| От какъв тип е каросерията, BYD Sea Lion 05 II? | SUV, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко може да измине изцяло на ток, 57.55 kWh (272 Hp) Electric? | 540 км 335.54 mi |
| Колко бърза е колата, 2026 Sea Lion 05 II 57.55 kWh (272 Hp) Electric? | 190 км/ч | 118.06 mph 0-100 км/ч: 6.6 сек 0-60 mph: 6.3 сек |
| Колко мощност има, BYD Sea Lion 05 SUV 2026 57.55 kWh (272 Hp) Electric? | 272 кс, 230 Нм 169.64 lb.-ft. |
| Какво е задвижването, BYD Sea Lion 05 II SUV 2026 57.55 kWh (272 Hp) Electric? | Задно задвижване. BEV (Електрически автомобил). Един електрически мотор задвижва задните колела. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2026 BYD Sea Lion 05 SUV? | 4620 мм 181.89 in. |
| Колко широка е колата, 2026 BYD Sea Lion 05 SUV? | 1860 мм 73.23 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2026 BYD Sea Lion 05 II 57.55 kWh (272 Hp) Electric? | 1710 кг 3769.9 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2026 BYD Sea Lion 05 SUV? | 600 л 21.19 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2026 BYD Sea Lion 05 II 57.55 kWh (272 Hp) Electric? | 1, автоматична скоростна кутия |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | BYD |
| Модел | Sea Lion 05 |
| Генерация | Sea Lion 05 II |
| Модификация (Двигател) | 57.55 kWh (272 кс) Electric |
| Начало на производство | Април, 2026 г |
| Архитектура на силовия агрегат | BEV (Електрически автомобил) |
| Тип каросерия | SUV |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Експлоатационни показатели | |
| Тип гориво | Електричество |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 6.6 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 6.6 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 6.3 сек |
| Максимална скорост | 190 км/ч 118.06 mph |
| Съотношение тегло/мощност | 6.3 кг/кс, 159.1 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 7.4 кг/Нм, 134.5 Нм/тон |
| Електрически и хибридни автомобили | |
| Брутен капацитет на батерията | 57.55 кВтч |
| Технология на батерията | Литиево-желязо фосфатна (LiFePO4) |
| Местоположение на батерията | Под пода |
| Изцяло електрически пробег (CLTC) | 540 км 335.54 mi |
| Портове за зареждане | Влезте, за да видите. |
| Електродвигател 1 | |
| Мощност на ел. двигател | 272 кс |
| Въртящ момент на електрическия двигател | 230 Нм 169.64 lb.-ft. |
| Местоположение на електродвигателя | Задна ос, напречно |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Системна мощност | 272 кс |
| Въртящ момент на системата | 230 Нм 169.64 lb.-ft. |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 1710 кг 3769.9 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 600 л 21.19 cu. ft. |
| Размери | |
| Дължина | 4620 мм 181.89 in. |
| Широчина | 1860 мм 73.23 in. |
| Височина | 1630 мм 64.17 in. |
| Колесна база | 2770 мм 109.06 in. |
| Предна следа | 1565 мм 61.61 in. |
| Задна следа | 1565 мм 61.61 in. |
| Минимален диаметър на завой | 9.4 м 30.84 ft. |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Един електрически мотор задвижва задните колела. |
| Задвижване | Задно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 1 предавки, автоматична скоростна кутия |
| Предно окачване | независимо тип McPherson |
| Задно окачване | Независимо многораменно (многоточково) окачване |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни спирачки | Дискови |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | 235/50 R18 |
| Размери на джантите | 18 |