
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Tata Harrier (facelift 2023)? | SUV , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Πόσο μπορεί να διανύσει μόνο με ηλεκτρική ενέργεια, 65 kWh (238 Hp) EV? | 538 km 334.3 mi |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Tata Harrier SUV 2025 65 kWh (238 Hp) EV? | 238 Hp, 315 Nm 232.33 lb.-ft. |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Tata Harrier (facelift 2023) SUV 2025 65 kWh (238 Hp) EV? | Πισωκίνητο. BEV (Ηλεκτρικό όχημα). Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2025 Tata Harrier SUV ? | 4607 mm 181.38 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2025 Tata Harrier SUV ? | 1922 mm 75.67 in. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2025 Tata Harrier SUV ? | 502 l 17.73 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2025 Tata Harrier (facelift 2023) 65 kWh (238 Hp) EV? | 1, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Βασικές πληροφορίες | |
|---|---|
| μάρκα | Tata |
| μοντέλο | Harrier |
| παραγωγή | Harrier (facelift 2023) |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 65 kWh (238 Hp) EV |
| έναρξη της παραγωγής | Ιούλιος, 2025 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | BEV (Ηλεκτρικό όχημα) |
| Τύπος κουπέ | SUV |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Εκτέλεση | |
| Τύπος καυσίμου | ηλεκτρική ενέργεια |
| Ηλεκτρικά αυτοκίνητα και υβρίδια | |
| Ακαθάριστη χωρητικότητα μπαταρίας | 65 kWh |
| Τεχνολογία μπαταρίας | Φωσφορικό λίθιο σίδηρο (LiFePO4) |
| Θέση μπαταρίας | Κάτω από το πάτωμα |
| ηλεκτρική αυτονομία | 538 km 334.3 mi |
| Θύρες φόρτισης | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Ηλεκτρικός κινητήρας 1 | |
| Ηλεκτρική ισχύς του κινητήρα | 238 Hp |
| Ηλεκτρικό μοτέρ ροπής | 315 Nm 232.33 lb.-ft. |
| Θέση ηλεκτρικού κινητήρα | Πίσω άξονας, εγκάρσια |
| Τύπος ηλεκτροκινητήρα | Σύγχρονος |
| Συνολική ισχύς συστήματος | 238 Hp |
| Ροπή συστήματος | 315 Nm 232.33 lb.-ft. |
| Όγκος και βάρη | |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 502 l 17.73 cu. ft. |
| Διαστάσεις | |
| μήκος | 4607 mm 181.38 in. |
| πλάτος | 1922 mm 75.67 in. |
| ύψος | 1740 mm 68.5 in. |
| μεταξόνιο | 2741 mm 107.91 in. |
| εμπρός ίχνος | 1636 mm 64.41 in. |
| Πίσω ίχνος | 1650 mm 64.96 in. |
| Εμπρός πρόβολος | 884 mm 34.8 in. |
| Πίσω πρόβολος | 982 mm 38.66 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 11.5 m 37.73 ft. |
| Γωνία προσέγγισης | 25.3° |
| Γωνία φυγής | 26.4° |
| γωνία ράμπας | 16.6° |
| βάθος ρηχές | 600 mm 23.62 in. |
| Οδήγηση, φρένα και ανάρτηση | |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ένας ηλεκτροκινητήρας κινεί τους πίσω τροχούς. |
| Κίνηση | Πισωκίνητο |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 1 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | Ανεξάρτητη τύπου McPherson , Εγκάρσιος σταθεροποιητής |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση πολλαπλών συνδέσμων, Εγκάρσιος σταθεροποιητής |
| Εμπρός φρένα | δίσκος |
| Πίσω φρένα | δίσκος |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 245/60 R18; 245/55 R19 |
| μέγεθος των ζάντων | 18; 19 |