
| Hvilken type er karosseriet, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008)? | Kombi, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.2 16V (163 Hp)? | 9.2 l/100 km 25.6 US mpg 30.7 UK mpg 10.9 km/l |
| Hvor øko er bilen, Peugeot 407 2.2 16V (163 Hp)? | 219 g/km CO2 Euro 4 |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2008 407 SW (Phase II, 2008) 2.2 16V (163 Hp)? | 218 km/t | 135.46 mph 0-100 km/t: 9.3 sek 0-60 mph: 8.8 sek |
| Hva er motorens effekt, Peugeot 407 Kombi 2008 2.2 16V (163 Hp)? | 163 hk, 220 Hm 162.26 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Peugeot 407 Kombi 2008 2.2 16V (163 Hp)? | 2.2 l 2230 sm 136.08 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2008 Peugeot 2.2 16V (163 Hp)? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) Kombi 2008 2.2 16V (163 Hp)? | Forhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2008 Peugeot 407 Kombi? | 4763 mm 187.52 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2008 Peugeot 407 Kombi? | 1811 mm 71.3 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2008 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.2 16V (163 Hp)? | 1535 kg 3384.1 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2008 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.2 16V (163 Hp)? | 2155 kg 4750.96 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2008 Peugeot 407 Kombi? | 448 - 1365 l 15.82 - 48.2 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2008 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.2 16V (163 Hp)? | 6, manuell girkasse |
| merke | Peugeot |
|---|---|
| modell | 407 |
| Generasjon | 407 SW (Phase II, 2008) |
| Modifikasjon (motor) | 2.2 16V (163 hk) |
| Første år av produksjon | Juli, 2008 år |
| Siste år av produskjon | 2009 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Kombi |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Drivstofforbruk - Bykjøring (NEDC) | 13.1 l/100 km
18 US mpg 21.6 UK mpg 7.6 km/l |
|---|---|
| Drivstofforbruk - Landeveiskjøring (NEDC) | 6.9 l/100 km
34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/l |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring (NEDC) | 9.2 l/100 km
25.6 US mpg 30.7 UK mpg 10.9 km/l |
| CO2-utslipp (NEDC) | 219 g/km |
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 9.3 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 9.3 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 8.8 sek |
| Maksimal hastighet | 218 km/t 135.46 mph |
| Miljøklassifisering | Euro 4 |
| Motsvarighet vekt/effekt | 9.4 kg/hk, 106.2 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 7 kg/Hm, 143.3 Hm/tonn |
| Motoreffekt | 163 hk @ 5875 omdr./min. |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 73.1 hk/l |
| Dreiemoment | 220 Hm @ 4150 omdr./min. 162.26 lb.-ft. @ 4150 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | 3FY EW12J4 |
| Motorvolum | 2230 sm 136.08 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 86 mm 3.39 in. |
| Slaglengde | 96 mm 3.78 in. |
| Kompresjons grad | 10.8:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Indirekte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Naturlig suget motor |
| Ventil | DOHC |
| Motoroljekapasitet | 4.25 l 4.49 US qt | 3.74 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| kjølevæske | 7.9 l 8.35 US qt | 6.95 UK qt |
| Vekt | 1535 kg 3384.1 lbs. |
|---|---|
| Maksimalt tillatt vekt | 2155 kg 4750.96 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 620 kg 1366.87 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 448 l 15.82 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1365 l 48.2 cu. ft. |
| Drivstofftank | 66 l 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Tillatt taklast | 80 kg 176.37 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 1500 kg 3306.93 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 60 kg 132.28 lbs. |
| Lengde | 4763 mm 187.52 in. |
|---|---|
| Bredde | 1811 mm 71.3 in. |
| Høyde | 1460-1486 mm 57.48 - 58.5 in. |
| Akselavstand | 2725 mm 107.28 in. |
| Sporvidde, foran | 1560 mm 61.42 in. |
| Sporvidde, baks | 1519-1526 mm 59.8 - 60.08 in. |
| Overheng foran | 1028 mm 40.47 in. |
| Overheng bak | 1010 mm 39.76 in. |
| Bakkeklaring | 136 mm 5.35 in. |
| Minimal snu diamenter | 11.2 m 36.75 ft. |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
|---|---|
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 6 trinns, manuell girkasse |
| framsuspensjon | Dobbel-wishbone hjuloppheng , Uavhengig spiralfjæroppheng, tverr stabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator |
| frambremser | disc-ventil , 330x30 mm |
| bakbremser | Disc , 290x28 mm |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 215/55 R17; 235/45 R18 |
| Felgstørrese | 7J x 17; 8J x 18 |