
| От какъв тип е каросерията, Datsun 280Z? | Купе, Фастбек, 3 врати, 2 места |
|---|---|
| Колко мощност има, Datsun 280Z Купе, Фастбек 1975 2.8 (149 Hp)? | 149 кс, 221 Нм 163 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Datsun 280Z Купе, Фастбек 1975 2.8 (149 Hp)? | 2.8 л 2753 см3 168 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 1975 Datsun 2.8 (149 Hp)? | 6, Редови |
| Какво е задвижването, Datsun 280Z Купе, Фастбек 1975 2.8 (149 Hp)? | Задно задвижване. Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва задните колела на автомобила. |
| Каква е дължината на превозното средство, 1975 Datsun 280Z Купе, Фастбек? | 4405 мм 173.43 in. |
| Колко широка е колата, 1975 Datsun 280Z Купе, Фастбек? | 1630 мм 64.17 in. |
| Колко тежи автомобилът, 1975 Datsun 280Z 2.8 (149 Hp)? | 1250-1258 кг 2755.78 - 2773.42 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 1975 Datsun 280Z 2.8 (149 Hp)? | 1445-1453 кг 3185.68 - 3203.32 lbs. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 1975 Datsun 280Z 2.8 (149 Hp)? | 4, ръчна скоростна кутия |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Datsun |
| Модел | 280Z |
| Генерация | 280Z |
| Модификация (Двигател) | 2.8 (149 кс) |
| Начало на производство | 1975 г |
| Край на производство | 1978 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Купе, Фастбек |
| Брой места | 2 |
| Брой врати | 3 |
| Експлоатационни показатели | |
| Разход на гориво - градско (EPA) | 13.8-14.7 л/100 км
17 - 16 US mpg 20.5 - 19.2 UK mpg 7.2 - 6.8 км/л |
| Разход на гориво - извънградско (EPA) | 8.7-9.4 л/100 км
27 - 25 US mpg 32.5 - 30.1 UK mpg 11.5 - 10.6 км/л |
| Тип гориво | Бензин |
| Съотношение тегло/мощност | 8.4 кг/кс, 119.2 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 5.7 кг/Нм, 176.8 Нм/тон |
| Двигател | |
| Мощност | 149 кс @ 5600 об/мин |
| Мощност за литър работен обем | 54.1 кс/л |
| Въртящ момент | 221 Нм @ 4400 об/мин 163 lb.-ft. @ 4400 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, надлъжно |
| Модел/код на двигателя | L28 |
| Обем на двигателя | 2753 см3 168 cu. in. |
| Брой цилиндри | 6 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 86.1 мм 3.39 in. |
| Ход на буталото | 79 мм 3.11 in. |
| Степен на сгъстяване | 8.3:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 2 |
| Система за впръскване на гориво | Многоточково индиректно впръскване (многоточков инжекцион) |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Атмосферен двигател |
| Газоразпределителен механизъм | SOHC |
| Количество на маслото в двигателя | 4.5 л 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Охлаждаща течност | 9.5 л 10.04 US qt | 8.36 UK qt |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 1250-1258 кг 2755.78 - 2773.42 lbs. |
| Допустима маса | 1445-1453 кг 3185.68 - 3203.32 lbs. |
| Максимална товароносимост | 195 кг 429.9 lbs. |
| Обем на резервоара | 65 л 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Размери | |
| Дължина | 4405 мм 173.43 in. |
| Широчина | 1630 мм 64.17 in. |
| Височина | 1295 мм 50.98 in. |
| Колесна база | 2305 мм 90.75 in. |
| Предна следа | 1354 мм 53.31 in. |
| Задна следа | 1346 мм 52.99 in. |
| Пътен просвет | 150 мм 5.91 in. |
| Минимален диаметър на завой | 10.6 м 34.78 ft. |
| Преден ъгъл на проходимост | 20.29° |
| Заден ъгъл на проходимост | 18.13° |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва задните колела на автомобила. |
| Задвижване | Задно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 4 предавки, ръчна скоростна кутия |
| Предно окачване | Независимо тип McPherson с винтова пружина и напречен стабилизатор |
| Задно окачване | Независимо окачване с винтови пружини, напречен носач, напречен стабилизатор |
| Предни спирачки | Дискови, 272 мм |
| Задни спирачки | Барабанни, 228.6 мм |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Размери на гумите | 195/70 R14 |
| Размери на джантите | 5J x 14; 5.5J x 14 |