
| De ce tip este caroseria, Tata Harrier (facelift 2023)? | SUV, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, 65 kWh (238 Hp) EV? | 538 km 334.3 mi |
| Care este puterea motorului, Tata Harrier SUV 2025 65 kWh (238 Hp) EV? | 238 CP, 315 Nm 232.33 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Tata Harrier (facelift 2023) SUV 2025 65 kWh (238 Hp) EV? | Tracţiunea spate. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2025 Tata Harrier SUV? | 4607 mm 181.38 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2025 Tata Harrier SUV? | 1922 mm 75.67 in. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2025 Tata Harrier SUV? | 502 l 17.73 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2025 Tata Harrier (facelift 2023) 65 kWh (238 Hp) EV? | 1, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Tata |
| Model | Harrier |
| Generație | Harrier (facelift 2023) |
| Modificare (Tip motor) | 65 kWh (238 CP) EV |
| Anul inceperii productiei | Iulie, 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | SUV |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 65 kWh |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică | 538 km 334.3 mi |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 238 CP |
| Cuplu motor electric | 315 Nm 232.33 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 238 CP |
| Cuplul total al sistemului | 315 Nm 232.33 lb.-ft. |
| Volum și greutăți | |
| Volumul minim al portbagajului | 502 l 17.73 cu. ft. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4607 mm 181.38 in. |
| Lăţime | 1922 mm 75.67 in. |
| Înălţime | 1740 mm 68.5 in. |
| Ampatament | 2741 mm 107.91 in. |
| Ecartament faţă | 1636 mm 64.41 in. |
| Ecartament spate | 1650 mm 64.96 in. |
| consola frontala | 884 mm 34.8 in. |
| consola spate | 982 mm 38.66 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11.5 m 37.73 ft. |
| Unghi Abordarea | 25.3° |
| Unghi de plecare | 26.4° |
| unghiul de rampă | 16.6° |
| Adâncime de trecere prin vad | 600 mm 23.62 in. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Tractiune | Tracţiunea spate |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | independent de tip McPherson, stabilizator transversal |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă, stabilizator transversal |
| Frâne faţă (Front brakes) | disc |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 245/60 R18; 245/55 R19 |
| Dimensiunea jantelor | 18; 19 |