
| Karoser tipi nedir, Renault Megane IV? | Hatchback, 5 Kapı, 5 Koltuk |
|---|---|
| Yakıt tüketimi ne kadar, Renault Megane IV 1.2 Energy TCe (130 Hp) EDC? | 5.4-5.6 Lt/100 km 43.6 - 42 US mpg 52.3 - 50.4 UK mpg 18.5 - 17.9 km/Lt |
| Araç ne kadar ECO'dur, Renault Megane 1.2 Energy TCe (130 Hp) EDC? | 122-125 g/km CO2 Euro 6 |
| Araç ne kadar hızlıdır, 2016 Megane IV 1.2 Energy TCe (130 Hp) EDC? | 199 km/saat | 123.65 mph 0-100 km/saat: 10.3 saniye 0-60 mph: 9.8 saniye |
| Motor gücü ne kadar, Renault Megane Hatchback 2016 1.2 Energy TCe (130 Hp) EDC? | 130 bg, 205 Nm 151.2 lb.-ft. |
| Motor hacmi ne kadar, Renault Megane Hatchback 2016 1.2 Energy TCe (130 Hp) EDC? | 1.2 Lt 1198 cm3 73.11 cu. in. |
| Motorda kaç tane silindir var, 2016 Renault 1.2 Energy TCe (130 Hp) EDC? | 4, Sıralı |
| Aktarımı nedir, Renault Megane IV Hatchback 2016 1.2 Energy TCe (130 Hp) EDC? | Önden çekiş. İçten yanmalı motor. İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Aracın uzunluğu ne kadar, 2016 Renault Megane Hatchback? | 4359 mm 171.61 in. |
| Aracın genişliği ne kadar, 2016 Renault Megane Hatchback? | 1814 mm 71.42 in. |
| Aracın ağırlığı ne kadar, 2016 Renault Megane IV 1.2 Energy TCe (130 Hp) EDC? | 1258-1298 Kg 2773.42 - 2861.6 lbs. |
| İzin verilen maksimum kütle ne kadar, 2016 Renault Megane IV 1.2 Energy TCe (130 Hp) EDC? | 1823-1834 Kg 4019.03 - 4043.28 lbs. |
| Araç Bagaj Hacmi Ne Kadar, 2016 Renault Megane Hatchback? | 384 - 1247 Lt 13.56 - 44.04 cu. ft. |
| Kaç vites var, Şanzıman tipi nedir, 2016 Renault Megane IV 1.2 Energy TCe (130 Hp) EDC? | 7, otomatik şanzıman EDC |
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Megane |
| Nesil | Megane IV |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 Energy TCe (130 bg) EDC |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 6.8 Lt/100 km
34.6 US mpg 41.5 UK mpg 14.7 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 4.7-4.9 Lt/100 km
50 - 48 US mpg 60.1 - 57.6 UK mpg 21.3 - 20.4 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 5.4-5.6 Lt/100 km
43.6 - 42 US mpg 52.3 - 50.4 UK mpg 18.5 - 17.9 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC, WLTP eşdeğer) | 122-125 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph (Auto-Data.net tarafından hesaplanır) | 9.8 saniye |
| Maksimum sürat | 199 km/saat 123.65 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.7 Kg/bg, 103.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.1 Kg/Nm, 163 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 130 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 108.5 bg/Lt |
| Tork | 205 Nm @ 2000 dev/dak 151.2 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | H5Ft 412 |
| Motor hacmi | 1198 cm3 73.11 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 72.2 mm 2.84 in. |
| Silindir içi vuruş | 73.1 mm 2.88 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.6 Lt 4.86 US qt | 4.05 UK qt |
| Motor yağı özellikleri | Görmek için giriş yapın. |
| soğutma sıvısı | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1258-1298 Kg 2773.42 - 2861.6 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1823-1834 Kg 4019.03 - 4043.28 lbs. |
| Azami yük | 536-565 Kg 1181.68 - 1245.61 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 384 Lt 13.56 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1247 Lt 44.04 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 47 Lt 12.42 US gal | 10.34 UK gal |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 670 Kg 1477.1 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4359 mm 171.61 in. |
| Genişlik | 1814 mm 71.42 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2058 mm 81.02 in. |
| Yükseklik | 1447 mm 56.97 in. |
| Dingil Mesafesi | 2669 mm 105.08 in. |
| Ön tekerlek izi | 1591 mm 62.64 in. |
| Arka tekerlek izi | 1586 mm 62.44 in. |
| ön çıkıntı | 919 mm 36.18 in. |
| arka çıkıntı | 771 mm 30.35 in. |
| Yerden yükseklik | 145 mm 5.71 in. |
| En az dönüş açısı | 11.2 m 36.75 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman EDC |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay, Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 280x24 mm |
| Arka frenler | Disk, 260x8 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 R15; 205/55 R16; 205/50 R17; 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Jant Boyutu | 6J x 15; 6.5J x 16; 7J x 17; 7.5J x 18 |