Acasă >> Catalog auto >> Citroen >> C4 >> C4 III (Phase I, 2020) >> 1.2 PureTech (130 CP)
Catalog auto Autentificare Înregistrare Car Specs API
Română ▼

Specificațiile tehnice ale Citroen C4 III (Phase I, 2020) 1.2 PureTech (130 CP) /2020, 2021, 2022, 2023, 2024/

2020 Citroen C4 III (Phase I, 2020) - Fotografie 1
Citroen C4 III (Phase I, 2020) - Fotografie 2Citroen C4 III (Phase I, 2020) - Fotografie 3Citroen C4 III (Phase I, 2020) - Fotografie 4Citroen C4 III (Phase I, 2020) - Fotografie 5Citroen C4 III (Phase I, 2020) - Fotografie 6Citroen C4 III (Phase I, 2020) - Fotografie 7Citroen C4 III (Phase I, 2020) - Fotografie 8Citroen C4 III (Phase I, 2020) - Fotografie 9Citroen C4 III (Phase I, 2020) - Fotografie 10

Specificatii cheie

Citroen C4 III (Phase I, 2020) 1.2 PureTech (130 CP) /Coupé, SUV 2020 - 2024/

Ce tip de caroserie are Citroen C4 III (Phase I, 2020)?
Coupé, SUV, 5 Uşi, 5 scaune
Ce consum de combustibil are Citroen C4 III (Phase I, 2020) 1.2 PureTech (130 Hp)?
4.8 l/100 km
49 US mpg
58.9 UK mpg
20.8 km/l
Cât de ecologic este Citroen C4 1.2 PureTech (130 Hp)?
108 g/km CO2
Euro 6d-ISC-FCM
Cât de rapid este 2020 C4 III (Phase I, 2020) 1.2 PureTech (130 Hp)?
208 km/h | 129 mph
0-100 km/h: 9.9 sec
0-60 mph: 9.4 sec
Ce putere are Citroen C4 Coupé, SUV 2020 1.2 PureTech (130 Hp)?
130 CP, 230 Nm
170 lb.-ft.
Ce cilindree are Citroen C4 Coupé, SUV 2020 1.2 PureTech (130 Hp)?
1.2 l
1199 cm3
73.17 cu. in.
Câți cilindri are 2020 Citroen 1.2 PureTech (130 Hp)?
3, in linie
Ce sistem de transmisie are Citroen C4 III (Phase I, 2020) Coupé, SUV 2020 1.2 PureTech (130 Hp)?
Tracţiune faţă. ICE (Motor termic). Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Ce lungime are 2020 Citroen C4 Coupé, SUV?
4355 mm
171.46 in.
Ce lățime are 2020 Citroen C4 Coupé, SUV?
1800 mm
70.87 in.
Ce masă proprie are 2020 Citroen C4 III (Phase I, 2020) 1.2 PureTech (130 Hp)?
1247-1340 kg
2749 - 2954 lbs.
Care este masa maximă admisă pentru 2020 Citroen C4 III (Phase I, 2020) 1.2 PureTech (130 Hp)?
1735 kg
3825 lbs.
Ce volum are portbagajul la 2020 Citroen C4 Coupé, SUV?
380 - 1250 l
13.4 - 44.1 cu. ft.
Câte trepte de viteză are Ce tip de cutie de viteze are 2020 Citroen C4 III (Phase I, 2020) 1.2 PureTech (130 Hp)?
6, cutie manuală

Informații generale

Marcă
Model
Modificare (Motor)
1.2 PureTech (130 CP)
Începutul producției
Decembrie, 2020 an
Sfârșitul producției
Octombrie, 2024 an
Arhitectura grupului propulsor
ICE (Motor termic)
Tipul caroseriei
Coupé, SUV
Număr de scaune
5
Număr de uşi
5
Cauți Citroen C4 la mâna a doua?
Verifică istoricul →

Performanță

Consumul de combustibil - urban
5.7 l/100 km 41.3 US mpg
49.6 UK mpg
17.5 km/l
Consumul de combustibil - extra-urban
4.2 l/100 km 56 US mpg
67.3 UK mpg
23.8 km/l
Consumul de combustibil - mixt
4.8 l/100 km 49 US mpg
58.9 UK mpg
20.8 km/l
Emisii CO2
108 g/km
Tipul de combustibil
Benzină
Acceleraţie 0 - 100 km/h
9.9 sec
Acceleraţie 0 - 62 mph
9.9 sec
Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net)
9.4 sec
Viteza maximă
208 km/h 129 mph
Standardul ecologic
Euro 6d-ISC-FCM
Raport greutate/putere
9.6 kg/CP, 104.3 CP/tonă
Raport greutate/Cuplu
5.4 kg/Nm, 184.4 Nm/tonă

Motorul

Putere
130 CP @ 5500 rot/min
Putere pe litru volum de lucru
108.4 CP/l
Cuplu
230 Nm @ 1750 rot/min 170 lb.-ft. @ 1750 rot/min
Dispunerea motorului
Faţă, Transversal
Model/Cod motor
HNS EB2ADTS
Cilindree
1199 cm3 73.17 cu. in.
Numărul de cilindri
3
Configurația motorului
in linie
Diametrul cilindrilor
75 mm 2.95 in.
Cursa pistonului
90.5 mm 3.56 in.
Numărul de supape per cilindru
4
Sistem de injecție de combustibil
Injecţie directă
Aspirația motorului
Turbocompresor, Intercooler
Capacitate ulei motor
3.5 l 3.7 US qt | 3.08 UK qt
Specificația uleiului de motor
Sisteme motor
Sistem Start & Stop
Filtru de particule

Volum și greutăți

Masă proprie
1247-1340 kg 2749 - 2954 lbs.
Masă maximă autorizată
1735 kg 3825 lbs.
Încarcatura maxima
395-488 kg 871 - 1076 lbs.
Volumul minim al portbagajului
380 l 13.4 cu. ft.
Volumul maxim al portbagajului
1250 l 44.1 cu. ft.
Volumul rezervorului
50 l 13.21 US gal | 11 UK gal
Masă maximă remorcabilă cu sistem de frânare (12%)
1200 kg 2646 lbs.
Masă maximă remorcabilă fără sistem de frânare
660 kg 1455 lbs.
Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare
55 kg 121 lbs.

Dimensiuni

Lungime
4355 mm 171.46 in.
Lăţime
1800 mm 70.87 in.
Lățime cu oglinzile pliate
1834 mm 72.2 in.
Lățime inclusiv oglinzile
2032 mm 80 in.
Înălţime
1520 mm 59.84 in.
Ampatament
2670 mm 105.12 in.
Ecartament faţă
1545-1560 mm 60.83 - 61.42 in.
Ecartament spate
1545-1560 mm 60.83 - 61.42 in.

Transmisie, frânare și suspensie

Arhitectura sistemului de transmisie
Motorul cu ardere internă (MAI) antrenează roțile din față ale vehiculului.
Tracțiune
Tracţiune faţă
Numărul de trepte și tipul cutiei de viteze
6 trepte, cutie manuală
Suspensie față
Independentă, tip McPherson cu arc elicoidal și bară stabilizatoare
Suspensie spate
Semi-independentă, cu arc
Frâne față
Discuri ventilate
Frâne spate
Disc
Sisteme de asistență
ABS (Sistem de antiblocare a roților)
Tipul direcției
Cremalieră și pinion
Dimensiunea pneurilor
Dimensiunea jantelor
17; 18