
| Av vilken typ är karosseriet, Lepas L4? | SUV , 5 dörrar, 5 platser |
|---|---|
| Hur mycket kan den tillryggalägga på enbart sröm, 67.08 kWh (218 Hp) Electric? | 450 km 279.62 mi |
| Hur snabb är bilen, 2026 L4 67.08 kWh (218 Hp) Electric? | 170 km/t | 105.63 mph 0-100 km/t: 7.9 s 0-60 mph: 7.5 s |
| Vad har motorn för toppeffekt, Lepas L4 SUV 2026 67.08 kWh (218 Hp) Electric? | 218 hk, 275 Nm 202.83 lb.-ft. |
| Vilken är typen av drivning, Lepas L4 SUV 2026 67.08 kWh (218 Hp) Electric? | Framhjulsdrift . BEV (Elbil). En elmotor driver framhjulen. |
| Vad har fördonet för längd, 2026 Lepas L4 SUV ? | 4420 mm 174.02 in. |
| Hur bred är bilen, 2026 Lepas L4 SUV ? | 1817 mm 71.54 in. |
| Hur mycket väger bilen, 2026 Lepas L4 67.08 kWh (218 Hp) Electric? | 1781 kg 3926.43 lbs. |
| Hur mycket bagageutrymme, 2026 Lepas L4 SUV ? | 503 - 1334 l 17.76 - 47.11 cu. ft. |
| Hur många växlar har lådan, Vilken typ av växellåda har den, 2026 Lepas L4 67.08 kWh (218 Hp) Electric? | 1, Automat |
| Information generellt | |
|---|---|
| Märke | Lepas |
| Modell | L4 |
| Generation | L4 |
| Modifikation (motor) | 67.08 kWh (218 hk) Electric |
| fabrikstillverkning, början | 2026 år |
| Framdrivningssytemets arkitektur | BEV (Elbil) |
| Karosseri | SUV |
| Antal platser | 5 |
| Antal dörrar | 5 |
| Prestanda | |
| Typ bränsle | Elektricitet |
| Acceleration 0 - 100 km/t | 7.9 s |
| Acceleration 0 - 62 mph | 7.9 s |
| Acceleration 0 - 60 mph (Beräknat av Auto-Data.net) | 7.5 s |
| Toppfart | 170 km/t 105.63 mph |
| Vikt/effektförhållande | 8.2 kg/hk, 122.4 hk/ton |
| Vikt/Vridmoment förhållande | 6.5 kg/Nm, 154.4 Nm/ton |
| Elbilar och hybrider | |
| Brutto batterikapacitet | 67.08 kWh |
| Batteriteknik | Litiumjärnfosfat (LiFePO4) |
| Batteriets plats | Nedanför golvet |
| Räckvidd el. (WLTP) | 450 km 279.62 mi |
| Laddningsportar | Logga in för att se. |
| Elmotor 1 | |
| Elektrisk motoreffekt | 218 hk |
| Elektrisk Vridmoment | 275 Nm 202.83 lb.-ft. |
| Elmotorns placering | Framaxel, tvärgående |
| Typ av elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 218 hk |
| System Vridmoment | 275 Nm 202.83 lb.-ft. |
| Volym och vikter | |
| Egen massa | 1781 kg 3926.43 lbs. |
| Minimalt volym av bagagehylla | 503 l 17.76 cu. ft. |
| Maximal volym av bagagehylla | 1334 l 47.11 cu. ft. |
| Mått | |
| Längd | 4420 mm 174.02 in. |
| Bredd | 1817 mm 71.54 in. |
| Höjd | 1655 mm 65.16 in. |
| Hjulbas | 2700 mm 106.3 in. |
| Transmission, bromsar och upphängning | |
| Drivverkets arkitektur | En elmotor driver framhjulen. |
| Bedrivning | Framhjulsdrift |
| Antal växlar och typ av växellåda | 1 växlar, Automat |
| Bromssystem fram | Skivor |
| Bromssystem bak | Disk |
| Hjälpsystem | ABS (Antiblockeringssystem) |
| Styrsystem | Rack och drev |
| Servostyrning | Elektrisk förstärkare |