
| De ce tip este caroseria, Lepas L4? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 67.08 kWh (218 Hp) Electric? | 450 km 279.62 mi |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 L4 67.08 kWh (218 Hp) Electric? | 170 km/h | 105.63 mph 0-100 km/h: 7.9 sec 0-60 mph: 7.5 sec |
| Care este puterea motorului, Lepas L4 SUV 2026 67.08 kWh (218 Hp) Electric? | 218 CP, 275 Nm 202.83 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Lepas L4 SUV 2026 67.08 kWh (218 Hp) Electric? | Tracţiunea faţă. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Lepas L4 SUV? | 4420 mm 174.02 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Lepas L4 SUV? | 1817 mm 71.54 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 Lepas L4 67.08 kWh (218 Hp) Electric? | 1781 kg 3926.43 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 Lepas L4 SUV? | 503 - 1334 l 17.76 - 47.11 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Lepas L4 67.08 kWh (218 Hp) Electric? | 1, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Lepas |
| Model | L4 |
| Generație | L4 |
| Modificare (Tip motor) | 67.08 kWh (218 CP) Electric |
| Anul inceperii productiei | 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 7.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 7.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 7.5 sec |
| Viteza maximă | 170 km/h 105.63 mph |
| Raport greutate/putere | 8.2 kg/CP, 122.4 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 6.5 kg/Nm, 154.4 Nm/tonă |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 67.08 kWh |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (WLTP) | 450 km 279.62 mi |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 218 CP |
| Cuplu motor electric | 275 Nm 202.83 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 218 CP |
| Cuplul total al sistemului | 275 Nm 202.83 lb.-ft. |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 1781 kg 3926.43 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 503 l 17.76 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1334 l 47.11 cu. ft. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4420 mm 174.02 in. |
| Lăţime | 1817 mm 71.54 in. |
| Înălţime | 1655 mm 65.16 in. |
| Ampatament | 2700 mm 106.3 in. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Frâne faţă (Front brakes) | disc |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |