
| De ce tip este caroseria, iCAR V27? | Autovehicul de teren, SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Cât de ECO este mașina, iCAR V27 1.5T 34.3 kWh (456 Hp) Range Extender 4WD? | China VI |
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 1.5T 34.3 kWh (456 Hp) Range Extender 4WD? | 200 km 124.27 mi |
| Care este consumul de energie electrică, iCAR V27 1.5T 34.3 kWh (456 Hp) Range Extender 4WD? | 21.7 kWh/100 km 34.92 kWh/100 mi 96 MPGe 4.6 km/kWh 2.9 mi/kWh |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 V27 1.5T 34.3 kWh (456 Hp) Range Extender 4WD? | 180 km/h | 111.85 mph 0-100 km/h: 5.5 sec 0-60 mph: 5.2 sec |
| Care este puterea motorului, iCAR V27 Autovehicul de teren, SUV 2026 1.5T 34.3 kWh (456 Hp) Range Extender 4WD? | 456 CP, 505 Nm 372.47 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, iCAR V27 Autovehicul de teren, SUV 2026 1.5T 34.3 kWh (456 Hp) Range Extender 4WD? | 1.5 l 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2026 iCAR 1.5T 34.3 kWh (456 Hp) Range Extender 4WD? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, iCAR V27 Autovehicul de teren, SUV 2026 1.5T 34.3 kWh (456 Hp) Range Extender 4WD? | Tracţiune integrală (4x4). PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in). MAI pornește numai generatorul, fără nicio conexiune mecanică la punerea în mișcare. Două motoare electrice pun în mișcare roțile din față și cele din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 iCAR V27 Autovehicul de teren, SUV? | 5055 mm 199.02 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 iCAR V27 Autovehicul de teren, SUV? | 1976 mm 77.8 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2026 iCAR V27 1.5T 34.3 kWh (456 Hp) Range Extender 4WD? | 2335 kg 5147.79 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2026 iCAR V27 Autovehicul de teren, SUV? | 715 - 1818 l 25.25 - 64.2 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 iCAR V27 1.5T 34.3 kWh (456 Hp) Range Extender 4WD? | 1, cutie automată |
| Marcă | iCAR |
|---|---|
| Model | V27 |
| Generație | V27 |
| Modificare (Tip motor) | 1.5T 34.3 kWh (456 CP) Range Extender 4WD |
| Anul inceperii productiei | Ianuarie, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | PHEV (Vehicul electric hibrid Plug-in) |
| Tipul caroseriei | Autovehicul de teren, SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Tipul de combustibil | Benzină / energie electrică |
|---|---|
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 5.5 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 5.5 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 5.2 sec |
| Viteza maximă | 180 km/h 111.85 mph |
| Standardul ecologic | China VI |
| Raport greutate/putere | 5.1 kg/CP, 195.3 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 4.6 kg/Nm, 216.3 Nm/tonă |
| Capacitatea brută a bateriei | 34.3 kWh |
|---|---|
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (CLTC) | 200 km 124.27 mi |
| Consum mediu de energie (CLTC) | 21.7 kWh/100 km
34.92 kWh/100 mi 96 MPGe 4.6 km/kWh 2.9 mi/kWh |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 252 CP |
| Cuplu motor electric | 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Electric motor 2 | |
| Putere Motor electric | 204 CP |
| Cuplu motor electric | 205 Nm 151.2 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Asincron |
| Puterea sistemului | 456 CP |
| Cuplul total al sistemului | 505 Nm 372.47 lb.-ft. |
| Putere | 156 CP |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 104.1 CP/l |
| Cuplu | 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | SQRH4J15 |
| Volumul motorului | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop |
| Masă proprie | 2335 kg 5147.79 lbs. |
|---|---|
| Volumul minim al portbagajului | 715 l 25.25 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1818 l 64.2 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Lungime | 5055 mm 199.02 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1976 mm 77.8 in. |
| Înălţime | 1894 mm 74.57 in. |
| Ampatament | 2910 mm 114.57 in. |
| Ecartament faţă | 1668 mm 65.67 in. |
| Ecartament spate | 1673 mm 65.87 in. |
| Garda la sol | 220 mm 8.66 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 12 m 39.37 ft. |
| Unghi Abordarea | 24.5° |
| Unghi de plecare | 24.5° |
| Adâncime de trecere prin vad | 600 mm 23.62 in. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI pornește numai generatorul, fără nicio conexiune mecanică la punerea în mișcare. Două motoare electrice pun în mișcare roțile din față și cele din spate. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | independent de tip McPherson |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 265/45 R21 |
| Dimensiunea jantelor | 21 |