
| De ce tip este caroseria, Dodge Magnum? | Combi |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Dodge Magnum 3.5 i V6 24V AWD (254 Hp)? | 13.1 l/100 km 18 US mpg 21.6 UK mpg 7.6 km/l |
| Care este puterea motorului, Dodge Magnum Combi 2003 3.5 i V6 24V AWD (254 Hp)? | 254 CP |
| Care este sistemul de transmisie, Dodge Magnum Combi 2003 3.5 i V6 24V AWD (254 Hp)? | Motor cu combustie interna. |
| Care este lungimea vehiculului, 2003 Dodge Magnum Combi? | 5022 mm 197.72 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2003 Dodge Magnum Combi? | 1882 mm 74.09 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2003 Dodge Magnum 3.5 i V6 24V AWD (254 Hp)? | 1886 kg 4157.92 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2003 Dodge Magnum Combi? | 770 - 2027 l 27.19 - 71.58 cu. ft. |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Dodge |
| Model | Magnum |
| Generație | Magnum |
| Modificare (Tip motor) | 3.5 i V6 24V AWD (254 CP) |
| Anul inceperii productiei | 2003 an |
| Anul opririi productiei | 2008 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Combi |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - urban | 15.7 l/100 km
15 US mpg 18 UK mpg 6.4 km/l |
| Consumul de combustibil - extra-urban | 10.7 l/100 km
22 US mpg 26.4 UK mpg 9.3 km/l |
| Consumul de combustibil - mixt | 13.1 l/100 km
18 US mpg 21.6 UK mpg 7.6 km/l |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Raport greutate/putere | 7.4 kg/CP, 134.7 CP/tonă |
| Motorul | |
| Putere | 254 CP |
| Model/Cod motor | EGG |
| Raport de compresie | 10.1:1 |
| Aspirația motorului | Motor aspirat natural |
| Capacitate baie ulei | 5.7 l 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 10 l 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 1886 kg 4157.92 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 770 l 27.19 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 2027 l 71.58 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 72 l 19.02 US gal | 15.84 UK gal |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (8%) | 907 kg 1999.59 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 5022 mm 197.72 in. |
| Lăţime | 1882 mm 74.09 in. |
| Înălţime | 1481 mm 58.31 in. |
| Ampatament | 3048 mm 120 in. |
| Garda la sol | 143 mm 5.63 in. |
| Coeficientul aerodinamic (Cx) | 0.365 |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11.8 m 38.71 ft. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Dimensiunea pneurilor | 225/60 R18 |
| Dimensiunea jantelor | 7.5J x 18 |