
| De ce tip este caroseria, Skoda Octavia III Combi (facelift 2017)? | Combi, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Skoda Octavia III Combi (facelift 2017) 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 5.1-5.5 l/100 km 46.1 - 42.8 US mpg 55.4 - 51.4 UK mpg 19.6 - 18.2 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Skoda Octavia 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 113-116 g/km CO2 Euro 6d-Temp |
| Cât de rapidă este mașina, 2017 Octavia III Combi (facelift 2017) 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 214 km/h | 132.97 mph 0-100 km/h: 8.4 sec 0-60 mph: 8 sec |
| Care este puterea motorului, Skoda Octavia Combi 2017 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 150 CP, 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Skoda Octavia Combi 2017 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 1.5 l 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2017 Skoda 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Skoda Octavia III Combi (facelift 2017) Combi 2017 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2017 Skoda Octavia Combi? | 4667 mm 183.74 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2017 Skoda Octavia Combi? | 1814 mm 71.42 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2017 Skoda Octavia III Combi (facelift 2017) 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 1242 kg 2738.14 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2017 Skoda Octavia III Combi (facelift 2017) 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 1887 kg 4160.12 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2017 Skoda Octavia Combi? | 610 - 1740 l 21.54 - 61.45 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2017 Skoda Octavia III Combi (facelift 2017) 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 7, cutie automată DSG |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Skoda |
| Model | Octavia |
| Generație | Octavia III Combi (facelift 2017) |
| Modificare (Tip motor) | 1.5 TSI (150 CP) DSG |
| Anul inceperii productiei | August, 2017 an |
| Anul opririi productiei | Ianuarie, 2020 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Combi |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Consumul de combustibil - urban (NEDC, WLTP echivalent) | 6.4-6.7 l/100 km
36.8 - 35.1 US mpg 44.1 - 42.2 UK mpg 15.6 - 14.9 km/l |
| Consumul de combustibil - extra-urban (NEDC, WLTP echivalent) | 4.1-4.3 l/100 km
57.4 - 54.7 US mpg 68.9 - 65.7 UK mpg 24.4 - 23.3 km/l |
| Consumul de combustibil - mixt (NEDC, WLTP echivalent) | 5.1-5.5 l/100 km
46.1 - 42.8 US mpg 55.4 - 51.4 UK mpg 19.6 - 18.2 km/l |
| Emisii CO2 (NEDC, WLTP echivalent) | 113-116 g/km |
| Tipul de combustibil | Benzină |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 8.4 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 8.4 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 8 sec |
| Viteza maximă | 214 km/h 132.97 mph |
| Standardul ecologic | Euro 6d-Temp |
| Raport greutate/putere | 8.3 kg/CP, 120.8 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 5 kg/Nm, 201.3 Nm/tonă |
| Motorul | |
| Putere | 150 CP @ 5000-6000 rot/min |
| Putere pe litru volum de lucru | 100.1 CP/l |
| Cuplu | 250 Nm @ 1500-3500 rot/min 184.39 lb.-ft. @ 1500-3500 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | EA211evo / DADA |
| Volumul motorului | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 74.5 mm 2.93 in. |
| Cursa cilindrilor | 85.9 mm 3.38 in. |
| Raport de compresie | 10.5:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Injecţie directă |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Distribuție | DOHC |
| Capacitate baie ulei | 4.3 l 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Sisteme motor | Sistem Start & Stop Filtru de particule |
| Volum și greutăți | |
| Masă proprie | 1242 kg 2738.14 lbs. |
| Masă maximă autorizată | 1887 kg 4160.12 lbs. |
| Încarcatura maxima | 645 kg 1421.98 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 610 l 21.54 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1740 l 61.45 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 50 l 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Sarcina maxima capota | 75 kg 165.35 lbs. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 1500 kg 3306.93 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 650 kg 1433 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 75 kg 165.35 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 4667 mm 183.74 in. |
| Lăţime | 1814 mm 71.42 in. |
| Latime (inclus oglinzi) | 2017 mm 79.41 in. |
| Înălţime | 1465 mm 57.68 in. |
| Ampatament | 2686 mm 105.75 in. |
| Ecartament faţă | 1543 mm 60.75 in. |
| Ecartament spate | 1534 mm 60.39 in. |
| consola frontala | 890 mm 35.04 in. |
| consola spate | 1091 mm 42.95 in. |
| Garda la sol | 141 mm 5.55 in. |
| Coeficientul aerodinamic (Cx) | 0.320 |
| Diametrul minim al cercului de virare | 10.6 m 34.78 ft. |
| Unghi Abordarea | 14° |
| Unghi de plecare | 12.4° |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 7 trepte, cutie automată DSG |
| Suspensie faţă (front suspension) | Independent, tip McPherson cu arcuri elicoidale și bară stabilizatoare |
| Suspensie spate (rear suspension) | Arc elicoidal, torsiune |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 205/55 R16; 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Dimensiunea jantelor | 6.5J x 16; 7J x 17; 7.5J x 18 |