
| От какъв тип е каросерията, Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026)? | Купе, SUV, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026) GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 7.3-8.1 л/100 км 32.2 - 29 US mpg 38.7 - 34.9 UK mpg 13.7 - 12.3 км/л |
| Колко ЕКО е колата, Mercedes-Benz GLE GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 192-213 г/км CO2 Euro 6e-bis |
| Колко бърза е колата, 2026 GLE Coupe (C167, facelift 2026) GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 235 км/ч | 146.02 mph 0-100 км/ч: 6.2 сек 0-60 mph: 5.9 сек |
| Колко мощност има, Mercedes-Benz GLE Купе, SUV 2026 GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 286 кс, 650 Нм 479.42 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Mercedes-Benz GLE Купе, SUV 2026 GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 3.0 л 2989 см3 182.4 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2026 Mercedes-Benz GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 6, Редови |
| Какво е задвижването, Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026) Купе, SUV 2026 GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | Пълно задвижване (4x4). MHEV (мек, лек хибриден електрически автомобил). Двигател с вътрешно горене (ДВГ) и електрически мотор задвижват перманентно всички колела на автомобила с възможност за движение само в смесен режим. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2026 Mercedes-Benz GLE Купе, SUV? | 4940 мм 194.49 in. |
| Колко широка е колата, 2026 Mercedes-Benz GLE Купе, SUV? | 2018 мм 79.45 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2026 Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026) GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 2395 кг 5280.07 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2026 Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026) GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 3130 кг 6900.47 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2026 Mercedes-Benz GLE Купе, SUV? | 655 - 1795 л 23.13 - 63.39 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2026 Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026) GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, автоматична скоростна кутия G-TRONIC |
| Марка | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Модел | GLE |
| Генерация | GLE Coupe (C167, facelift 2026) |
| Модификация (Двигател) | GLE 350d (286 кс) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC |
| Начало на производство | Май, 2026 г |
| Архитектура на силовия агрегат | MHEV (мек, лек хибриден електрически автомобил) |
| Тип каросерия | Купе, SUV |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Разход на гориво, ниска скорост (WLTP) | 11.7 л/100 км
20.1 US mpg 24.1 UK mpg 8.5 км/л |
|---|---|
| Разход на гориво, средна скорост (WLTP) | 7 л/100 км
33.6 US mpg 40.4 UK mpg 14.3 км/л |
| Разход на гориво, висока скорост (WLTP) | 6.1 л/100 км
38.6 US mpg 46.3 UK mpg 16.4 км/л |
| Разход на гориво, много висока скорост (WLTP) | 7.2 л/100 км
32.7 US mpg 39.2 UK mpg 13.9 км/л |
| Разход на гориво, комбиниран (WLTP) | 7.3-8.1 л/100 км
32.2 - 29 US mpg 38.7 - 34.9 UK mpg 13.7 - 12.3 км/л |
| CO2 емисии (WLTP) | 192-213 г/км |
| Тип гориво | Дизелово гориво |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 6.2 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 6.2 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 5.9 сек |
| Максимална скорост | 235 км/ч 146.02 mph |
| Екологичен стандарт | Euro 6e-bis |
| Съотношение тегло/мощност | 8.4 кг/кс, 119.4 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 3.7 кг/Нм, 271.4 Нм/тон |
| Напрежение на батерията | 48 В |
|---|---|
| Технология на батерията | Литиево-йонна (Li-Ion) |
| Електродвигател 1 | |
| Мощност на ел. двигател | 23 кс |
| Въртящ момент на електрическия двигател | 205 Нм 151.2 lb.-ft. |
| Местоположение на електродвигателя | Между двигателя с вътрешно горене и трансмисията |
| Мощност | 286 кс @ 3200-4800 об/мин |
|---|---|
| Мощност за литър работен обем | 95.7 кс/л |
| Въртящ момент | 650 Нм @ 1200-3000 об/мин 479.42 lb.-ft. @ 1200-3000 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, надлъжно |
| Модел/код на двигателя | OM 656 |
| Обем на двигателя | 2989 см3 182.4 cu. in. |
| Брой цилиндри | 6 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 82 мм 3.23 in. |
| Ход на буталото | 94.32 мм 3.71 in. |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Дизел Комънрейл |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Битурбо, Интеркулер |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC |
| Двигателни системи | Старт & Стоп система Филтър за твърди частици |
| Собствена маса | 2395 кг 5280.07 lbs. |
|---|---|
| Допустима маса | 3130 кг 6900.47 lbs. |
| Максимална товароносимост | 735 кг 1620.4 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 655 л 23.13 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 1795 л 63.39 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 85 л 22.45 US gal | 18.7 UK gal |
| AdBlue резервоар | 32 л 8.45 US gal | 7.04 UK gal |
| Максимално натоварване на покрива | 75 кг 165.35 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 2700 кг 5952.48 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 750 кг 1653.47 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 108 кг 238.1 lbs. |
| Дължина | 4940 мм 194.49 in. |
|---|---|
| Широчина | 2018 мм 79.45 in. |
| Широчина със свити огледала | 2024 мм 79.69 in. |
| Широчина с отворени огледала | 2164 мм 85.2 in. |
| Височина | 1729 мм 68.07 in. |
| Колесна база | 2935 мм 115.55 in. |
| Пътен просвет | 205 мм 8.07 in. |
| Минимален диаметър на завой | 11.87 м 38.94 ft. |
| Преден ъгъл на проходимост | 25° |
| Заден ъгъл на проходимост | 25° |
| Ъгъл на рампата | 17° |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) и електрически мотор задвижват перманентно всички колела на автомобила с възможност за движение само в смесен режим. |
|---|---|
| Задвижване | Пълно задвижване (4x4) |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 9 предавки, автоматична скоростна кутия G-TRONIC |
| Предно окачване | Спирална пружина, двоен напречен носач, напречен стабилизатор, Въздушно окачване - опция |
| Задно окачване | Независимо многораменно пружинно окачване със стабилизатор, Въздушно окачване - опция |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани |
| Задни спирачки | Дискови вентилирани |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | Гуми на предните колела: 275/50 R20; 275/45 R21; 285/40 R22 Гуми на задните колела: 275/50 R20; 315/40 R21; 325/35 R22 |
| Размери на джантите | Джанти на предните колела: 9J x 20; 10J x 21; 10J x 22 Джанти на задните колела: 9J x 20; 11J x 21; 11J x 22 |