
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Skoda Octavia III Combi (facelift 2017)? | βαγόνι , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, Skoda Octavia III Combi (facelift 2017) 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 5.1-5.5 l/100 km 46.1 - 42.8 US mpg 55.4 - 51.4 UK mpg 19.6 - 18.2 km/l |
| Πόσο ECO είναι το αυτοκίνητο, Skoda Octavia 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 113-116 g/km CO2 Euro 6d-Temp |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2017 Octavia III Combi (facelift 2017) 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 214 km/h | 132.97 mph 0-100 km/h: 8.4 δευτ 0-60 mph: 8 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Skoda Octavia βαγόνι 2017 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 150 Hp, 250 Nm 184.39 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Skoda Octavia βαγόνι 2017 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 1.5 l 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2017 Skoda 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 4, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Skoda Octavia III Combi (facelift 2017) βαγόνι 2017 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς. Κινητήρας εσωτερικής καύσης. Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2017 Skoda Octavia βαγόνι ? | 4667 mm 183.74 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2017 Skoda Octavia βαγόνι ? | 1814 mm 71.42 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2017 Skoda Octavia III Combi (facelift 2017) 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 1242 κιλά 2738.14 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2017 Skoda Octavia III Combi (facelift 2017) 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 1887 κιλά 4160.12 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2017 Skoda Octavia βαγόνι ? | 610 - 1740 l 21.54 - 61.45 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2017 Skoda Octavia III Combi (facelift 2017) 1.5 TSI (150 Hp) DSG? | 7, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων DSG |
| μάρκα | Skoda |
|---|---|
| μοντέλο | Octavia |
| παραγωγή | Octavia III Combi (facelift 2017) |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 1.5 TSI (150 Hp) DSG |
| έναρξη της παραγωγής | Αύγουστος, 2017 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | Ιανουάριος, 2020 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | Κινητήρας εσωτερικής καύσης |
| Τύπος κουπέ | βαγόνι |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εντός πόλης (NEDC, WLTP ισοδύναμος) | 6.4-6.7 l/100 km
36.8 - 35.1 US mpg 44.1 - 42.2 UK mpg 15.6 - 14.9 km/l |
|---|---|
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εκτός πόλης (NEDC, WLTP ισοδύναμος) | 4.1-4.3 l/100 km
57.4 - 54.7 US mpg 68.9 - 65.7 UK mpg 24.4 - 23.3 km/l |
| Κατανάλωση καυσίμου - Μικτός κύκλος (NEDC, WLTP ισοδύναμος) | 5.1-5.5 l/100 km
46.1 - 42.8 US mpg 55.4 - 51.4 UK mpg 19.6 - 18.2 km/l |
| Εκπομπές CO2 (NEDC, WLTP ισοδύναμος) | 113-116 g/km |
| Τύπος καυσίμου | Βενζίνη |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 8.4 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 8.4 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 8 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 214 km/h 132.97 mph |
| Προδιαγραφές Καυσαερίων | Euro 6d-Temp |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 8.3 κιλά/Hp, 120.8 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 5 κιλά/Nm, 201.3 Nm/τόνος |
| δύναμη | 150 Hp @ 5000-6000 σ.α.λ. |
|---|---|
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 100.1 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 250 Nm @ 1500-3500 σ.α.λ. 184.39 lb.-ft. @ 1500-3500 σ.α.λ. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | EA211evo / DADA |
| Κυβισμός κινητήρα | 1498 cm3 91.41 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 74.5 mm 2.93 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 85.9 mm 3.38 in. |
| Βαθμός συμπίεσης | 10.5:1 |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Άμεσος ψεκασμός |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Στροβιλοσυμπιεστής , Ιντερκούλερ |
| Μηχανισμός διανομής αερίων | DOHC |
| Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα | 4.3 l 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| Συστήματα κινητήρα | Start & Stop Σύστημα Φίλτρο σωματιδίων |
| βάρος | 1242 κιλά 2738.14 lbs. |
|---|---|
| Μέγιστο βάρος | 1887 κιλά 4160.12 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 645 κιλά 1421.98 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 610 l 21.54 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 1740 l 61.45 cu. ft. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 50 l 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Μέγιστο φορτίο | 75 κιλά 165.35 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης με φρένα (12%) | 1500 κιλά 3306.93 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης χωρίς φρένα | 650 κιλά 1433 lbs. |
| Μέγιστο φορτίο στήριξης | 75 κιλά 165.35 lbs. |
| μήκος | 4667 mm 183.74 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1814 mm 71.42 in. |
| Πλάτος συμπεριλαμβανομένων των καθρεπτών | 2017 mm 79.41 in. |
| ύψος | 1465 mm 57.68 in. |
| μεταξόνιο | 2686 mm 105.75 in. |
| εμπρός ίχνος | 1543 mm 60.75 in. |
| Πίσω ίχνος | 1534 mm 60.39 in. |
| Εμπρός πρόβολος | 890 mm 35.04 in. |
| Πίσω πρόβολος | 1091 mm 42.95 in. |
| Απόσταση από το έδαφος | 141 mm 5.55 in. |
| Συντελεστής οπισθέλκουσας (Cd) | 0.320 |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 10.6 m 34.78 ft. |
| Γωνία προσέγγισης | 14° |
| Γωνία φυγής | 12.4° |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. |
|---|---|
| Κίνηση | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 7 ταχύτητες, αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων DSG |
| Εμπρός ανάρτηση | Ανεξάρτητο, τύπου McPherson με σπειροειδή ελατήριο και αντιστρεπτική ράβδο |
| Πίσω ανάρτηση | Σπειροειδές ελατήριο, συστροφή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι |
| Πίσω φρένα | δίσκος |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 205/55 R16; 225/45 R17; 225/40 R18 |
| μέγεθος των ζάντων | 6.5J x 16; 7J x 17; 7.5J x 18 |