
| Jakiego rodzaju jest nadwozie, Renault Megane IV? | Hatchback , 5 drzwi, 5 miejsc |
|---|---|
| Jakie jest zużycie paliwa, Renault Megane IV 1.2 Energy TCe (130 Hp) EDC? | 5.4-5.6 l/100 km 43.6 - 42 US mpg 52.3 - 50.4 UK mpg 18.5 - 17.9 km/l |
| W jakim stopniu pojazd jest EKO, Renault Megane 1.2 Energy TCe (130 Hp) EDC? | 122-125 g/km CO2 Euro 6 |
| Jak szybki jest pojazd, 2016 Megane IV 1.2 Energy TCe (130 Hp) EDC? | 199 km/h | 123.65 mph 0-100 km/h: 10.3 s 0-60 mph: 9.8 s |
| Jaką ma moc silnik, Renault Megane Hatchback 2016 1.2 Energy TCe (130 Hp) EDC? | 130 KM, 205 Nm 151.2 lb.-ft. |
| Jaka jest objętość silnika, Renault Megane Hatchback 2016 1.2 Energy TCe (130 Hp) EDC? | 1.2 l 1198 cm3 73.11 cu. in. |
| Ile cylindrów ma silnik, 2016 Renault 1.2 Energy TCe (130 Hp) EDC? | 4, Rzędowy |
| Jaki jest układ napędowy, Renault Megane IV Hatchback 2016 1.2 Energy TCe (130 Hp) EDC? | Napęd na przednie koła. Silnik spalinowy. SSW wprowadza w ruch przednie koła samochodu. |
| Jaka jest długość pojazdu, 2016 Renault Megane Hatchback ? | 4359 mm 171.61 in. |
| Jaka jest szerokość pojazdu, 2016 Renault Megane Hatchback ? | 1814 mm 71.42 in. |
| Jaki jest ciężar własny pojazdu, 2016 Renault Megane IV 1.2 Energy TCe (130 Hp) EDC? | 1258-1298 kg 2773.42 - 2861.6 lbs. |
| Jaka jest całkowita masa pojazdu, 2016 Renault Megane IV 1.2 Energy TCe (130 Hp) EDC? | 1823-1834 kg 4019.03 - 4043.28 lbs. |
| Ile miejsca w bagażniku, 2016 Renault Megane Hatchback ? | 384 - 1247 l 13.56 - 44.04 cu. ft. |
| Ile biegów ma skrzynia biegów, Jaki jest rodzaj skrzyni biegów, 2016 Renault Megane IV 1.2 Energy TCe (130 Hp) EDC? | 7, automatyczna skrzynia biegów EDC |
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Megane |
| Generacja | Megane IV |
| Modyfikacja (Silnik) | 1.2 Energy TCe (130 KM) EDC |
| Początek produkcji | 2016 r |
| Koniec produkcji | 2018 r |
| Architektura agregatu | Silnik spalinowy |
| Typ nadwozia | Hatchback |
| Liczba miejsc | 5 |
| Liczba drzwi | 5 |
| Wydajność | |
| Zużycie paliwa - Cykl miejski (NEDC, WLTP odpowiednik) | 6.8 l/100 km
34.6 US mpg 41.5 UK mpg 14.7 km/l |
| Zużycie paliwa - Cykl pozamiejski (NEDC, WLTP odpowiednik) | 4.7-4.9 l/100 km
50 - 48 US mpg 60.1 - 57.6 UK mpg 21.3 - 20.4 km/l |
| Zużycie paliwa - Cykl mieszany (NEDC, WLTP odpowiednik) | 5.4-5.6 l/100 km
43.6 - 42 US mpg 52.3 - 50.4 UK mpg 18.5 - 17.9 km/l |
| Emisje CO2 (NEDC, WLTP odpowiednik) | 122-125 g/km |
| Typ paliwa | Benzyna |
| Przyspieszenie 0 - 100 km/h | 10.3 s |
| Przyspieszenie 0 - 62 mph | 10.3 s |
| Przyspieszenie 0 - 60 mph (Obliczone przez Auto-Data.net) | 9.8 s |
| Prędkość maksymalna | 199 km/h 123.65 mph |
| Standard ekologiczny | Euro 6 |
| Stosunek masy do mocy | 9.7 kg/KM, 103.3 KM/tonę |
| Stosunek masy do Moment obrotowy | 6.1 kg/Nm, 163 Nm/tonę |
| Silnik | |
| Moc | 130 KM @ 5500 obr./min. |
| Moc na litr objętości roboczej | 108.5 KM/l |
| Moment obrotowy | 205 Nm @ 2000 obr./min. 151.2 lb.-ft. @ 2000 obr./min. |
| Układ silnika | Z przodu, poprzecznie |
| Model/Kod silnika | H5Ft 412 |
| Pojemność silnika | 1198 cm3 73.11 cu. in. |
| Liczba cylindrów | 4 |
| Konfiguracja silnika | Rzędowy |
| Średnica cylindrów | 72.2 mm 2.84 in. |
| Skok tłoka | 73.1 mm 2.88 in. |
| Liczba zaworów cylindra | 4 |
| Układ wtrysku paliwa | Wtrysk bezpośredni |
| Aspiracja silnika | Turbo kompresor , Intercooler |
| Układ rozrządu | DOHC |
| Ilość oleju w silniku | 4.6 l 4.86 US qt | 4.05 UK qt |
| Specyfikacja oleju silnikowego | Zaloguj się, aby zobaczyć. |
| płyn chłodzący | 6.5 l 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Układy silnika | System start-stop |
| Objętość i waga | |
| Masa własna | 1258-1298 kg 2773.42 - 2861.6 lbs. |
| Dopuszczalna masa | 1823-1834 kg 4019.03 - 4043.28 lbs. |
| Maksymalne obciążenie | 536-565 kg 1181.68 - 1245.61 lbs. |
| Minimalna pojemność bagażnika | 384 l 13.56 cu. ft. |
| Maksymalna pojemność bagażnika | 1247 l 44.04 cu. ft. |
| Zbiornik paliwa | 47 l 12.42 US gal | 10.34 UK gal |
| Dopuszczalna masa ładunku na dachu | 80 kg 176.37 lbs. |
| Dopuszczalna masa całkowita przyczepy z hamulcami przy ruszaniu na wzniesieniu o nachyleniu 12% | 1300 kg 2866.01 lbs. |
| Dopuszczalna masa całkowita przyczepy bez hamulców | 670 kg 1477.1 lbs. |
| Dopuszczalny nacisk przyczepy na hak holowniczy | 75 kg 165.35 lbs. |
| Wymiary | |
| Długość | 4359 mm 171.61 in. |
| Szerokość | 1814 mm 71.42 in. |
| Szerokość ze rozłożonymi lusterkami | 2058 mm 81.02 in. |
| Wysokość | 1447 mm 56.97 in. |
| Rozstaw osi | 2669 mm 105.08 in. |
| Rozstaw kół przednich | 1591 mm 62.64 in. |
| Rozstaw kół tylnych | 1586 mm 62.44 in. |
| zwis przedni | 919 mm 36.18 in. |
| zwis tylny | 771 mm 30.35 in. |
| Prześwit | 145 mm 5.71 in. |
| Minimalna średnica skrętu | 11.2 m 36.75 ft. |
| Układ napędowy, hamulce i zawieszenie | |
| Architektura układu napędowego | SSW wprowadza w ruch przednie koła samochodu. |
| Napęd | Napęd na przednie koła |
| Ilość biegów i rodzaj skrzyni biegów | 7 biegów, automatyczna skrzynia biegów EDC |
| Zawieszenie przednie | Niezależne, typu McPherson ze sprężyną śrubową i drążkiem stabilizującym |
| Zawieszenie tylne | półniezależne zawieszenie sprężynowe , skręt |
| Hamulce przednie | Tarczowe wentylowane, 280x24 mm |
| Hamulce tylne | Tarczowe , 260x8 mm |
| Systemy wspomagające | ABS (motoryzacja) |
| Układ kierowniczy | Przekładnia zębatkowa |
| Wspomaganie kierownicy | Wspomaganie elektryczne |
| Rozmiar opon | 195/65 R15; 205/55 R16; 205/50 R17; 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Rozmiar felg | 6J x 15; 6.5J x 16; 7J x 17; 7.5J x 18 |