
| Hvilken type er karosseriet, Renault Symbol II? | Sedan, 4 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Renault Symbol II 1.4 8V (75 Hp)? | 7.1 l/100 km 33.1 US mpg 39.8 UK mpg 14.1 km/l |
| Hvor øko er bilen, Renault Symbol 1.4 8V (75 Hp)? | 168 g/km CO2 Euro 4 |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2008 Symbol II 1.4 8V (75 Hp)? | 170 km/t | 105.63 mph 0-100 km/t: 12.5 sek 0-60 mph: 11.9 sek |
| Hva er motorens effekt, Renault Symbol Sedan 2008 1.4 8V (75 Hp)? | 75 hk, 114 Hm 84.08 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Renault Symbol Sedan 2008 1.4 8V (75 Hp)? | 1.4 l 1390 sm 84.82 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2008 Renault 1.4 8V (75 Hp)? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Renault Symbol II Sedan 2008 1.4 8V (75 Hp)? | Forhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2008 Renault Symbol Sedan? | 4261 mm 167.76 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2008 Renault Symbol Sedan? | 1940 mm 76.38 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2008 Renault Symbol II 1.4 8V (75 Hp)? | 939 kg 2070.14 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2008 Renault Symbol II 1.4 8V (75 Hp)? | 1460 kg 3218.75 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2008 Renault Symbol Sedan? | 506 l 17.87 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2008 Renault Symbol II 1.4 8V (75 Hp)? | 5, manuell girkasse |
| Informasjon generelt | |
|---|---|
| merke | Renault |
| modell | Symbol |
| Generasjon | Symbol II |
| Modifikasjon (motor) | 1.4 8V (75 hk) |
| Første år av produksjon | 2008 år |
| Siste år av produskjon | 2012 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Sedan |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 4 |
| Prestasjon | |
| Drivstofforbruk - Bykjøring (NEDC) | 9.7 l/100 km
24.2 US mpg 29.1 UK mpg 10.3 km/l |
| Drivstofforbruk - Landeveiskjøring (NEDC) | 5.7 l/100 km
41.3 US mpg 49.6 UK mpg 17.5 km/l |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring (NEDC) | 7.1 l/100 km
33.1 US mpg 39.8 UK mpg 14.1 km/l |
| CO2-utslipp (NEDC) | 168 g/km |
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 12.5 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 12.5 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 11.9 sek |
| Maksimal hastighet | 170 km/t 105.63 mph |
| Miljøklassifisering | Euro 4 |
| Motsvarighet vekt/effekt | 12.5 kg/hk, 79.9 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 8.2 kg/Hm, 121.4 Hm/tonn |
| Motor | |
| Motoreffekt | 75 hk @ 5500 omdr./min. |
| Effekt per liter slagvolum | 54 hk/l |
| Dreiemoment | 114 Hm @ 5500 omdr./min. 84.08 lb.-ft. @ 5500 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | K7J 700 |
| Motorvolum | 1390 sm 84.82 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 79.5 mm 3.13 in. |
| Slaglengde | 70 mm 2.76 in. |
| Kompresjons grad | 9.5:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 2 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Indirekte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Naturlig suget motor |
| Ventil | SOHC |
| Motoroljekapasitet | 3.4 l 3.59 US qt | 2.99 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| kjølevæske | 5.7 l 6.02 US qt | 5.02 UK qt |
| Volum og vekter | |
| Vekt | 939 kg 2070.14 lbs. |
| Maksimalt tillatt vekt | 1460 kg 3218.75 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 521 kg 1148.61 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 506 l 17.87 cu. ft. |
| Drivstofftank | 50 l 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 850 kg 1873.93 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 505 kg 1113.33 lbs. |
| Dimensjoner | |
| Lengde | 4261 mm 167.76 in. |
| Bredde inkl. speil | 1940 mm 76.38 in. |
| Høyde | 1439 mm 56.65 in. |
| Akselavstand | 2473 mm 97.36 in. |
| Sporvidde, foran | 1406 mm 55.35 in. |
| Sporvidde, baks | 1385 mm 54.53 in. |
| Overheng foran | 788 mm 31.02 in. |
| Overheng bak | 1001 mm 39.41 in. |
| Bakkeklaring | 140 mm 5.51 in. |
| Minimal snu diamenter | 10.7 m 35.1 ft. |
| Transmisjon, bremser og fjæring | |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 5 trinns, manuell girkasse |
| framsuspensjon | Uavhengig, type McPherson med spiralfjær og krængningsstabilisator |
| baksuspensjon | Elastisk bjelke |
| frambremser | disc-ventil , 238 mm |
| bakbremser | Tromme |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Hydraulisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 175/65 R14 |
| Felgstørrese | 5.5J x 14 |