
| Hvilken type er karosseriet, NIO EC6 II? | Kupe , SUV, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hor langt går bilen bare på strøm, 100 kWh (490 Hp) 4WD Electric? | 630 km 391.46 mi |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2023 EC6 II 100 kWh (490 Hp) 4WD Electric? | 200 km/t | 124.27 mph 0-100 km/t: 4.4 sek 0-60 mph: 4.2 sek |
| Hva er motorens effekt, NIO EC6 Kupe , SUV 2023 100 kWh (490 Hp) 4WD Electric? | 490 hk, 700 Hm 516.29 lb.-ft. |
| Hva er drivverket, NIO EC6 II Kupe , SUV 2023 100 kWh (490 Hp) 4WD Electric? | Firehjulstrekk . BEV (Elektrisk kjøretøy). En elektrisk motor driver forhjulene, en elektrisk motor driver bakhjulene. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2023 NIO EC6 Kupe , SUV? | 4849 mm 190.91 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2023 NIO EC6 Kupe , SUV? | 1995 mm 78.54 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2023 NIO EC6 II 100 kWh (490 Hp) 4WD Electric? | 2340 kg 5158.82 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2023 NIO EC6 II 100 kWh (490 Hp) 4WD Electric? | 2826 kg 6230.26 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2023 NIO EC6 Kupe , SUV? | 505 - 1402 l 17.83 - 49.51 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2023 NIO EC6 II 100 kWh (490 Hp) 4WD Electric? | 1, automatisk girkasse |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | NIO |
| modell | EC6 |
| Generasjon | EC6 II |
| Modifikasjon (motor) | 100 kWh (490 hk) 4WD Electric |
| Første år av produksjon | September, 2023 år |
| Siste år av produskjon | Kan, 2025 år |
| Arkitektur av drivlinjen | BEV (Elektrisk kjøretøy) |
| Karosserityper | Kupe , SUV |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Prestasjon | |
| Type drivstoff | Elektrisitet |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 4.4 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 4.4 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 4.2 sek |
| Maksimal hastighet | 200 km/t 124.27 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 4.8 kg/hk, 209.4 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 3.3 kg/Hm, 299.1 Hm/tonn |
| Elektriske biler og hybrider | |
| Brutto batterikapasitet | 100 kWh |
| Teknologi for batterilagring | Litium-nikkel mangan koboltoksid (Li-NMC) |
| Batteriplassering | Under gulvet |
| Elektrisk rekkevidde (CLTC) | 630 km 391.46 mi |
| Ladeporter | Logg inn for å se. |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 204 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 280 Hm 206.52 lb.-ft. |
| Plassering av elektrisk motor | Forakselen, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Asynkron |
| Elektrisk motor 2 | |
| Effekt elektrisk motor | 286 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 420 Hm 309.78 lb.-ft. |
| Plassering av elektrisk motor | Bakaksel, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 490 hk |
| System dreiemoment | 700 Hm 516.29 lb.-ft. |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 2340 kg 5158.82 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 2826 kg 6230.26 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 486 kg 1071.45 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 505 l 17.83 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1402 l 49.51 cu. ft. |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4849 mm 190.91 in. |
| Bredde | 1995 mm 78.54 in. |
| Høyde | 1697 mm 66.81 in. |
| Akselavstand | 2915 mm 114.76 in. |
| Sporvidde, foran | 1711 mm 67.36 in. |
| Sporvidde, baks | 1711 mm 67.36 in. |
| Dra koeffisient (Cd) | 0.24 |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | En elektrisk motor driver forhjulene, en elektrisk motor driver bakhjulene. |
| Hjultrekk | Firehjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 1 trinns, automatisk girkasse |
| framsuspensjon | Uavhengig multi-link oppheng |
| baksuspensjon | Uavhengig multi-link oppheng |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | disk-ventil |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 255/50 R20 |
| Felgstørrese | 20 |