
| Hvilken type er karosseriet, Datsun 280Z? | Kupe , Fastback, 3 dører, 2 seter |
|---|---|
| Hva er motorens effekt, Datsun 280Z Kupe , Fastback 1975 2.8 (149 Hp)? | 149 hk, 221 Hm 163 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Datsun 280Z Kupe , Fastback 1975 2.8 (149 Hp)? | 2.8 l 2753 sm 168 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 1975 Datsun 2.8 (149 Hp)? | 6, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Datsun 280Z Kupe , Fastback 1975 2.8 (149 Hp)? | Bakhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver bakhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 1975 Datsun 280Z Kupe , Fastback? | 4405 mm 173.43 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 1975 Datsun 280Z Kupe , Fastback? | 1630 mm 64.17 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 1975 Datsun 280Z 2.8 (149 Hp)? | 1250-1258 kg 2755.78 - 2773.42 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 1975 Datsun 280Z 2.8 (149 Hp)? | 1445-1453 kg 3185.68 - 3203.32 lbs. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 1975 Datsun 280Z 2.8 (149 Hp)? | 4, manuell girkasse |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Datsun |
| modell | 280Z |
| Generasjon | 280Z |
| Modifikasjon (motor) | 2.8 (149 hk) |
| Første år av produksjon | 1975 år |
| Siste år av produskjon | 1978 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Kupe , Fastback |
| Antall seter | 2 |
| Antall dører | 3 |
| Prestasjon | |
| Drivstofforbruk - Bykjøring (EPA) | 13.8-14.7 l/100 km
17 - 16 US mpg 20.5 - 19.2 UK mpg 7.2 - 6.8 km/l |
| Drivstofforbruk - Landeveiskjøring (EPA) | 8.7-9.4 l/100 km
27 - 25 US mpg 32.5 - 30.1 UK mpg 11.5 - 10.6 km/l |
| Type drivstoff | Bensin |
| Motsvarighet vekt/effekt | 8.4 kg/hk, 119.2 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 5.7 kg/Hm, 176.8 Hm/tonn |
| Motor | |
| Motoreffekt | 149 hk @ 5600 omdr./min. |
| Effekt per liter slagvolum | 54.1 hk/l |
| Dreiemoment | 221 Hm @ 4400 omdr./min. 163 lb.-ft. @ 4400 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, langsstilt |
| Motormodell/Motorkode | L28 |
| Motorvolum | 2753 sm 168 cu. in. |
| Antall sylindere | 6 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 86.1 mm 3.39 in. |
| Slaglengde | 79 mm 3.11 in. |
| Kompresjons grad | 8.3:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 2 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Indirekte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Naturlig suget motor |
| Ventil | SOHC |
| Motoroljekapasitet | 4.5 l 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| kjølevæske | 9.5 l 10.04 US qt | 8.36 UK qt |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 1250-1258 kg 2755.78 - 2773.42 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 1445-1453 kg 3185.68 - 3203.32 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 195 kg 429.9 lbs. |
| Drivstofftank | 65 l 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4405 mm 173.43 in. |
| Bredde | 1630 mm 64.17 in. |
| Høyde | 1295 mm 50.98 in. |
| Akselavstand | 2305 mm 90.75 in. |
| Sporvidde, foran | 1354 mm 53.31 in. |
| Sporvidde, baks | 1346 mm 52.99 in. |
| Bakkeklaring | 150 mm 5.91 in. |
| Minimal snu diamenter | 10.6 m 34.78 ft. |
| Angrepsvinkel | 20.29° |
| Utgangsvinkel | 18.13° |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver bakhjulene på kjøretøyet. |
| Hjultrekk | Bakhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 4 trinns, manuell girkasse |
| framsuspensjon | Uavhengig, type McPherson med spiralfjær og krængningsstabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig spiralfjæroppheng, Wishbone , Tverrgående stabilisator |
| frambremser | disc , 272 mm |
| bakbremser | Tromme , 228.6 mm |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Dekkstørrelse | 195/70 R14 |
| Felgstørrese | 5J x 14; 5.5J x 14 |