
| Jakiego rodzaju jest nadwozie, Renault Megane IV? | Hatchback , 5 drzwi, 5 miejsc |
|---|---|
| Jakie jest zużycie paliwa, Renault Megane IV 1.3 TCe (160 Hp) EDC FAP? | 5.6-5.8 l/100 km 42 - 40.6 US mpg 50.4 - 48.7 UK mpg 17.9 - 17.2 km/l |
| W jakim stopniu pojazd jest EKO, Renault Megane 1.3 TCe (160 Hp) EDC FAP? | 127-133 g/km CO2 Euro 6 |
| Jak szybki jest pojazd, 2018 Megane IV 1.3 TCe (160 Hp) EDC FAP? | 205 km/h | 127.38 mph 0-100 km/h: 8.2 s 0-60 mph: 7.8 s |
| Jaką ma moc silnik, Renault Megane Hatchback 2018 1.3 TCe (160 Hp) EDC FAP? | 160 KM, 270 Nm 199.14 lb.-ft. |
| Jaka jest objętość silnika, Renault Megane Hatchback 2018 1.3 TCe (160 Hp) EDC FAP? | 1.3 l 1333 cm3 81.34 cu. in. |
| Ile cylindrów ma silnik, 2018 Renault 1.3 TCe (160 Hp) EDC FAP? | 4, Rzędowy |
| Jaki jest układ napędowy, Renault Megane IV Hatchback 2018 1.3 TCe (160 Hp) EDC FAP? | Napęd na przednie koła. Silnik spalinowy. SSW wprowadza w ruch przednie koła samochodu. |
| Jaka jest długość pojazdu, 2018 Renault Megane Hatchback ? | 4359 mm 171.61 in. |
| Jaka jest szerokość pojazdu, 2018 Renault Megane Hatchback ? | 1814 mm 71.42 in. |
| Jaki jest ciężar własny pojazdu, 2018 Renault Megane IV 1.3 TCe (160 Hp) EDC FAP? | 1279-1378 kg 2819.71 - 3037.97 lbs. |
| Jaka jest całkowita masa pojazdu, 2018 Renault Megane IV 1.3 TCe (160 Hp) EDC FAP? | 1839 kg 4054.3 lbs. |
| Ile miejsca w bagażniku, 2018 Renault Megane Hatchback ? | 407 - 1247 l 14.37 - 44.04 cu. ft. |
| Ile biegów ma skrzynia biegów, Jaki jest rodzaj skrzyni biegów, 2018 Renault Megane IV 1.3 TCe (160 Hp) EDC FAP? | 7, automatyczna skrzynia biegów EDC |
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Megane |
| Generacja | Megane IV |
| Modyfikacja (Silnik) | 1.3 TCe (160 KM) EDC FAP |
| Początek produkcji | 2018 r |
| Koniec produkcji | 2020 r |
| Architektura agregatu | Silnik spalinowy |
| Typ nadwozia | Hatchback |
| Liczba miejsc | 5 |
| Liczba drzwi | 5 |
| Wydajność | |
| Zużycie paliwa - Cykl miejski (NEDC, WLTP odpowiednik) | 6.5-7.1 l/100 km
36.2 - 33.1 US mpg 43.5 - 39.8 UK mpg 15.4 - 14.1 km/l |
| Zużycie paliwa - Cykl pozamiejski (NEDC, WLTP odpowiednik) | 5-5.1 l/100 km
47 - 46.1 US mpg 56.5 - 55.4 UK mpg 20 - 19.6 km/l |
| Zużycie paliwa - Cykl mieszany (NEDC, WLTP odpowiednik) | 5.6-5.8 l/100 km
42 - 40.6 US mpg 50.4 - 48.7 UK mpg 17.9 - 17.2 km/l |
| Emisje CO2 (NEDC, WLTP odpowiednik) | 127-133 g/km |
| Typ paliwa | Benzyna |
| Przyspieszenie 0 - 100 km/h | 8.2 s |
| Przyspieszenie 0 - 62 mph | 8.2 s |
| Przyspieszenie 0 - 60 mph (Obliczone przez Auto-Data.net) | 7.8 s |
| Prędkość maksymalna | 205 km/h 127.38 mph |
| Standard ekologiczny | Euro 6 |
| Stosunek masy do mocy | 8 kg/KM, 125.1 KM/tonę |
| Stosunek masy do Moment obrotowy | 4.7 kg/Nm, 211.1 Nm/tonę |
| Silnik | |
| Moc | 160 KM @ 5500 obr./min. |
| Moc na litr objętości roboczej | 120 KM/l |
| Moment obrotowy | 270 Nm @ 1800 obr./min. 199.14 lb.-ft. @ 1800 obr./min. |
| Układ silnika | Z przodu, poprzecznie |
| Model/Kod silnika | H5H 470 |
| Pojemność silnika | 1333 cm3 81.34 cu. in. |
| Liczba cylindrów | 4 |
| Konfiguracja silnika | Rzędowy |
| Średnica cylindrów | 72.2 mm 2.84 in. |
| Skok tłoka | 81.3 mm 3.2 in. |
| Liczba zaworów cylindra | 4 |
| Układ wtrysku paliwa | Wtrysk bezpośredni |
| Aspiracja silnika | Turbo kompresor , Intercooler |
| Układ rozrządu | DOHC |
| Ilość oleju w silniku | 5.5 l 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Specyfikacja oleju silnikowego | Zaloguj się, aby zobaczyć. |
| płyn chłodzący | 6.5 l 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Układy silnika | System start-stop Filtr cząstek stałych |
| Objętość i waga | |
| Masa własna | 1279-1378 kg 2819.71 - 3037.97 lbs. |
| Dopuszczalna masa | 1839 kg 4054.3 lbs. |
| Maksymalne obciążenie | 461-560 kg 1016.33 - 1234.59 lbs. |
| Minimalna pojemność bagażnika | 407 l 14.37 cu. ft. |
| Maksymalna pojemność bagażnika | 1247 l 44.04 cu. ft. |
| Zbiornik paliwa | 50 l 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Dopuszczalna masa ładunku na dachu | 80 kg 176.37 lbs. |
| Dopuszczalna masa całkowita przyczepy z hamulcami przy ruszaniu na wzniesieniu o nachyleniu 12% | 1650 kg 3637.63 lbs. |
| Dopuszczalna masa całkowita przyczepy bez hamulców | 675 kg 1488.12 lbs. |
| Dopuszczalny nacisk przyczepy na hak holowniczy | 75 kg 165.35 lbs. |
| Wymiary | |
| Długość | 4359 mm 171.61 in. |
| Szerokość | 1814 mm 71.42 in. |
| Szerokość ze rozłożonymi lusterkami | 2058 mm 81.02 in. |
| Wysokość | 1447 mm 56.97 in. |
| Rozstaw osi | 2669 mm 105.08 in. |
| Rozstaw kół przednich | 1591 mm 62.64 in. |
| Rozstaw kół tylnych | 1586 mm 62.44 in. |
| zwis przedni | 919 mm 36.18 in. |
| zwis tylny | 771 mm 30.35 in. |
| Prześwit | 145 mm 5.71 in. |
| Minimalna średnica skrętu | 11.2 m 36.75 ft. |
| Układ napędowy, hamulce i zawieszenie | |
| Architektura układu napędowego | SSW wprowadza w ruch przednie koła samochodu. |
| Napęd | Napęd na przednie koła |
| Ilość biegów i rodzaj skrzyni biegów | 7 biegów, automatyczna skrzynia biegów EDC |
| Zawieszenie przednie | Niezależne, typu McPherson ze sprężyną śrubową i drążkiem stabilizującym |
| Zawieszenie tylne | półniezależne zawieszenie sprężynowe , skręt |
| Hamulce przednie | Tarczowe wentylowane, 280x24 mm |
| Hamulce tylne | Tarczowe , 260x8 mm |
| Systemy wspomagające | ABS (motoryzacja) |
| Układ kierowniczy | Przekładnia zębatkowa |
| Wspomaganie kierownicy | Wspomaganie elektryczne |
| Rozmiar opon | 205/55 R16; 205/50 R17; 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Rozmiar felg | 6.5J x 16; 7J x 17; 7.5J x 18 |