
| Korimalli, Hyundai Staria (facelift 2026)? | Minibussi , 5 Ovien, 9 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, Wagon 84 kWh (218 Hp) Electric 9 Seat? | 400 km 248.55 mi |
| Huippunopeus, 2026 Staria (facelift 2026) Wagon 84 kWh (218 Hp) Electric 9 Seat? | 184 km/h | 114.33 mph |
| Teho, Hyundai Staria Minibussi 2026 Wagon 84 kWh (218 Hp) Electric 9 Seat? | 218 hv, 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Vetotapa, Hyundai Staria (facelift 2026) Minibussi 2026 Wagon 84 kWh (218 Hp) Electric 9 Seat? | Etuveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pituus, 2026 Hyundai Staria Minibussi ? | 5255 mm 206.89 in. |
| Leveys, 2026 Hyundai Staria Minibussi ? | 1995 mm 78.54 in. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2026 Hyundai Staria (facelift 2026) Wagon 84 kWh (218 Hp) Electric 9 Seat? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Hyundai |
| Malli | Staria |
| Sukupolvi | Staria (facelift 2026) |
| Versio (moottori) | Wagon 84 kWh (218 hv) Electric 9 Seat |
| Tuotannon aloitusvuosi | Tammikuu, 2026 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | Minibussi |
| Paikkojen lukumäärä | 9 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
| Huippunopeus | 184 km/h 114.33 mph |
| Sähköautot ja hybridit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 84 kWh |
| Akun jännite | 800 V |
| Akun teknologia | Litium-ioni (Li-Ion) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä (WLTP) | 400 km 248.55 mi |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 218 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 218 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 350 Nm 258.15 lb.-ft. |
| Tilavuus ja painot | |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 2000 kg 4409.25 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruitta | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Mitat | |
| Pituus | 5255 mm 206.89 in. |
| Leveys | 1995 mm 78.54 in. |
| Korkeus | 1990 mm 78.35 in. |
| Pyörän perusta | 3275 mm 128.94 in. |
| Maavara | 186 mm 7.32 in. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Tuuletetut levyt |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Vanteen koko | 17 |