
| От какъв тип е каросерията, NIO EC6 II? | Купе, SUV, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко може да измине изцяло на ток, 100 kWh (490 Hp) 4WD Electric? | 630 км 391.46 mi |
| Колко бърза е колата, 2023 EC6 II 100 kWh (490 Hp) 4WD Electric? | 200 км/ч | 124.27 mph 0-100 км/ч: 4.4 сек 0-60 mph: 4.2 сек |
| Колко мощност има, NIO EC6 Купе, SUV 2023 100 kWh (490 Hp) 4WD Electric? | 490 кс, 700 Нм 516.29 lb.-ft. |
| Какво е задвижването, NIO EC6 II Купе, SUV 2023 100 kWh (490 Hp) 4WD Electric? | Пълно задвижване (4x4). BEV (Електрически автомобил). Един електрически мотор задвижва предните колела, един електрически мотор задвижва задните колела. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2023 NIO EC6 Купе, SUV? | 4849 мм 190.91 in. |
| Колко широка е колата, 2023 NIO EC6 Купе, SUV? | 1995 мм 78.54 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2023 NIO EC6 II 100 kWh (490 Hp) 4WD Electric? | 2340 кг 5158.82 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2023 NIO EC6 II 100 kWh (490 Hp) 4WD Electric? | 2826 кг 6230.26 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2023 NIO EC6 Купе, SUV? | 505 - 1402 л 17.83 - 49.51 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2023 NIO EC6 II 100 kWh (490 Hp) 4WD Electric? | 1, автоматична скоростна кутия |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | NIO |
| Модел | EC6 |
| Генерация | EC6 II |
| Модификация (Двигател) | 100 kWh (490 кс) 4WD Electric |
| Начало на производство | Септември, 2023 г |
| Край на производство | Май, 2025 г |
| Архитектура на силовия агрегат | BEV (Електрически автомобил) |
| Тип каросерия | Купе, SUV |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Експлоатационни показатели | |
| Тип гориво | Електричество |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 4.4 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 4.4 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 4.2 сек |
| Максимална скорост | 200 км/ч 124.27 mph |
| Съотношение тегло/мощност | 4.8 кг/кс, 209.4 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 3.3 кг/Нм, 299.1 Нм/тон |
| Електрически и хибридни автомобили | |
| Брутен капацитет на батерията | 100 кВтч |
| Технология на батерията | Литиево-никелово манганово-кобалтово оксидна (Li-NMC) |
| Местоположение на батерията | Под пода |
| Изцяло електрически пробег (CLTC) | 630 км 391.46 mi |
| Портове за зареждане | Влезте, за да видите. |
| Електродвигател 1 | |
| Мощност на ел. двигател | 204 кс |
| Въртящ момент на електрическия двигател | 280 Нм 206.52 lb.-ft. |
| Местоположение на електродвигателя | Предна ос, напречно |
| Тип електродвигател | Асинхронен |
| Електродвигател 2 | |
| Мощност на ел. двигател | 286 кс |
| Въртящ момент на електрическия двигател | 420 Нм 309.78 lb.-ft. |
| Местоположение на електродвигателя | Задна ос, напречно |
| Тип електродвигател | Синхронен |
| Системна мощност | 490 кс |
| Въртящ момент на системата | 700 Нм 516.29 lb.-ft. |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 2340 кг 5158.82 lbs. |
| Допустима маса | 2826 кг 6230.26 lbs. |
| Максимална товароносимост | 486 кг 1071.45 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 505 л 17.83 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 1402 л 49.51 cu. ft. |
| Размери | |
| Дължина | 4849 мм 190.91 in. |
| Широчина | 1995 мм 78.54 in. |
| Височина | 1697 мм 66.81 in. |
| Колесна база | 2915 мм 114.76 in. |
| Предна следа | 1711 мм 67.36 in. |
| Задна следа | 1711 мм 67.36 in. |
| Коефициент на челно съпротивление (Cd) | 0.24 |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Един електрически мотор задвижва предните колела, един електрически мотор задвижва задните колела. |
| Задвижване | Пълно задвижване (4x4) |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 1 предавки, автоматична скоростна кутия |
| Предно окачване | Независимо многораменно (многоточково) окачване |
| Задно окачване | Независимо многораменно (многоточково) окачване |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни спирачки | Дискови вентилирани |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | 255/50 R20 |
| Размери на джантите | 20 |