
| Hvilken type er karosseriet, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008)? | Kombi, 5 dører, 5 seter |
|---|---|
| Hvor mye er brenselforbruket, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.0 16V (140 Hp)? | 8.3 l/100 km 28.3 US mpg 34 UK mpg 12 km/l |
| Hvor øko er bilen, Peugeot 407 2.0 16V (140 Hp)? | 196 g/km CO2 Euro 4 |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2008 407 SW (Phase II, 2008) 2.0 16V (140 Hp)? | 209 km/t | 129.87 mph 0-100 km/t: 9.5 sek 0-60 mph: 9 sek |
| Hva er motorens effekt, Peugeot 407 Kombi 2008 2.0 16V (140 Hp)? | 140 hk, 200 Hm 147.51 lb.-ft. |
| Hvor stort er motorens volum, Peugeot 407 Kombi 2008 2.0 16V (140 Hp)? | 2.0 l 1997 sm 121.86 cu. in. |
| Hvor mange sylindre har motoren, 2008 Peugeot 2.0 16V (140 Hp)? | 4, Rekkemotor |
| Hva er drivverket, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) Kombi 2008 2.0 16V (140 Hp)? | Forhjulstrekk . Forbrenningsmotor. Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2008 Peugeot 407 Kombi? | 4763 mm 187.52 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2008 Peugeot 407 Kombi? | 1811 mm 71.3 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2008 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.0 16V (140 Hp)? | 1458-1470 kg 3214.34 - 3240.8 lbs. |
| Hvor mye er den maksimale vekten som er tillatt, 2008 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.0 16V (140 Hp)? | 2105 kg 4640.73 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2008 Peugeot 407 Kombi? | 448 - 1365 l 15.82 - 48.2 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2008 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.0 16V (140 Hp)? | 5, manuell girkasse |
| merke | Peugeot |
|---|---|
| modell | 407 |
| Generasjon | 407 SW (Phase II, 2008) |
| Modifikasjon (motor) | 2.0 16V (140 hk) |
| Første år av produksjon | Juli, 2008 år |
| Siste år av produskjon | 2011 år |
| Arkitektur av drivlinjen | Forbrenningsmotor |
| Karosserityper | Kombi |
| Antall seter | 5 |
| Antall dører | 5 |
| Drivstofforbruk - Bykjøring (NEDC) | 11.3 l/100 km
20.8 US mpg 25 UK mpg 8.8 km/l |
|---|---|
| Drivstofforbruk - Landeveiskjøring (NEDC) | 6.5 l/100 km
36.2 US mpg 43.5 UK mpg 15.4 km/l |
| Drivstofforbruk - Blandet kjøring (NEDC) | 8.3 l/100 km
28.3 US mpg 34 UK mpg 12 km/l |
| CO2-utslipp (NEDC) | 196 g/km |
| Type drivstoff | Bensin |
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 9.5 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 9.5 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph (Beregnet av Auto-Data.net) | 9 sek |
| Maksimal hastighet | 209 km/t 129.87 mph |
| Miljøklassifisering | Euro 4 |
| Motsvarighet vekt/effekt | 10.4 kg/hk, 96 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 7.3 kg/Hm, 137.2 Hm/tonn |
| Motoreffekt | 140 hk @ 6000 omdr./min. |
|---|---|
| Effekt per liter slagvolum | 70.1 hk/l |
| Dreiemoment | 200 Hm @ 4000 omdr./min. 147.51 lb.-ft. @ 4000 omdr./min. |
| Motoroppsett | På framsiden, tverrstilt |
| Motormodell/Motorkode | RFJ EW10A |
| Motorvolum | 1997 sm 121.86 cu. in. |
| Antall sylindere | 4 |
| Motorkonfigurasjon | Rekkemotor |
| Boring | 85 mm 3.35 in. |
| Slaglengde | 88 mm 3.46 in. |
| Kompresjons grad | 11:1 |
| Antall ventiler per sylinder | 4 |
| Drivstoffinnsprøytningssystem | Indirekte innsprøyting |
| Motors aspirasjon | Naturlig suget motor |
| Ventil | DOHC |
| Motoroljekapasitet | 4.25 l 4.49 US qt | 3.74 UK qt |
| Motoroljespesifikasjon | Logg inn for å se. |
| kjølevæske | 7.3 l 7.71 US qt | 6.42 UK qt |
| Vekt | 1458-1470 kg 3214.34 - 3240.8 lbs. |
|---|---|
| Maksimalt tillatt vekt | 2105 kg 4640.73 lbs. |
| Maksimal lastekapasitet | 635-647 kg 1399.94 - 1426.39 lbs. |
| Minimalt volum av bagasjerommet | 448 l 15.82 cu. ft. |
| Maksimalt volum av bagasjerommet | 1365 l 48.2 cu. ft. |
| Drivstofftank | 66 l 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Tillatt taklast | 80 kg 176.37 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt ved 12% stigning | 1500 kg 3306.93 lbs. |
| Tillatt tilhengervekt uten bremser | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Tillatt kuletrykk | 60 kg 132.28 lbs. |
| Lengde | 4763 mm 187.52 in. |
|---|---|
| Bredde | 1811 mm 71.3 in. |
| Høyde | 1460-1486 mm 57.48 - 58.5 in. |
| Akselavstand | 2725 mm 107.28 in. |
| Sporvidde, foran | 1560 mm 61.42 in. |
| Sporvidde, baks | 1519-1526 mm 59.8 - 60.08 in. |
| Overheng foran | 1028 mm 40.47 in. |
| Overheng bak | 1010 mm 39.76 in. |
| Bakkeklaring | 136 mm 5.35 in. |
| Minimal snu diamenter | 11.2 m 36.75 ft. |
| Arkitektur av drivverket | Forbrenningsmotoren driver forhjulene på kjøretøyet. |
|---|---|
| Hjultrekk | Forhjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 5 trinns, manuell girkasse |
| framsuspensjon | Dobbel-wishbone hjuloppheng , Uavhengig spiralfjæroppheng, tverr stabilisator |
| baksuspensjon | Uavhengig flerleddet fjæroppheng med stabilisator |
| frambremser | disc-ventil , 283x26 mm |
| bakbremser | Disc , 290x24 mm |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Dekkstørrelse | 205/60 R16; 215/55 R17; 235/45 R18 |
| Felgstørrese | 6.5J x 16; 7J x 17; 8J x 18 |