Acasă › Catalog auto › Citroen › C4 › C4 III (Phase I, 2020) › 1.2 (101 CP) Mild Hybrid e-DSC

CitroenCitroen C4 III (Phase I, 2020) 1.2 (101 CP) Mild Hybrid e-DSC2024: specificații, Consumul de combustibil, Baterie, Autonomia electrică, Dimensiuni

2020 Citroen C4 III (Phase I, 2020) - Fotografie 1
Citroen C4 III (Phase I, 2020) - Fotografie 2Citroen C4 III (Phase I, 2020) - Fotografie 3Citroen C4 III (Phase I, 2020) - Fotografie 4Citroen C4 III (Phase I, 2020) - Fotografie 5Citroen C4 III (Phase I, 2020) - Fotografie 6Citroen C4 III (Phase I, 2020) - Fotografie 7Citroen C4 III (Phase I, 2020) - Fotografie 8Citroen C4 III (Phase I, 2020) - Fotografie 9Citroen C4 III (Phase I, 2020) - Fotografie 10

Specificații cheie

Citroen C4 III (Phase I, 2020) 1.2 (101 CP) Mild Hybrid e-DSC /Coupé, SUV 2024 - 2024/
Ce tip de caroserie are Citroen C4 III (Phase I, 2020)?
Coupé, SUV, 5 Uși, 5 scaune
Ce consum de combustibil are Citroen C4 III (Phase I, 2020) 1.2 (101 Hp) Mild Hybrid e-DSC?
4.7-4.8 l/100 km
50 - 49 US mpg
60.1 - 58.9 UK mpg
21.3 - 20.8 km/l
Cât de ecologic este Citroen C4 1.2 (101 Hp) Mild Hybrid e-DSC?
107 g/km CO2
Euro 6e
Cât de rapid este 2024 C4 III (Phase I, 2020) 1.2 (101 Hp) Mild Hybrid e-DSC?
192 km/h | 119 mph
0-100 km/h: 7 sec
0-60 mph: 6.7 sec
Ce putere dezvoltă Citroen C4 Coupé, SUV 2024 1.2 (101 Hp) Mild Hybrid e-DSC?
101 CP, 205 Nm
151 lb.-ft.
Care este cilindreea motorului pentru Citroen C4 Coupé, SUV 2024 1.2 (101 Hp) Mild Hybrid e-DSC?
1.2 l
1199 cm3
73.17 cu. in.
Câți cilindri are motorul pentru 2024 Citroen 1.2 (101 Hp) Mild Hybrid e-DSC?
3, În linie
Ce tip de tracțiune are Citroen C4 III (Phase I, 2020) Coupé, SUV 2024 1.2 (101 Hp) Mild Hybrid e-DSC?
Tracțiune față. MHEV. MAI și motorul electric pun în mișcare roțile din față ale mașinii cu posibilitatea de a se deplasa doar în regim mixt.
Ce lungime are 2024 Citroen C4 Coupé, SUV?
4355 mm
171.46 in.
Ce lățime are 2024 Citroen C4 Coupé, SUV?
1800 mm
70.87 in.
Ce masă proprie are 2024 Citroen C4 III (Phase I, 2020) 1.2 (101 Hp) Mild Hybrid e-DSC?
1324-1397 kg
2919 - 3080 lbs.
Ce masă maximă autorizată are 2024 Citroen C4 III (Phase I, 2020) 1.2 (101 Hp) Mild Hybrid e-DSC?
1810 kg
3990 lbs.
Care este volumul portbagajului pentru 2024 Citroen C4 Coupé, SUV?
380 - 1250 l
13.4 - 44.1 cu. ft.
Câte trepte și ce tip de cutie de viteze are 2024 Citroen C4 III (Phase I, 2020) 1.2 (101 Hp) Mild Hybrid e-DSC?
6, cutie automată e-DSC

Informații generale

Marcă
Model
Versiune (Motor)
1.2 (101 CP) Mild Hybrid e-DSC
Începutul producției
Aprilie, 2024
Sfârșitul producției
Octombrie, 2024
Arhitectura grupului propulsor
MHEV (Mild Hybrid)
Tipul caroseriei
Coupé, SUV (Vehicul utilitar sportiv)
Număr de scaune
5
Număr de uși
5
Cauți Citroen C4 la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consum de combustibil la viteză redusă (WLTP)
4.0 l/100 km 58.8 US mpg
70.6 UK mpg
25 km/l
Consum de combustibil la viteză medie (WLTP)
4.4 l/100 km 53.5 US mpg
64.2 UK mpg
22.7 km/l
Consum de combustibil la viteză ridicată (WLTP)
4.3 l/100 km 54.7 US mpg
65.7 UK mpg
23.3 km/l
Consum de combustibil la viteză foarte ridicată (WLTP)
5.6 l/100 km 42 US mpg
50.4 UK mpg
17.9 km/l
Consum combinat de combustibil (WLTP)
4.7-4.8 l/100 km 50 - 49 US mpg
60.1 - 58.9 UK mpg
21.3 - 20.8 km/l
Emisii CO2 (WLTP)
107 g/km
Tipul de combustibil
Benzină
Accelerație 0 - 100 km/h
7 sec
Accelerație 0 - 62 mph
7 sec
Accelerație 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net)
6.7 sec
Viteza maximă
192 km/h 119 mph
Standardul ecologic
Euro 6e
Raport greutate/putere
13.1 kg/CP, 76.3 CP/t
Raport greutate/Cuplu
6.5 kg/Nm, 154.8 Nm/t

Autovehicule electrice și hibride

Capacitatea brută a bateriei
0.89 kWh
Voltajul bateriei
48 V
Tehnologia bateriei
Litiu-ion (Li-Ion)

Motor electric 1

Putere Motor electric
21 CP @ 4264 rot/min
Cuplu motor electric
51 Nm 38 lb.-ft.
Locația motorului electric
Integrat în transmisie
Tip motor electric
Sincron

Motor cu combustie internă

Putere
101 CP @ 5500 rot/min
Putere pe litru de cilindree
84.2 CP/l
Cuplu
205 Nm @ 1750 rot/min 151 lb.-ft. @ 1750 rot/min
Dispunerea motorului
Față, transversal
Model/Cod motor
HN09
Cilindree
1199 cm3 73.17 cu. in.
Numărul de cilindri
3
Configurația motorului
În linie
Diametrul cilindrilor
75 mm 2.95 in.
Cursa pistonului
90.5 mm 3.56 in.
Numărul de supape per cilindru
4
Sistem de injecție de combustibil
Injecție directă
Aspirația motorului
Turbocompresor, Intercooler
Sisteme motor
Sistem Start & Stop
Filtru de particule

Volum și greutăți

Masă proprie
1324-1397 kg 2919 - 3080 lbs.
Masă maximă autorizată
1810 kg 3990 lbs.
Încărcătura maximă
413-486 kg 911 - 1071 lbs.
Volumul minim al portbagajului
380 l 13.4 cu. ft.
Volumul maxim al portbagajului
1250 l 44.1 cu. ft.
Volumul rezervorului
44 l 11.62 US gal | 9.68 UK gal
Masă maximă remorcabilă cu sistem de frânare (12%)
1200 kg 2646 lbs.
Masă maximă remorcabilă fără sistem de frânare
695 kg 1532 lbs.
Sarcina verticală maximă admisă pe cârligul de remorcare
61 kg 134 lbs.

Dimensiuni

Lungime
4355 mm 171.46 in.
Lățime
1800 mm 70.87 in.
Lățime cu oglinzile pliate
1834 mm 72.2 in.
Lățime inclusiv oglinzile
2032 mm 80 in.
Înălțime
1525 mm 60.04 in.
Ampatament
2670 mm 105.12 in.
Ecartament față
1545-1560 mm 60.83 - 61.42 in.
Ecartament spate
1545-1560 mm 60.83 - 61.42 in.

Tracțiune, frâne și suspensie

Arhitectura sistemului de tracțiune
MAI și motorul electric pun în mișcare roțile din față ale mașinii cu posibilitatea de a se deplasa doar în regim mixt.
Tracțiune
Tracțiune față
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
6 trepte, cutie automată e-DSC
Suspensie față
Independentă, tip McPherson
Suspensie spate
Bară de torsiune
Frâne față
Discuri ventilate
Frâne spate
Disc
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Servodirecție
Electrică
Dimensiunea pneurilor
Dimensiunea jantelor