
| Korimalli, Lepas L4? | SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 67.08 kWh (218 Hp) Electric? | 450 km 279.62 mi |
| Huippunopeus, 2026 L4 67.08 kWh (218 Hp) Electric? | 170 km/h | 105.63 mph 0-100 km/h: 7.9 s 0-60 mph: 7.5 s |
| Teho, Lepas L4 SUV 2026 67.08 kWh (218 Hp) Electric? | 218 hv, 275 Nm 202.83 lb.-ft. |
| Vetotapa, Lepas L4 SUV 2026 67.08 kWh (218 Hp) Electric? | Etuveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pituus, 2026 Lepas L4 SUV? | 4420 mm 174.02 in. |
| Leveys, 2026 Lepas L4 SUV? | 1817 mm 71.54 in. |
| Nettopaino, 2026 Lepas L4 67.08 kWh (218 Hp) Electric? | 1781 kg 3926.43 lbs. |
| Tavaratila, 2026 Lepas L4 SUV? | 503 - 1334 l 17.76 - 47.11 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 Lepas L4 67.08 kWh (218 Hp) Electric? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Lepas |
| Malli | L4 |
| Sukupolvi | L4 |
| Versio (moottori) | 67.08 kWh (218 hv) Electric |
| Tuotannon aloitusvuosi | 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 7.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 7.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 7.5 s |
| Huippunopeus | 170 km/h 105.63 mph |
| Paino/teho suhde | 8.2 kg/hv, 122.4 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 6.5 kg/Nm, 154.4 Nm/tonnia |
| Sähköautot ja hybridit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 67.08 kWh |
| Akun teknologia | Litium-rautafosfaatti (LiFePO4) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä (WLTP) | 450 km 279.62 mi |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 218 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 275 Nm 202.83 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 218 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 275 Nm 202.83 lb.-ft. |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 1781 kg 3926.43 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 503 l 17.76 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1334 l 47.11 cu. ft. |
| Mitat | |
| Pituus | 4420 mm 174.02 in. |
| Leveys | 1817 mm 71.54 in. |
| Korkeus | 1655 mm 65.16 in. |
| Pyörän perusta | 2700 mm 106.3 in. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujarrut | Levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |