
| Hvilken type er karosseriet, Peugeot 407 (Phase II, 2008)? | Sedan, 4 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.2 16V (163 Hp) Automatic? | 9.4 l/100 km 25 US mpg 30.1 UK mpg 10.6 km/l |
| Hvor øko er bilen, Peugeot 407 2.2 16V (163 Hp) Automatic? | 224 g/km CO2 Euro 4 |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2008 407 (Phase II, 2008) 2.2 16V (163 Hp) Automatic? | 213 km/t | 132.35 mph 0-100 km/t: 10.6 sek 0-60 mph: 10.1 sek |
| Hva er motorens effekt, Peugeot 407 Sedan 2008 2.2 16V (163 Hp) Automatic? | 163 hk, 220 Hm 162.26 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Peugeot 407 Sedan 2008 2.2 16V (163 Hp) Automatic? | 2.2 l 2230 sm 136.08 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2008 Peugeot 2.2 16V (163 Hp) Automatic? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Peugeot 407 (Phase II, 2008) Sedan 2008 2.2 16V (163 Hp) Automatic? | Forhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2008 Peugeot 407 Sedan? | 4691 mm 184.69 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2008 Peugeot 407 Sedan? | 1811 mm 71.3 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.2 16V (163 Hp) Automatic? | 1516 kg 3342.21 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.2 16V (163 Hp) Automatic? | 2075 kg 4574.59 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2008 Peugeot 407 Sedan? | 407 l 14.37 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 2.2 16V (163 Hp) Automatic? | 4, automatisk girkasse |
| merke | Peugeot |
|---|---|
| modell | 407 |
| Generasjon | 407 (Phase II, 2008) |
| Modifikasjon (motor) | 2.2 16V (163 hk) Automatic |
| Første år av produksjon | Juli, 2008 år |
| Siste år av produskjon | 2009 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Sedan |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 4 |
| Drivstofforbruk - Bykjøring (NEDC) | 13.9 l/100 km
16.9 US mpg 20.3 UK mpg 7.2 km/l |
|---|---|
| Drivstofforbruk - Landeveiskjøring (NEDC) | 6.9 l/100 km
34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/l |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring (NEDC) | 9.4 l/100 km
25 US mpg 30.1 UK mpg 10.6 km/l |
| CO2-utslipp (NEDC) | 224 g/km |
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 10.6 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 10.6 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 10.1 sek |
| Maksimal hastighet | 213 km/t 132.35 mph |
| Miljøklassifisering | Euro 4 |
| Motsvarighet vekt/effekt | 9.3 kg/hk, 107.5 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 6.9 kg/Hm, 145.1 Hm/tonn |
| Motoreffekt | 163 hk @ 5875 omdr./min. |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 73.1 hk/l |
| Dreiemoment | 220 Hm @ 4150 omdr./min. 162.26 lb.-ft. @ 4150 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | 3FY EW12J4 |
| Motorvolum | 2230 sm 136.08 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 86 mm 3.39 in. |
| Slaglengde | 96 mm 3.78 in. |
| Kompresjons grad | 10.8:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Indirekte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Naturlig suget motor |
| Ventil | DOHC |
| Motoroljekapasitet | 4.25 l 4.49 US qt | 3.74 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| kjølevæske | 8.4 l 8.88 US qt | 7.39 UK qt |
| Vekt | 1516 kg 3342.21 lbs. |
|---|---|
| Maksimalt tillatt vekt | 2075 kg 4574.59 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 559 kg 1232.38 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 407 l 14.37 cu. ft. |
| Drivstofftank | 66 l 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Tillatt taklast | 80 kg 176.37 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 1800 kg 3968.32 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 72 kg 158.73 lbs. |
| Lengde | 4691 mm 184.69 in. |
|---|---|
| Bredde | 1811 mm 71.3 in. |
| Høyde | 1442-1447 mm 56.77 - 56.97 in. |
| Akselavstand | 2725 mm 107.28 in. |
| Sporvidde, foran | 1560 mm 61.42 in. |
| Sporvidde, baks | 1519-1526 mm 59.8 - 60.08 in. |
| Overheng foran | 1028 mm 40.47 in. |
| Overheng bak | 938 mm 36.93 in. |
| Bakkeklaring | 136 mm 5.35 in. |
| Minimal snu diamenter | 11.2 m 36.75 ft. |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
|---|---|
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 4 trinns, automatisk girkasse |
| framsuspensjon | Dobbel-wishbone hjuloppheng , Uavhengig spiralfjæroppheng, tverr stabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator |
| frambremser | disc-ventil , 330x30 mm |
| bakbremser | Disc , 290x28 mm |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 215/55 R17; 235/45 R18 |
| Felgstørrese | 7J x 17; 8J x 18 |