
| Jakiego rodzaju jest nadwozie, Datsun 280Z? | Coupé , Fastback, 3 drzwi, 2 miejsc |
|---|---|
| Jaką ma moc silnik, Datsun 280Z Coupé , Fastback 1975 2.8 (149 Hp)? | 149 KM, 221 Nm 163 lb.-ft. |
| Jaka jest objętość silnika, Datsun 280Z Coupé , Fastback 1975 2.8 (149 Hp)? | 2.8 l 2753 cm3 168 cu. in. |
| Ile cylindrów ma silnik, 1975 Datsun 2.8 (149 Hp)? | 6, Rzędowy |
| Jaki jest układ napędowy, Datsun 280Z Coupé , Fastback 1975 2.8 (149 Hp)? | Napęd na tylne koła. Silnik spalinowy. SSW wprowadza w ruch tylne koła samochodu. |
| Jaka jest długość pojazdu, 1975 Datsun 280Z Coupé , Fastback? | 4405 mm 173.43 in. |
| Jaka jest szerokość pojazdu, 1975 Datsun 280Z Coupé , Fastback? | 1630 mm 64.17 in. |
| Jaki jest ciężar własny pojazdu, 1975 Datsun 280Z 2.8 (149 Hp)? | 1250-1258 kg 2755.78 - 2773.42 lbs. |
| Jaka jest całkowita masa pojazdu, 1975 Datsun 280Z 2.8 (149 Hp)? | 1445-1453 kg 3185.68 - 3203.32 lbs. |
| Ile biegów ma skrzynia biegów, Jaki jest rodzaj skrzyni biegów, 1975 Datsun 280Z 2.8 (149 Hp)? | 4, ręczna skrzynia biegów |
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Marka | Datsun |
| Model | 280Z |
| Generacja | 280Z |
| Modyfikacja (Silnik) | 2.8 (149 KM) |
| Początek produkcji | 1975 r |
| Koniec produkcji | 1978 r |
| Architektura agregatu | Silnik spalinowy |
| Typ nadwozia | Coupé , Fastback |
| Liczba miejsc | 2 |
| Liczba drzwi | 3 |
| Wydajność | |
| Zużycie paliwa - Cykl miejski (EPA) | 13.8-14.7 l/100 km
17 - 16 US mpg 20.5 - 19.2 UK mpg 7.2 - 6.8 km/l |
| Zużycie paliwa - Cykl pozamiejski (EPA) | 8.7-9.4 l/100 km
27 - 25 US mpg 32.5 - 30.1 UK mpg 11.5 - 10.6 km/l |
| Typ paliwa | Benzyna |
| Stosunek masy do mocy | 8.4 kg/KM, 119.2 KM/tonę |
| Stosunek masy do Moment obrotowy | 5.7 kg/Nm, 176.8 Nm/tonę |
| Silnik | |
| Moc | 149 KM @ 5600 obr./min. |
| Moc na litr objętości roboczej | 54.1 KM/l |
| Moment obrotowy | 221 Nm @ 4400 obr./min. 163 lb.-ft. @ 4400 obr./min. |
| Układ silnika | Z przodu, wzdłuż |
| Model/Kod silnika | L28 |
| Pojemność silnika | 2753 cm3 168 cu. in. |
| Liczba cylindrów | 6 |
| Konfiguracja silnika | Rzędowy |
| Średnica cylindrów | 86.1 mm 3.39 in. |
| Skok tłoka | 79 mm 3.11 in. |
| Stopień sprężania | 8.3:1 |
| Liczba zaworów cylindra | 2 |
| Układ wtrysku paliwa | Wtrysk wielopunktowy |
| Aspiracja silnika | Silnik wolnossący |
| Układ rozrządu | SOHC |
| Ilość oleju w silniku | 4.5 l 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Specyfikacja oleju silnikowego | Zaloguj się, aby zobaczyć. |
| płyn chłodzący | 9.5 l 10.04 US qt | 8.36 UK qt |
| Objętość i waga | |
| Masa własna | 1250-1258 kg 2755.78 - 2773.42 lbs. |
| Dopuszczalna masa | 1445-1453 kg 3185.68 - 3203.32 lbs. |
| Maksymalne obciążenie | 195 kg 429.9 lbs. |
| Zbiornik paliwa | 65 l 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Wymiary | |
| Długość | 4405 mm 173.43 in. |
| Szerokość | 1630 mm 64.17 in. |
| Wysokość | 1295 mm 50.98 in. |
| Rozstaw osi | 2305 mm 90.75 in. |
| Rozstaw kół przednich | 1354 mm 53.31 in. |
| Rozstaw kół tylnych | 1346 mm 52.99 in. |
| Prześwit | 150 mm 5.91 in. |
| Minimalna średnica skrętu | 10.6 m 34.78 ft. |
| Kąt natarcia | 20.29° |
| Kąt zejścia | 18.13° |
| Układ napędowy, hamulce i zawieszenie | |
| Architektura układu napędowego | SSW wprowadza w ruch tylne koła samochodu. |
| Napęd | Napęd na tylne koła |
| Ilość biegów i rodzaj skrzyni biegów | 4 biegów, ręczna skrzynia biegów |
| Zawieszenie przednie | Niezależne, typu McPherson ze sprężyną śrubową i drążkiem stabilizującym |
| Zawieszenie tylne | Niezależne zawieszenie sprężyny śrubowej, wahacz poprzeczny , stabilizator poprzeczny |
| Hamulce przednie | Tarczowe, 272 mm |
| Hamulce tylne | Bębnowe , 228.6 mm |
| Układ kierowniczy | Przekładnia zębatkowa |
| Rozmiar opon | 195/70 R14 |
| Rozmiar felg | 5J x 14; 5.5J x 14 |