2436 кг 5370.46 lbs. |
| Допустима маса | 2974 кг 6556.55 lbs. |
| Максимална товароносимост | 538 кг 1186.09 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 476 л 16.81 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 918 л 32.42 cu. ft. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 1820 кг 4012.41 lbs. |
| Размери | |
| Дължина | 4775 мм 187.99 in. |
| Широчина със свити огледала | 1990 мм 78.35 in. |
| Широчина с отворени огледала | 2120 мм 83.46 in. |
| Височина | 1629 мм 64.13 in. |
| Колесна база | 2921 мм 115 in. |
| Предна следа | 1696 мм 66.77 in. |
| Задна следа | 1732 мм 68.19 in. |
| Преден надвес | 911 мм 35.87 in. |
| Заден надвес | 942 мм 37.09 in. |
| Пътен просвет | 165-180 мм 6.5 - 7.09 in. |
| Минимален диаметър на завой | 11.9 м 39.04 ft. |
| Преден ъгъл на проходимост | 15.9-17° |
| Заден ъгъл на проходимост | 20.3-21.5° |
| Ъгъл на рампата | 12.9-13.4° |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Един електрически мотор задвижва предните колела, един електрически мотор задвижва задните колела. |
| Задвижване | Пълно задвижване (4x4) |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 1 предавки, автоматична скоростна кутия |
| Предно окачване | Независимо тип McPherson с винтова пружина и напречен стабилизатор |
| Задно окачване | Независимо многораменно пружинно окачване със стабилизатор |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни спирачки | Дискови вентилирани |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | 255/50 R20; 255/45 R22 |
| Размери на джантите | 7.5J x 20; 8.5J x 22 |