Acasă › Catalog auto › Denza › X/N8 › N8 (facelift 2023) › DM-p 1.5T (615 CP) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT

DenzaDenza N8 (facelift 2023) DM-p 1.5T (615 CP) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT2023, 2024: specificații, Consumul de combustibil, Baterie, Autonomia electrică, Dimensiuni

2023 Denza N8 (facelift 2023) - Fotografie 1
Denza N8 (facelift 2023) - Fotografie 2Denza N8 (facelift 2023) - Fotografie 3

Specificații cheie

Denza N8 (facelift 2023) DM-p 1.5T (615 CP) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT /SUV 2023 - 2024/
Ce tip de caroserie are Denza N8 (facelift 2023)?
SUV, 5 Uși, 6-7 scaune
Ce consum de combustibil are Denza N8 (facelift 2023) DM-p 1.5T (615 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT?
0.8 l/100 km
294 US mpg
353.1 UK mpg
125 km/l
Cât de ecologic este Denza X/N8 DM-p 1.5T (615 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT?
China VI
Ce autonomie în modul complet electric are DM-p 1.5T (615 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT?
176 km
109 mi
Ce consum de energie electrică are Denza N8 (facelift 2023) DM-p 1.5T (615 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT?
24.8 kWh/100 km
39.91 kWh/100 mi
84 MPGe
4 km/kWh
2.5 mi/kWh
Cât de rapid este 2023 N8 (facelift 2023) DM-p 1.5T (615 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT?
190 km/h | 118 mph
0-100 km/h: 4.3 sec
0-60 mph: 4.1 sec
Ce putere dezvoltă Denza X/N8 SUV 2023 DM-p 1.5T (615 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT?
615 CP, 231 Nm
170 lb.-ft.
Care este cilindreea motorului pentru Denza X/N8 SUV 2023 DM-p 1.5T (615 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT?
1.5 l
1497 cm3
91.35 cu. in.
Câți cilindri are motorul pentru 2023 Denza DM-p 1.5T (615 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT?
4, În linie
Ce tip de tracțiune are Denza N8 (facelift 2023) SUV 2023 DM-p 1.5T (615 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT?
Tracțiune integrală (4x4). PHEV. MAI pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. Este posibilă deplasarea în regim complet electric sau mixt.
Ce lungime are 2023 Denza X/N8 SUV?
4949 mm
194.84 in.
Ce lățime are 2023 Denza X/N8 SUV?
1950 mm
76.77 in.
Ce masă maximă autorizată are 2023 Denza N8 (facelift 2023) DM-p 1.5T (615 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT?
2975 kg
6559 lbs.
Care este volumul portbagajului pentru 2023 Denza X/N8 SUV?
235 - 1655 l
8.3 - 58.4 cu. ft.
Câte trepte și ce tip de cutie de viteze are 2023 Denza N8 (facelift 2023) DM-p 1.5T (615 Hp) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT?
cutie automată E-CVT
Denza N8 (facelift 2023) DM-p 1.5T (615 CP) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT
Comparație

Informații generale

Marcă
Model
Versiune (Motor)
DM-p 1.5T (615 CP) Plug-in Hybrid 4WD E-CVT
Începutul producției
August, 2023
Sfârșitul producției
2024
Arhitectura grupului propulsor
PHEV (Hibrid Plug-in)
Tipul caroseriei
SUV (Vehicul utilitar sportiv)
Număr de scaune
6-7
Număr de uși
5
Cauți Denza X/N8 la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consumul de combustibil - mixt
0.8 l/100 km 294 US mpg
353.1 UK mpg
125 km/l
Tipul de combustibil
Benzină / Electric
Accelerație 0 - 100 km/h
4.3 sec
Accelerație 0 - 62 mph
4.3 sec
Accelerație 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net)
4.1 sec
Viteza maximă
190 km/h 118 mph
Standardul ecologic
China VI

Autovehicule electrice și hibride

Capacitatea brută a bateriei
45.8 kWh
Tehnologia bateriei
Litiu fier fosfat (LiFePO4)
Locația bateriei
Sub podea
Autonomia electrică
176 km 109 mi
Consum mediu de energie electrică
24.8 kWh/100 km 39.91 kWh/100 mi
84 MPGe
4 km/kWh
2.5 mi/kWh

Motor electric 1

Putere Motor electric
218 CP
Cuplu motor electric
325 Nm 240 lb.-ft.
Locația motorului electric
Puntea față, transversal
Tip motor electric
Sincron

Motor electric 2

Putere Motor electric
272 CP
Cuplu motor electric
350 Nm 258 lb.-ft.
Locația motorului electric
Puntea spate, transversal
Tip motor electric
Sincron
Puterea sistemului
615 CP

Motor cu combustie internă

Putere
139 CP
Putere pe litru de cilindree
92.9 CP/l
Cuplu
231 Nm 170 lb.-ft.
Dispunerea motorului
Față, transversal
Model/Cod motor
Xiaoyun/BYD476ZQC
Cilindree
1497 cm3 91.35 cu. in.
Numărul de cilindri
4
Configurația motorului
În linie
Numărul de supape per cilindru
4
Sistem de injecție de combustibil
Injecție directă
Aspirația motorului
Turbocompresor, Intercooler
Mecanism de distribuție
DOHC, VVT
Sisteme motor
Sistem Start & Stop

Volum și greutăți

Masă maximă autorizată
2975 kg 6559 lbs.
Volumul minim al portbagajului
235-940 l 8.3 - 33.2 cu. ft.
Volumul maxim al portbagajului
1655 l 58.4 cu. ft.
Volumul rezervorului
53 l 14 US gal | 11.66 UK gal

Dimensiuni

Lungime
4949 mm 194.84 in.
Lățime
1950 mm 76.77 in.
Înălțime
1725 mm 67.91 in.
Ampatament
2830 mm 111.42 in.
Ecartament față
1650 mm 64.96 in.
Ecartament spate
1630 mm 64.17 in.
Diametrul minim al cercului de virare
11.8 m 38.71 ft.

Tracțiune, frâne și suspensie

Arhitectura sistemului de tracțiune
MAI pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. Este posibilă deplasarea în regim complet electric sau mixt.
Tracțiune
Tracțiune integrală (4x4)
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
cutie automată E-CVT
Suspensie față
Independentă, tip McPherson
Suspensie spate
Suspensie multi-link independentă
Frâne față
Discuri ventilate
Frâne spate
Discuri ventilate
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Servodirecție
Electrică
Dimensiunea pneurilor
Dimensiunea jantelor