
| De ce tip este caroseria, Chery J6? | SUV, Crossover, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Ce distanță poate merge doar cu energie electrică, T 69.77 kWh (279 Hp) Electric iWD? | 436 km 270.92 mi |
| Cât de rapidă este mașina, 2025 J6 T 69.77 kWh (279 Hp) Electric iWD? | 0-100 km/h: 6.5 sec 0-60 mph: 6.2 sec |
| Care este puterea motorului, Chery J6 SUV, Crossover 2025 T 69.77 kWh (279 Hp) Electric iWD? | 279 CP, 385 Nm 283.96 lb.-ft. |
| Care este sistemul de transmisie, Chery J6 SUV, Crossover 2025 T 69.77 kWh (279 Hp) Electric iWD? | Tracţiune integrală (4x4). BEV (Vehicul electric). Un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
| Care este lungimea vehiculului, 2025 Chery J6 SUV, Crossover? | 4433 mm 174.53 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2025 Chery J6 SUV, Crossover? | 1916 mm 75.43 in. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2025 Chery J6 T 69.77 kWh (279 Hp) Electric iWD? | 1, cutie automată |
| Marcă | Chery |
|---|---|
| Model | J6 |
| Generație | J6 |
| Modificare (Tip motor) | T 69.77 kWh (279 CP) Electric iWD |
| Anul inceperii productiei | 2025 an |
| Arhitectura grupului propulsor | BEV (Vehicul electric) |
| Tipul caroseriei | SUV, Crossover |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Tipul de combustibil | Energie electrică |
|---|---|
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 6.5 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 6.5 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 6.2 sec |
| Capacitatea brută a bateriei | 69.77 kWh |
|---|---|
| Tehnologia de stocare a bateriei | Litiu fier fosfat (LiFePO4) |
| Locația bateriei | Sub podea |
| Autonomia electrică | 436 km 270.92 mi |
| Porturi de încărcare | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Electric motor 1 | |
| Putere Motor electric | 184 CP |
| Cuplu motor electric | 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea spate, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Electric motor 2 | |
| Putere Motor electric | 95 CP |
| Cuplu motor electric | 165 Nm 121.7 lb.-ft. |
| Locația motorului electric | Puntea față, Transversal |
| Tip motor electric | Sincron |
| Puterea sistemului | 279 CP |
| Cuplul total al sistemului | 385 Nm 283.96 lb.-ft. |
| Lungime | 4433 mm 174.53 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1916 mm 75.43 in. |
| Înălţime | 1741 mm 68.54 in. |
| Ampatament | 2715 mm 106.89 in. |
| Garda la sol | 195-225 mm 7.68 - 8.86 in. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | Un motor electric pune în mișcare roțile din față, un motor electric pune în mișcare roțile din spate. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiune integrală (4x4) |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 1 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | independent de tip McPherson |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie multi-link independentă |
| Frâne faţă (Front brakes) | disc |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea jantelor | 19 |