
| Karoser tipi nedir, BMW 5 Serisi Sedan Long (G38)? | Sedan, 4 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, BMW 5 Serisi Sedan Long (G38) 530Li (252 Hp) xDrive Steptronic? | 7-7.4 Lt/100 km 33.6 - 31.8 US mpg 40.4 - 38.2 UK mpg 14.3 - 13.5 km/Lt |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2017 5 Serisi Sedan Long (G38) 530Li (252 Hp) xDrive Steptronic? | 250 km/saat | 155.34 mph 0-100 km/saat: 6.7 saniye 0-60 mph: 6.4 saniye |
| Motor gücü ne kadar, BMW 5 Serisi Sedan 2017 530Li (252 Hp) xDrive Steptronic? | 252 bg, 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, BMW 5 Serisi Sedan 2017 530Li (252 Hp) xDrive Steptronic? | 2.0 Lt 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2017 BMW 530Li (252 Hp) xDrive Steptronic? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, BMW 5 Serisi Sedan Long (G38) Sedan 2017 530Li (252 Hp) xDrive Steptronic? | Tüm tekerlekten çekiş (4x4). İçten yanmalı motor. İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2017 BMW 5 Serisi Sedan? | 5087 mm 200.28 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2017 BMW 5 Serisi Sedan? | 1868 mm 73.54 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2017 BMW 5 Serisi Sedan Long (G38) 530Li (252 Hp) xDrive Steptronic? | 1770 Kg 3902.18 lbs. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2017 BMW 5 Serisi Sedan Long (G38) 530Li (252 Hp) xDrive Steptronic? | 8, otomatik şanzıman Steptronic |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | BMW |
| Model | 5 Serisi |
| Nesil | 5 Serisi Sedan Long (G38) |
| Modifikasyonu (Motor) | 530Li (252 bg) xDrive Steptronic |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 2017 yıl |
| Son üretim yılı | Eylül, 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 7-7.4 Lt/100 km
33.6 - 31.8 US mpg 40.4 - 38.2 UK mpg 14.3 - 13.5 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 6.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 6.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 6.4 saniye |
| Maksimum sürat | 250 km/saat, Elektronik olarak sınırlı 155.34 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7 Kg/bg, 142.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.1 Kg/Nm, 197.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 252 bg @ 5200-6500 dev/dak |
| Litre başına güç | 126.1 bg/Lt |
| Tork | 350 Nm @ 1450-4800 dev/dak 258.15 lb.-ft. @ 1450-4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | B48B20D |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82 mm 3.23 in. |
| Silindir içi vuruş | 94.6 mm 3.72 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Twin-scroll turbo, Intercooler |
| Valf yapısı | VALVETRONIC, Double-VANOS |
| Motor yağı kapasitesi | 5.25 Lt 5.55 US qt | 4.62 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1770 Kg 3902.18 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 68 Lt 17.96 US gal | 14.96 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5087 mm 200.28 in. |
| Genişlik | 1868 mm 73.54 in. |
| Yükseklik | 1500 mm 59.06 in. |
| Dingil Mesafesi | 3108 mm 122.36 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Steptronic |
| Ön süspansiyon | Helezon yay, Çift salıncaklı, Enine sabitleyici |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 245/45 R18; 245/40 R19 Arka lastikler: 245/45 R18; 275/35 R19 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8J x 18; 8J x 19 Arka jantlar: 8J x 18; 9J x 19 |