
| Hvilken type er karosseriet, Skoda Enyaq (facelift 2025)? | SUV, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hor langt går bilen bare på strøm, 85x 82 kWh (299 Hp) AWD? | 547-584 km 339.89 - 362.88 mi |
| Hvor mye er strømforbruket, Skoda Enyaq (facelift 2025) 85x 82 kWh (299 Hp) AWD? | 15.3-16.5 kWh/100 km 24.62 - 26.55 kWh/100 mi 137 - 127 MPGe 6.5 - 6.1 km/kWh 4.1 - 3.8 mi/kWh |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2026 Enyaq (facelift 2025) 85x 82 kWh (299 Hp) AWD? | 180 km/t | 111.85 mph 0-100 km/t: 6.3 sek 0-60 mph: 6 sek |
| Hva er motorens effekt, Skoda Enyaq SUV 2026 85x 82 kWh (299 Hp) AWD? | 299 hk |
| Hva er drivverket, Skoda Enyaq (facelift 2025) SUV 2026 85x 82 kWh (299 Hp) AWD? | Firehjulstrekk . BEV (Elektrisk kjøretøy). En elektrisk motor driver forhjulene, en elektrisk motor driver bakhjulene. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 Skoda Enyaq SUV? | 4658 mm 183.39 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 Skoda Enyaq SUV? | 1879 mm 73.98 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 Skoda Enyaq (facelift 2025) 85x 82 kWh (299 Hp) AWD? | 2143-2281 kg 4724.51 - 5028.74 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2026 Skoda Enyaq (facelift 2025) 85x 82 kWh (299 Hp) AWD? | 2750 kg 6062.71 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 Skoda Enyaq SUV? | 585 - 1710 l 20.66 - 60.39 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 Skoda Enyaq (facelift 2025) 85x 82 kWh (299 Hp) AWD? | 1, automatisk girkasse |
| merke | Skoda |
|---|---|
| modell | Enyaq |
| Generasjon | Enyaq (facelift 2025) |
| Modifikasjon (motor) | 85x 82 kWh (299 hk) AWD |
| Første år av produksjon | April, 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | BEV (Elektrisk kjøretøy) |
| Karosserityper | SUV |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Type drivstoff | Elektrisitet |
|---|---|
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 6.3 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 6.3 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 6 sek |
| Maksimal hastighet | 180 km/t 111.85 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 7.2 kg/hk, 139.5 hk/tonn |
| Brutto batterikapasitet | 82 kWh |
|---|---|
| Netto (brukbar) batterikapasitet | 77 kWh |
| Teknologi for batterilagring | Litiumjon (Li-ion) |
| Batteriplassering | Under gulvet |
| Elektrisk rekkevidde (WLTP) | 547-584 km 339.89 - 362.88 mi |
| Energiforbruk (WLTP) | 15.3-16.5 kWh/100 km
24.62 - 26.55 kWh/100 mi 137 - 127 MPGe 6.5 - 6.1 km/kWh 4.1 - 3.8 mi/kWh |
| Ladeporter | Logg inn for å se. |
| Elektrisk motor 1 | |
| Plassering av elektrisk motor | Bakaksel, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Elektrisk motor 2 | |
| Plassering av elektrisk motor | Forakselen, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Asynkron |
| Systemkraft | 299 hk |
| Vekt | 2143-2281 kg 4724.51 - 5028.74 lbs. |
|---|---|
| Maksimalt tillatt vekt | 2750 kg 6062.71 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 469-607 kg 1033.97 - 1338.21 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 585 l 20.66 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1710 l 60.39 cu. ft. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 2000 kg 4409.25 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Lengde | 4658 mm 183.39 in. |
|---|---|
| Bredde | 1879 mm 73.98 in. |
| Bredde inkl. speil | 2148 mm 84.57 in. |
| Høyde | 1620 mm 63.78 in. |
| Akselavstand | 2766 mm 108.9 in. |
| Sporvidde, foran | 1587 mm 62.48 in. |
| Sporvidde, baks | 1561 mm 61.46 in. |
| Overheng foran | 869 mm 34.21 in. |
| Overheng bak | 1023 mm 40.28 in. |
| Bakkeklaring | 168-181 mm 6.61 - 7.13 in. |
| Minimal snu diamenter | 11.5 m 37.73 ft. |
| Angrepsvinkel | 15.5° |
| Utgangsvinkel | 18.1° |
| Arkitektur av drivverket | En elektrisk motor driver forhjulene, en elektrisk motor driver bakhjulene. |
|---|---|
| Hjultrekk | Firehjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 1 trinns, automatisk girkasse |
| framsuspensjon | Uavhengig, type McPherson med spiralfjær og krængningsstabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | Tromme |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Felgstørrese | 19; 20 |