
| De ce tip este caroseria, Hyundai Staria (facelift 2026)? | Dubita, 5 Uşi, 9 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, Wagon 84 kWh (218 Hp) Electric 9 Seat? | 400 km 248.55 mi |
| Cât de rapidă este mașina, 2026 Staria (facelift 2026) Wagon 84 kWh (218 Hp) Electric 9 Seat? | 184 km/h | 114.33 mph |
| Care este puterea motorului, Hyundai Staria Dubita 2026 Wagon 84 kWh (218 Hp) Electric 9 Seat? | 218 CP, 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Hyundai Staria (facelift 2026) Dubita 2026 Wagon 84 kWh (218 Hp) Electric 9 Seat? | Tracţiunea faţă. BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
| Care este lungimea vehiculului, 2026 Hyundai Staria Dubita? | 5255 mm 206.89 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2026 Hyundai Staria Dubita? | 1995 mm 78.54 in. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2026 Hyundai Staria (facelift 2026) Wagon 84 kWh (218 Hp) Electric 9 Seat? | 1, cutie automată |
| Informații generale | |
|---|---|
| Marcă | Hyundai |
| Model | Staria |
| Generație | Staria (facelift 2026) |
| Modificare (Tip motor) | Wagon 84 kWh (218 CP) Electric 9 Seat |
| Anul inceperii productiei | Ianuarie, 2026 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | Dubita |
| Număr de scaune | 9 |
| Număr de uşi | 5 |
| Performanță | |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
| Viteza maximă | 184 km/h 114.33 mph |
| Autovehicule electrice și hibride | |
| Capacitatea brută a bateriei | 84 kWh |
| Voltajul bateriei | 800 V |
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu-ion (Li-Ion) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică (WLTP) | 400 km 248.55 mi |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 218 CP |
| Cuplu motor electric | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 218 CP |
| Cuplul total al sistemului | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Volum și greutăți | |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 2000 kg 4409.25 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Dimensiuni | |
| Lungime | 5255 mm 206.89 in. |
| Lăţime | 1995 mm 78.54 in. |
| Înălţime | 1990 mm 78.35 in. |
| Ampatament | 3275 mm 128.94 in. |
| Garda la sol | 186 mm 7.32 in. |
| Transmisie, frânare și suspensie | |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din față. |
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate |
| Frâne spate (Rear brakes) | discuri ventilate |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea jantelor | 17 |