
| Korimalli, Dodge Magnum? | Farmari |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Dodge Magnum 5.7 i V8 AWD (345 Hp)? | 13.1 l/100 km 18 US mpg 21.6 UK mpg 7.6 km/l |
| Teho, Dodge Magnum Farmari 2003 5.7 i V8 AWD (345 Hp)? | 345 hv |
| Vetotapa, Dodge Magnum Farmari 2003 5.7 i V8 AWD (345 Hp)? | Sisäpolttomoottori. |
| Pituus, 2003 Dodge Magnum Farmari ? | 5022 mm 197.72 in. |
| Leveys, 2003 Dodge Magnum Farmari ? | 1882 mm 74.09 in. |
| Nettopaino, 2003 Dodge Magnum 5.7 i V8 AWD (345 Hp)? | 1992 kg 4391.61 lbs. |
| Tavaratila, 2003 Dodge Magnum Farmari ? | 770 - 2027 l 27.19 - 71.58 cu. ft. |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Dodge |
| Malli | Magnum |
| Sukupolvi | Magnum |
| Versio (moottori) | 5.7 i V8 AWD (345 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | 2003 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2008 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Farmari |
| Esitys | |
| Polttoaineenkulutus - kaupunki | 15.7 l/100 km
15 US mpg 18 UK mpg 6.4 km/l |
| Polttoaineenkulutus - maantie | 10.7 l/100 km
22 US mpg 26.4 UK mpg 9.3 km/l |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty | 13.1 l/100 km
18 US mpg 21.6 UK mpg 7.6 km/l |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Paino/teho suhde | 5.8 kg/hv, 173.2 hv/tonnia |
| Moottori | |
| Teho | 345 hv |
| Moottorin malli/koodi | EZB |
| Puristussuhde | 9.6:1 |
| Moottorin toive | Vapaasti hengittävä moottori |
| Moottorin öljytilavuus | 6.6 l 6.97 US qt | 5.81 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 13.8 l 14.58 US qt | 12.14 UK qt |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 1992 kg 4391.61 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 770 l 27.19 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 2027 l 71.58 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 72 l 19.02 US gal | 15.84 UK gal |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (8%) | 1724 kg 3800.77 lbs. |
| Mitat | |
| Pituus | 5022 mm 197.72 in. |
| Leveys | 1882 mm 74.09 in. |
| Korkeus | 1481 mm 58.31 in. |
| Pyörän perusta | 3048 mm 120 in. |
| Maavara | 143 mm 5.63 in. |
| Ilmanvastuskerroin (Cd) | 0.365 |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 11.8 m 38.71 ft. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Renkaan koko | 225/60 R18 |
| Vanteen koko | 7.5J x 18 |