
| Hvilken type er karosseriet, Peugeot 407 (Phase II, 2008)? | Sedan, 4 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Peugeot 407 (Phase II, 2008) 1.8 16V (125 Hp)? | 7.7 l/100 km 30.5 US mpg 36.7 UK mpg 13 km/l |
| Hvor øko er bilen, Peugeot 407 1.8 16V (125 Hp)? | 181 g/km CO2 Euro 4 |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2008 407 (Phase II, 2008) 1.8 16V (125 Hp)? | 203 km/t | 126.14 mph 0-100 km/t: 10.3 sek 0-60 mph: 9.8 sek |
| Hva er motorens effekt, Peugeot 407 Sedan 2008 1.8 16V (125 Hp)? | 125 hk, 170 Hm 125.39 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Peugeot 407 Sedan 2008 1.8 16V (125 Hp)? | 1.7 l 1749 sm 106.73 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2008 Peugeot 1.8 16V (125 Hp)? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Peugeot 407 (Phase II, 2008) Sedan 2008 1.8 16V (125 Hp)? | Forhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2008 Peugeot 407 Sedan? | 4691 mm 184.69 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2008 Peugeot 407 Sedan? | 1811 mm 71.3 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 1.8 16V (125 Hp)? | 1400 kg 3086.47 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 1.8 16V (125 Hp)? | 1980 kg 4365.15 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2008 Peugeot 407 Sedan? | 407 l 14.37 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2008 Peugeot 407 (Phase II, 2008) 1.8 16V (125 Hp)? | 5, manuell girkasse |
| merke | Peugeot |
|---|---|
| modell | 407 |
| Generasjon | 407 (Phase II, 2008) |
| Modifikasjon (motor) | 1.8 16V (125 hk) |
| Første år av produksjon | Juli, 2008 år |
| Siste år av produskjon | 2011 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Sedan |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 4 |
| Drivstofforbruk - Bykjøring (NEDC) | 10.5 l/100 km
22.4 US mpg 26.9 UK mpg 9.5 km/l |
|---|---|
| Drivstofforbruk - Landeveiskjøring (NEDC) | 6 l/100 km
39.2 US mpg 47.1 UK mpg 16.7 km/l |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring (NEDC) | 7.7 l/100 km
30.5 US mpg 36.7 UK mpg 13 km/l |
| CO2-utslipp (NEDC) | 181 g/km |
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 10.3 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 10.3 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 9.8 sek |
| Maksimal hastighet | 203 km/t 126.14 mph |
| Miljøklassifisering | Euro 4 |
| Motsvarighet vekt/effekt | 11.2 kg/hk, 89.3 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 8.2 kg/Hm, 121.4 Hm/tonn |
| Motoreffekt | 125 hk @ 6000 omdr./min. |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 71.5 hk/l |
| Dreiemoment | 170 Hm @ 3750 omdr./min. 125.39 lb.-ft. @ 3750 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | 6FY EW7A |
| Motorvolum | 1749 sm 106.73 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 82.7 mm 3.26 in. |
| Slaglengde | 81.4 mm 3.2 in. |
| Kompresjons grad | 11:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Indirekte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Naturlig suget motor |
| Ventil | DOHC |
| Motoroljekapasitet | 5 l 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| kjølevæske | 7.5 l 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| Vekt | 1400 kg 3086.47 lbs. |
|---|---|
| Maksimalt tillatt vekt | 1980 kg 4365.15 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 580 kg 1278.68 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 407 l 14.37 cu. ft. |
| Drivstofftank | 66 l 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Tillatt taklast | 80 kg 176.37 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 1600 kg 3527.4 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 735 kg 1620.4 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 65 kg 143.3 lbs. |
| Lengde | 4691 mm 184.69 in. |
|---|---|
| Bredde | 1811 mm 71.3 in. |
| Høyde | 1442-1447 mm 56.77 - 56.97 in. |
| Akselavstand | 2725 mm 107.28 in. |
| Sporvidde, foran | 1560 mm 61.42 in. |
| Sporvidde, baks | 1519-1526 mm 59.8 - 60.08 in. |
| Overheng foran | 1028 mm 40.47 in. |
| Overheng bak | 938 mm 36.93 in. |
| Bakkeklaring | 136 mm 5.35 in. |
| Minimal snu diamenter | 11.2 m 36.75 ft. |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
|---|---|
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 5 trinns, manuell girkasse |
| framsuspensjon | Dobbel-wishbone hjuloppheng , Uavhengig spiralfjæroppheng, tverr stabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator |
| frambremser | disc-ventil , 283x26 mm |
| bakbremser | Disc , 290x24 mm |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 205/60 R16; 215/55 R17; 235/45 R18 |
| Felgstørrese | 6.5J x 16; 7J x 17; 8J x 18 |