
| Korimalli, Toyota Bozhi 7? | Sedan , 4 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 600 Pro 71.35 kWh (281 Hp) Electric? | 600 km 372.82 mi |
| Teho, Toyota Bozhi 7 Sedan 2026 600 Pro 71.35 kWh (281 Hp) Electric? | 281 hv, 320 Nm 236.02 lb.-ft. |
| Vetotapa, Toyota Bozhi 7 Sedan 2026 600 Pro 71.35 kWh (281 Hp) Electric? | Takaveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
| Pituus, 2026 Toyota Bozhi 7 Sedan ? | 5130 mm 201.97 in. |
| Leveys, 2026 Toyota Bozhi 7 Sedan ? | 1965 mm 77.36 in. |
| Nettopaino, 2026 Toyota Bozhi 7 600 Pro 71.35 kWh (281 Hp) Electric? | 2105 kg 4640.73 lbs. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 Toyota Bozhi 7 600 Pro 71.35 kWh (281 Hp) Electric? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Toyota |
| Malli | Bozhi 7 |
| Sukupolvi | Bozhi 7 |
| Versio (moottori) | 600 Pro 71.35 kWh (281 hv) Electric |
| Tuotannon aloitusvuosi | 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | Sedan |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 4 |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
| Paino/teho suhde | 7.5 kg/hv, 133.5 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 6.6 kg/Nm, 152 Nm/tonnia |
| Sähköautot ja hybridit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 71.35 kWh |
| Akun teknologia | Litium-rautafosfaatti (LiFePO4) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä (CLTC) | 600 km 372.82 mi |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 281 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 320 Nm 236.02 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 281 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 320 Nm 236.02 lb.-ft. |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 2105 kg 4640.73 lbs. |
| Mitat | |
| Pituus | 5130 mm 201.97 in. |
| Leveys | 1965 mm 77.36 in. |
| Korkeus | 1506 mm 59.29 in. |
| Pyörän perusta | 3020 mm 118.9 in. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
| Pyörän ohjaus | Takaveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Kaksoispoikittainen tukivarsi |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus |
| Etujarrut | Levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 245/45 R20 |
| Vanteen koko | 20 |