
| Korimalli, Chery J6? | SUV, Crossover , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, T 69.77 kWh (279 Hp) Electric iWD? | 436 km 270.92 mi |
| Huippunopeus, 2025 J6 T 69.77 kWh (279 Hp) Electric iWD? | 0-100 km/h: 6.5 s 0-60 mph: 6.2 s |
| Teho, Chery J6 SUV, Crossover 2025 T 69.77 kWh (279 Hp) Electric iWD? | 279 hv, 385 Nm 283.96 lb.-ft. |
| Vetotapa, Chery J6 SUV, Crossover 2025 T 69.77 kWh (279 Hp) Electric iWD? | Neliveto. BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä, yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
| Pituus, 2025 Chery J6 SUV, Crossover ? | 4433 mm 174.53 in. |
| Leveys, 2025 Chery J6 SUV, Crossover ? | 1916 mm 75.43 in. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2025 Chery J6 T 69.77 kWh (279 Hp) Electric iWD? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | Chery |
|---|---|
| Malli | J6 |
| Sukupolvi | J6 |
| Versio (moottori) | T 69.77 kWh (279 hv) Electric iWD |
| Tuotannon aloitusvuosi | 2025 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | SUV, Crossover |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
|---|---|
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 6.5 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 6.5 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 6.2 s |
| Akun bruttokapasiteetti | 69.77 kWh |
|---|---|
| Akun teknologia | Litium-rautafosfaatti (LiFePO4) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä | 436 km 270.92 mi |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 184 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Sähkömoottori 2 | |
| Sähkömoottorin teho | 95 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 165 Nm 121.7 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 279 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 385 Nm 283.96 lb.-ft. |
| Pituus | 4433 mm 174.53 in. |
|---|---|
| Leveys | 1916 mm 75.43 in. |
| Korkeus | 1741 mm 68.54 in. |
| Pyörän perusta | 2715 mm 106.89 in. |
| Maavara | 195-225 mm 7.68 - 8.86 in. |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä, yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Neliveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen tyyppiä McPherson |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus |
| Etujarrut | Levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Vanteen koko | 19 |