
| Jakiego rodzaju jest nadwozie, Renault Megane IV? | Hatchback , 5 drzwi, 5 miejsc |
|---|---|
| Jakie jest zużycie paliwa, Renault Megane IV 1.5 Blue dCi (115 Hp) EDC? | 4.1-4.2 l/100 km 57.4 - 56 US mpg 68.9 - 67.3 UK mpg 24.4 - 23.8 km/l |
| W jakim stopniu pojazd jest EKO, Renault Megane 1.5 Blue dCi (115 Hp) EDC? | 108-111 g/km CO2 Euro 6 |
| Jak szybki jest pojazd, 2018 Megane IV 1.5 Blue dCi (115 Hp) EDC? | 192 km/h | 119.3 mph 0-100 km/h: 10.6 s 0-60 mph: 10.1 s |
| Jaką ma moc silnik, Renault Megane Hatchback 2018 1.5 Blue dCi (115 Hp) EDC? | 115 KM, 260 Nm 191.77 lb.-ft. |
| Jaka jest objętość silnika, Renault Megane Hatchback 2018 1.5 Blue dCi (115 Hp) EDC? | 1.5 l 1461 cm3 89.16 cu. in. |
| Ile cylindrów ma silnik, 2018 Renault 1.5 Blue dCi (115 Hp) EDC? | 4, Rzędowy |
| Jaki jest układ napędowy, Renault Megane IV Hatchback 2018 1.5 Blue dCi (115 Hp) EDC? | Napęd na przednie koła. Silnik spalinowy. SSW wprowadza w ruch przednie koła samochodu. |
| Jaka jest długość pojazdu, 2018 Renault Megane Hatchback ? | 4359 mm 171.61 in. |
| Jaka jest szerokość pojazdu, 2018 Renault Megane Hatchback ? | 1814 mm 71.42 in. |
| Jaki jest ciężar własny pojazdu, 2018 Renault Megane IV 1.5 Blue dCi (115 Hp) EDC? | 1346 kg 2967.42 lbs. |
| Jaka jest całkowita masa pojazdu, 2018 Renault Megane IV 1.5 Blue dCi (115 Hp) EDC? | 1926 kg 4246.1 lbs. |
| Ile miejsca w bagażniku, 2018 Renault Megane Hatchback ? | 335 - 1180 l 11.83 - 41.67 cu. ft. |
| Ile biegów ma skrzynia biegów, Jaki jest rodzaj skrzyni biegów, 2018 Renault Megane IV 1.5 Blue dCi (115 Hp) EDC? | 7, automatyczna skrzynia biegów EDC |
| Podstawowe informacje | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Megane |
| Generacja | Megane IV |
| Modyfikacja (Silnik) | 1.5 Blue dCi (115 KM) EDC |
| Początek produkcji | 2018 r |
| Koniec produkcji | 2020 r |
| Architektura agregatu | Silnik spalinowy |
| Typ nadwozia | Hatchback |
| Liczba miejsc | 5 |
| Liczba drzwi | 5 |
| Wydajność | |
| Zużycie paliwa - Cykl miejski (NEDC, WLTP odpowiednik) | 4.6-4.9 l/100 km
51.1 - 48 US mpg 61.4 - 57.6 UK mpg 21.7 - 20.4 km/l |
| Zużycie paliwa - Cykl pozamiejski (NEDC, WLTP odpowiednik) | 3.8 l/100 km
61.9 US mpg 74.3 UK mpg 26.3 km/l |
| Zużycie paliwa - Cykl mieszany (NEDC, WLTP odpowiednik) | 4.1-4.2 l/100 km
57.4 - 56 US mpg 68.9 - 67.3 UK mpg 24.4 - 23.8 km/l |
| Emisje CO2 (NEDC, WLTP odpowiednik) | 108-111 g/km |
| Typ paliwa | Olej napędowy |
| Przyspieszenie 0 - 100 km/h | 10.6 s |
| Przyspieszenie 0 - 62 mph | 10.6 s |
| Przyspieszenie 0 - 60 mph (Obliczone przez Auto-Data.net) | 10.1 s |
| Prędkość maksymalna | 192 km/h 119.3 mph |
| Standard ekologiczny | Euro 6 |
| Stosunek masy do mocy | 11.7 kg/KM, 85.4 KM/tonę |
| Stosunek masy do Moment obrotowy | 5.2 kg/Nm, 193.2 Nm/tonę |
| Silnik | |
| Moc | 115 KM @ 3750 obr./min. |
| Moc na litr objętości roboczej | 78.7 KM/l |
| Moment obrotowy | 260 Nm @ 2000 obr./min. 191.77 lb.-ft. @ 2000 obr./min. |
| Układ silnika | Z przodu, poprzecznie |
| Model/Kod silnika | K9K 873 |
| Pojemność silnika | 1461 cm3 89.16 cu. in. |
| Liczba cylindrów | 4 |
| Konfiguracja silnika | Rzędowy |
| Średnica cylindrów | 76 mm 2.99 in. |
| Skok tłoka | 80.5 mm 3.17 in. |
| Liczba zaworów cylindra | 2 |
| Układ wtrysku paliwa | Diesel common rail |
| Aspiracja silnika | Turbo kompresor , Intercooler |
| Układ rozrządu | SOHC |
| Ilość oleju w silniku | 5.7 l 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Specyfikacja oleju silnikowego | Zaloguj się, aby zobaczyć. |
| płyn chłodzący | 6 l 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| Układy silnika | System start-stop Filtr cząstek stałych |
| Objętość i waga | |
| Masa własna | 1346 kg 2967.42 lbs. |
| Dopuszczalna masa | 1926 kg 4246.1 lbs. |
| Maksymalne obciążenie | 580 kg 1278.68 lbs. |
| Minimalna pojemność bagażnika | 335 l 11.83 cu. ft. |
| Maksymalna pojemność bagażnika | 1180 l 41.67 cu. ft. |
| Zbiornik paliwa | 45 l 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| zbiornik AdBlue | 16 l 4.23 US gal | 3.52 UK gal |
| Dopuszczalna masa ładunku na dachu | 80 kg 176.37 lbs. |
| Dopuszczalna masa całkowita przyczepy z hamulcami przy ruszaniu na wzniesieniu o nachyleniu 12% | 1650 kg 3637.63 lbs. |
| Dopuszczalna masa całkowita przyczepy bez hamulców | 710 kg 1565.28 lbs. |
| Dopuszczalny nacisk przyczepy na hak holowniczy | 75 kg 165.35 lbs. |
| Wymiary | |
| Długość | 4359 mm 171.61 in. |
| Szerokość | 1814 mm 71.42 in. |
| Szerokość ze rozłożonymi lusterkami | 2058 mm 81.02 in. |
| Wysokość | 1447 mm 56.97 in. |
| Rozstaw osi | 2669 mm 105.08 in. |
| Rozstaw kół przednich | 1591 mm 62.64 in. |
| Rozstaw kół tylnych | 1586 mm 62.44 in. |
| zwis przedni | 919 mm 36.18 in. |
| zwis tylny | 771 mm 30.35 in. |
| Prześwit | 145 mm 5.71 in. |
| Minimalna średnica skrętu | 11.2 m 36.75 ft. |
| Układ napędowy, hamulce i zawieszenie | |
| Architektura układu napędowego | SSW wprowadza w ruch przednie koła samochodu. |
| Napęd | Napęd na przednie koła |
| Ilość biegów i rodzaj skrzyni biegów | 7 biegów, automatyczna skrzynia biegów EDC |
| Zawieszenie przednie | Niezależne, typu McPherson ze sprężyną śrubową i drążkiem stabilizującym |
| Zawieszenie tylne | Sprężyna śrubowa, skręt |
| Hamulce przednie | Tarczowe wentylowane, 280x24 mm |
| Hamulce tylne | Tarczowe , 260x8 mm |
| Systemy wspomagające | ABS (motoryzacja) |
| Układ kierowniczy | Przekładnia zębatkowa |
| Wspomaganie kierownicy | Wspomaganie elektryczne |
| Rozmiar opon | 205/55 R16; 205/50 R17; 225/45 R18 |
| Rozmiar felg | 6.5J x 16; 7J x 17; 7.5J x 18 |