
| Hvilken type er karosseriet, Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026)? | Kupe , SUV, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026) GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 7.3-8.1 l/100 km 32.2 - 29 US mpg 38.7 - 34.9 UK mpg 13.7 - 12.3 km/l |
| Hvor øko er bilen, Mercedes-Benz GLE GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 192-213 g/km CO2 Euro 6e-bis |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2026 GLE Coupe (C167, facelift 2026) GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 235 km/t | 146.02 mph 0-100 km/t: 6.2 sek 0-60 mph: 5.9 sek |
| Hva er motorens effekt, Mercedes-Benz GLE Kupe , SUV 2026 GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 286 hk, 650 Hm 479.42 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Mercedes-Benz GLE Kupe , SUV 2026 GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 3.0 l 2989 sm 182.4 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2026 Mercedes-Benz GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 6, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026) Kupe , SUV 2026 GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | Firehjulstrekk . MHEV (Fild hybrid elektrisk kjøretøy, hybrid på strøm, hybrid på batterier, BAHV). Forbrenningsmotoren og den elektriske motoren driver permanent kjøretøyets fire hjul. Det er en mulighet til å jobbe i kun blandet modus. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 Mercedes-Benz GLE Kupe , SUV? | 4940 mm 194.49 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 Mercedes-Benz GLE Kupe , SUV? | 2018 mm 79.45 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026) GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 2395 kg 5280.07 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2026 Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026) GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 3130 kg 6900.47 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 Mercedes-Benz GLE Kupe , SUV? | 655 - 1795 l 23.13 - 63.39 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 Mercedes-Benz GLE Coupe (C167, facelift 2026) GLE 350d (286 Hp) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC? | 9, automatisk girkasse G-TRONIC |
| merke | Mercedes-Benz |
|---|---|
| modell | GLE |
| Generasjon | GLE Coupe (C167, facelift 2026) |
| Modifikasjon (motor) | GLE 350d (286 hk) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC |
| Første år av produksjon | Kan, 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | MHEV (Fild hybrid elektrisk kjøretøy, hybrid på strøm, hybrid på batterier, BAHV) |
| Karosserityper | Kupe , SUV |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Drivstofforbruk, lav (WLTP) | 11.7 l/100 km
20.1 US mpg 24.1 UK mpg 8.5 km/l |
|---|---|
| Drivstofforbruk, middels (WLTP) | 7 l/100 km
33.6 US mpg 40.4 UK mpg 14.3 km/l |
| Drivstofforbruk, høy (WLTP) | 6.1 l/100 km
38.6 US mpg 46.3 UK mpg 16.4 km/l |
| Drivstofforbruk, ekstra høyt (WLTP) | 7.2 l/100 km
32.7 US mpg 39.2 UK mpg 13.9 km/l |
| Drivstofforbruk, kombinert (WLTP) | 7.3-8.1 l/100 km
32.2 - 29 US mpg 38.7 - 34.9 UK mpg 13.7 - 12.3 km/l |
| CO2-utslipp (WLTP) | 192-213 g/km |
| Type drivstoff | Diesel |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 6.2 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 6.2 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 5.9 sek |
| Maksimal hastighet | 235 km/t 146.02 mph |
| Miljøklassifisering | Euro 6e-bis |
| Motsvarighet vekt/effekt | 8.4 kg/hk, 119.4 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 3.7 kg/Hm, 271.4 Hm/tonn |
| Batterispenning | 48 V |
|---|---|
| Teknologi for batterilagring | Litiumjon (Li-ion) |
| Elektrisk motor 1 | |
| Effekt elektrisk motor | 23 hk |
| Dreiemoment elektrisk motor | 205 Hm 151.2 lb.-ft. |
| Plassering av elektrisk motor | Mellom forbrenningsmotoren og girkassen |
| Motoreffekt | 286 hk @ 3200-4800 omdr./min. |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 95.7 hk/l |
| Dreiemoment | 650 Hm @ 1200-3000 omdr./min. 479.42 lb.-ft. @ 1200-3000 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, langsstilt |
| Motormodell/Motorkode | OM 656 |
| Motorvolum | 2989 sm 182.4 cu. in. |
| Antall sylindere | 6 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 82 mm 3.23 in. |
| Slaglengde | 94.32 mm 3.71 in. |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Diesel Commonrail |
| Motors aspirasjon | BiTurbo, Ladeluftkjøler |
| Ventil | DOHC |
| Motorsystemer | System Start & Stopp Partikkelfilter |
| Vekt | 2395 kg 5280.07 lbs. |
|---|---|
| Maksimalt tillatt vekt | 3130 kg 6900.47 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 735 kg 1620.4 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 655 l 23.13 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1795 l 63.39 cu. ft. |
| Drivstofftank | 85 l 22.45 US gal | 18.7 UK gal |
| AdBlue tank | 32 l 8.45 US gal | 7.04 UK gal |
| Tillatt taklast | 75 kg 165.35 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 2700 kg 5952.48 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 108 kg 238.1 lbs. |
| Lengde | 4940 mm 194.49 in. |
|---|---|
| Bredde | 2018 mm 79.45 in. |
| Bredde med speil brettet | 2024 mm 79.69 in. |
| Bredde inkl. speil | 2164 mm 85.2 in. |
| Høyde | 1729 mm 68.07 in. |
| Akselavstand | 2935 mm 115.55 in. |
| Bakkeklaring | 205 mm 8.07 in. |
| Minimal snu diamenter | 11.87 m 38.94 ft. |
| Angrepsvinkel | 25° |
| Utgangsvinkel | 25° |
| rampe vinkel | 17° |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren og den elektriske motoren driver permanent kjøretøyets fire hjul. Det er en mulighet til å jobbe i kun blandet modus. |
|---|---|
| Hjultrekk | Firehjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 9 trinns, automatisk girkasse G-TRONIC |
| framsuspensjon | Spiralfjær, Dobbel-wishbone hjuloppheng , tverr stabilisator , Luftfjæring - valgfritt |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator, Luftfjæring - valgfritt |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | disk-ventil |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | Frontdekk: 275/50 R20; 275/45 R21; 285/40 R22 Bakdekk: 275/50 R20; 315/40 R21; 325/35 R22 |
| Felgstørrese | Frontfelger: 9J x 20; 10J x 21; 10J x 22 Bakfelger: 9J x 20; 11J x 21; 11J x 22 |