
| De ce tip este caroseria, Alfa Romeo 33 (907A)? | Hatchback, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este puterea motorului, Alfa Romeo 33 Hatchback 1990 1.7 16V (129 Hp)? | 129 CP, 155 Nm 114.32 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Alfa Romeo 33 Hatchback 1990 1.7 16V (129 Hp)? | 1.7 l 1712 cm3 104.47 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 1990 Alfa Romeo 1.7 16V (129 Hp)? | 4 |
| Care este sistemul de transmisie, Alfa Romeo 33 (907A) Hatchback 1990 1.7 16V (129 Hp)? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 1990 Alfa Romeo 33 Hatchback? | 4075 mm 160.43 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 1990 Alfa Romeo 33 Hatchback? | 1614 mm 63.54 in. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 1990 Alfa Romeo 33 (907A) 1.7 16V (129 Hp)? | 5, cutie manuală |
| Marcă | Alfa Romeo |
|---|---|
| Model | 33 |
| Generație | 33 (907A) |
| Modificare (Tip motor) | 1.7 16V (129 CP) |
| Anul inceperii productiei | 1990 an |
| Anul opririi productiei | 1994 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Hatchback |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Tipul de combustibil | Benzină |
|---|
| Putere | 129 CP @ 6500 rot/min |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 75.4 CP/l |
| Cuplu | 155 Nm @ 4700 rot/min 114.32 lb.-ft. @ 4700 rot/min |
| Model/Cod motor | 307.46, 307.47 |
| Volumul motorului | 1712 cm3 104.47 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Diametrul cilindrilor | 87 mm 3.43 in. |
| Cursa cilindrilor | 72 mm 2.83 in. |
| Raport de compresie | 10:1 |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Aspirația motorului | Motor aspirat natural |
| Capacitate baie ulei | 4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 7.3 l 7.71 US qt | 6.42 UK qt |
| Volumul rezervorului | 50 l 13.21 US gal | 11 UK gal |
|---|
| Lungime | 4075 mm 160.43 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1614 mm 63.54 in. |
| Înălţime | 1350 mm 53.15 in. |
| Ampatament | 2475 mm 97.44 in. |
| Ecartament faţă | 1366 mm 53.78 in. |
| Ecartament spate | 1365 mm 53.74 in. |
| consola frontala | 830 mm 32.68 in. |
| consola spate | 770 mm 30.31 in. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 5 trepte, cutie manuală |
| Dimensiunea jantelor | 14 |