
| Ποιος είναι ο τύπος αμαξώματος, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008)? | βαγόνι , 5 Πόρτες, 5 Καθίσματα |
|---|---|
| Ποια είναι η κατανάλωση καυσίμου, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.2 16V (163 Hp)? | 9.2 l/100 km 25.6 US mpg 30.7 UK mpg 10.9 km/l |
| Πόσο ECO είναι το αυτοκίνητο, Peugeot 407 2.2 16V (163 Hp)? | 219 g/km CO2 Euro 4 |
| Πόσο γρήγορο είναι το αυτοκίνητο, 2008 407 SW (Phase II, 2008) 2.2 16V (163 Hp)? | 218 km/h | 135.46 mph 0-100 km/h: 9.3 δευτ 0-60 mph: 8.8 δευτ |
| Ποια είναι η ισχύς του κινητήρα, Peugeot 407 βαγόνι 2008 2.2 16V (163 Hp)? | 163 Hp, 220 Nm 162.26 lb.-ft. |
| Πόσο είναι ο κυβισμός του κινητήρα, Peugeot 407 βαγόνι 2008 2.2 16V (163 Hp)? | 2.2 l 2230 cm3 136.08 cu. in. |
| Πόσους κυλίνδρους έχει ο κινητήρας, 2008 Peugeot 2.2 16V (163 Hp)? | 4, σε σειρά |
| Ποιο είναι το σύστημα κίνησης, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) βαγόνι 2008 2.2 16V (163 Hp)? | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς. Κινητήρας εσωτερικής καύσης. Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. |
| Πόσο είναι το μήκος του οχήματος, 2008 Peugeot 407 βαγόνι ? | 4763 mm 187.52 in. |
| Πόσο είναι το πλάτος του οχήματος, 2008 Peugeot 407 βαγόνι ? | 1811 mm 71.3 in. |
| Ποιο είναι το βάρος του αυτοκινήτου, 2008 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.2 16V (163 Hp)? | 1535 κιλά 3384.1 lbs. |
| Ποιο είναι το μέγιστο επιτρεπόμενο βάρος, 2008 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.2 16V (163 Hp)? | 2155 κιλά 4750.96 lbs. |
| Πόσο διάστημα χώρου, 2008 Peugeot 407 βαγόνι ? | 448 - 1365 l 15.82 - 48.2 cu. ft. |
| Πόσες ταχύτητες έχει το κιβώτιο ταχυτήτων, Τι τύπος είναι το κιβώτιο ταχυτήτων, 2008 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.2 16V (163 Hp)? | 6, μηχανικό κιβώτιο ταχυτήτων |
| μάρκα | Peugeot |
|---|---|
| μοντέλο | 407 |
| παραγωγή | 407 SW (Phase II, 2008) |
| τροποποιήσεις (κινητήρας) | 2.2 16V (163 Hp) |
| έναρξη της παραγωγής | Ιούλιος, 2008 έτος |
| Τέλος της παραγωγής | 2009 έτος |
| Αρχιτεκτονική της μονάδας κίνησης | Κινητήρας εσωτερικής καύσης |
| Τύπος κουπέ | βαγόνι |
| Καθίσματα | 5 |
| Πόρτες | 5 |
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εντός πόλης (NEDC) | 13.1 l/100 km
18 US mpg 21.6 UK mpg 7.6 km/l |
|---|---|
| Κατανάλωση καυσίμου - Κύκλος εκτός πόλης (NEDC) | 6.9 l/100 km
34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/l |
| Κατανάλωση καυσίμου - Μικτός κύκλος (NEDC) | 9.2 l/100 km
25.6 US mpg 30.7 UK mpg 10.9 km/l |
| Εκπομπές CO2 (NEDC) | 219 g/km |
| Τύπος καυσίμου | Βενζίνη |
| Επιτάχυνση 0 - 100 χλμ/ώρα | 9.3 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 62 mph | 9.3 δευτ |
| Επιτάχυνση 0 - 60 mph (Υπολογισμός από το Auto-Data.net) | 8.8 δευτ |
| μέγιστη ταχύτητα | 218 km/h 135.46 mph |
| Προδιαγραφές Καυσαερίων | Euro 4 |
| Αναλογία βάρους/ισχύος | 9.4 κιλά/Hp, 106.2 Hp/τόνος |
| Αναλογία βάρους/Ροπή | 7 κιλά/Nm, 143.3 Nm/τόνος |
| δύναμη | 163 Hp @ 5875 σ.α.λ. |
|---|---|
| Ισχύς ανά λίτρο κυβισμού | 73.1 Hp/l |
| Ονομαστική ροπή του κινητήρα | 220 Nm @ 4150 σ.α.λ. 162.26 lb.-ft. @ 4150 σ.α.λ. |
| Διάταξη κινητήρα | Εμπρός, εγκάρσια |
| Μοντέλο/Κωδικός κινητήρα | 3FY EW12J4 |
| Κυβισμός κινητήρα | 2230 cm3 136.08 cu. in. |
| Αριθμός κυλίνδρων | 4 |
| Διαμόρφωση κινητήρα | σε σειρά |
| Διάμετρος κυλίνδρου | 86 mm 3.39 in. |
| Διαδρομή εμβόλιου | 96 mm 3.78 in. |
| Βαθμός συμπίεσης | 10.8:1 |
| Αριθμός βαλβίδων ανά κύλινδρο | 4 |
| Σύστημα ψεκασμού καυσίμου | Ψεκασμός πολλαπλών σημείων |
| Αναρρόφηση κινητήρα | Φυσικά αναρριχημένος κινητήρας |
| Μηχανισμός διανομής αερίων | DOHC |
| Χωρητικότητα λαδιού κινητήρα | 4.25 l 4.49 US qt | 3.74 UK qt |
| Προδιαγραφές λαδιού κινητήρα | Συνδεθείτε για να δείτε. |
| ψυκτικό | 7.9 l 8.35 US qt | 6.95 UK qt |
| βάρος | 1535 κιλά 3384.1 lbs. |
|---|---|
| Μέγιστο βάρος | 2155 κιλά 4750.96 lbs. |
| Μέγιστο ωφέλιμο φορτίο | 620 κιλά 1366.87 lbs. |
| Ελάχιστος όγκος χώρου αποσκευών | 448 l 15.82 cu. ft. |
| Μέγιστος όγκος χώρου αποσκευών | 1365 l 48.2 cu. ft. |
| Χωρητικότητα δεξαμενής καυσίμων | 66 l 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Μέγιστο φορτίο | 80 κιλά 176.37 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης με φρένα (12%) | 1500 κιλά 3306.93 lbs. |
| Επιτρεπόμενη δυνατότητα ρυμούλκησης χωρίς φρένα | 750 κιλά 1653.47 lbs. |
| Μέγιστο φορτίο στήριξης | 60 κιλά 132.28 lbs. |
| μήκος | 4763 mm 187.52 in. |
|---|---|
| πλάτος | 1811 mm 71.3 in. |
| ύψος | 1460-1486 mm 57.48 - 58.5 in. |
| μεταξόνιο | 2725 mm 107.28 in. |
| εμπρός ίχνος | 1560 mm 61.42 in. |
| Πίσω ίχνος | 1519-1526 mm 59.8 - 60.08 in. |
| Εμπρός πρόβολος | 1028 mm 40.47 in. |
| Πίσω πρόβολος | 1010 mm 39.76 in. |
| Απόσταση από το έδαφος | 136 mm 5.35 in. |
| Ελάχιστη διάμετρος στροφής (διάμετρος στροφής) | 11.2 m 36.75 ft. |
| Αρχιτεκτονική του συστήματος κίνησης | Ο κινητήρας εσωτερικής καύσης κινεί τους εμπρός τροχούς του οχήματος. |
|---|---|
| Κίνηση | Κίνηση στους μπροστινούς τροχούς |
| Αριθμός γραναζιών και τύπος κιβωτίου ταχυτήτων | 6 ταχύτητες, μηχανικό κιβώτιο ταχυτήτων |
| Εμπρός ανάρτηση | διπλά ψαλίδια , Ανεξάρτητη ανάρτηση σπειροειδούς ελατηρίου, Εγκάρσιος σταθεροποιητής |
| Πίσω ανάρτηση | Ανεξάρτητη ανάρτηση ελατηρίου πολλαπλών συνδέσμων με σταθεροποιητή |
| Εμπρός φρένα | αεριζόμενοι δίσκοι , 330x30 mm |
| Πίσω φρένα | δίσκος , 290x28 mm |
| Βοηθητικά συστήματα | ABS (Σύστημα αντιμπλοκαρίσματος τροχών) |
| Τύπος διεύθυνσης | Τσουκράνια διαχείρισης (με δόντια) |
| υδραυλικό τιμόνι | Ηλεκτρικό Τιμόνι |
| μέγεθος ελαστικών | 215/55 R17; 235/45 R18 |
| μέγεθος των ζάντων | 7J x 17; 8J x 18 |