
| De ce tip este caroseria, Toyota Bozhi 7? | Sedan, 4 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 600 Pro 71.35 kWh (281 Hp) Electric? | 600 km 372.82 mi |
| Care este puterea motorului, Toyota Bozhi 7 Sedan 2026 600 Pro 71.35 kWh (281 Hp) Electric? | 281 CP, 320 Nm 236.02 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Toyota Bozhi 7 Sedan 2026 600 Pro 71.35 kWh (281 Hp) Electric? | Tracţiunea spate. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Toyota Bozhi 7 Sedan? | 5130 mm 201.97 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Toyota Bozhi 7 Sedan? | 1965 mm 77.36 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Toyota Bozhi 7 600 Pro 71.35 kWh (281 Hp) Electric? | 2105 kg 4640.73 lbs. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Toyota Bozhi 7 600 Pro 71.35 kWh (281 Hp) Electric? | 1, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Toyota |
| Model | Bozhi 7 |
| Generație | Bozhi 7 |
| Modificare (Tip motor) | 600 Pro 71.35 kWh (281 CP) Electric |
| Anul inceperii productiei | 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | Sedan |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 4 |
| Performanță | |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
| Raport greutate/putere | 7.5 kg/CP, 133.5 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 6.6 kg/Nm, 152 Nm/tonă |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 71.35 kWh |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (CLTC) | 600 km 372.82 mi |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 281 CP |
| Cuplu motor electric | 320 Nm 236.02 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 281 CP |
| Cuplul total al sistemului | 320 Nm 236.02 lb.-ft. |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 2105 kg 4640.73 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 5130 mm 201.97 in. |
| Lăţime | 1965 mm 77.36 in. |
| Înălţime | 1506 mm 59.29 in. |
| Ampatament | 3020 mm 118.9 in. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Tractiune | Tracţiunea spate |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | iades dublu |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă |
| Frâne faţă (Front brakes) | disc |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 245/45 R20 |
| Dimensiunea jantelor | 20 |