
| Hvilken type er karosseriet, Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe (C590)? | Kupe , Liftback, 5 dører, 4 seter |
|---|---|
| Hor langt går bilen bare på strøm, 55 106 kWh (816 Hp) 4MATIC+? | 597-700 km 370.96 - 434.96 mi |
| Hvor mye er strømforbruket, Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe (C590) 55 106 kWh (816 Hp) 4MATIC+? | 17.8-21 kWh/100 km 28.65 - 33.8 kWh/100 mi 118 - 100 MPGe 5.6 - 4.8 km/kWh 3.5 - 3 mi/kWh |
| Hvor fort går kjøretøyet, 2026 AMG GT 4-Door Coupe (C590) 55 106 kWh (816 Hp) 4MATIC+? | 300 km/t | 186.41 mph 0-100 km/t: 2.8 sek 0-60 mph: 2.7 sek |
| Hva er motorens effekt, Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe Kupe , Liftback 2026 55 106 kWh (816 Hp) 4MATIC+? | 816 hk, 1800 Hm 1327.61 lb.-ft. |
| Hva er drivverket, Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe (C590) Kupe , Liftback 2026 55 106 kWh (816 Hp) 4MATIC+? | Firehjulstrekk . BEV (Elektrisk kjøretøy). To elektriske motorer driver bakhjulene, en elektrisk motor driver forhjulene. |
| Hvor langt er kjøretøyet, 2026 Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe Kupe , Liftback? | 5094 mm 200.55 in. |
| Hvor bredt er kjøretøyet, 2026 Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe Kupe , Liftback? | 1959 mm 77.13 in. |
| Hva er kjøretøyets vekt, 2026 Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe (C590) 55 106 kWh (816 Hp) 4MATIC+? | 2460 kg 5423.37 lbs. |
| Hvor mye bagasjerommet, 2026 Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe Kupe , Liftback? | 415 l 14.66 cu. ft. |
| Hvor mange girskifter har girkassen, Hvilken type er girkassen, 2026 Mercedes-Benz AMG GT 4-Door Coupe (C590) 55 106 kWh (816 Hp) 4MATIC+? | 1, automatisk girkasse |
| merke | Mercedes-Benz |
|---|---|
| modell | AMG GT 4-Door Coupe |
| Generasjon | AMG GT 4-Door Coupe (C590) |
| Modifikasjon (motor) | 55 106 kWh (816 hk) 4MATIC+ |
| Første år av produksjon | 2026 år |
| Arkitektur av drivlinjen | BEV (Elektrisk kjøretøy) |
| Karosserityper | Kupe , Liftback |
| Antall seter | 4 |
| Antall dører | 5 |
| Type drivstoff | Elektrisitet |
|---|---|
| Akselerasjon 0 - 100 km/t | 2.8 sek |
| Akselerasjon 0 - 62 mph | 2.8 sek |
| Akselerasjon 0 - 60 mph | 2.7 sek |
| Akselerasjon 0 - 200 km/t | 9 sek |
| Maksimal hastighet | 300 km/t, Elektronisk begrenset 186.41 mph |
| Motsvarighet vekt/effekt | 3 kg/hk, 331.7 hk/tonn |
| Motsvarighet vekt/Dreiemoment | 1.4 kg/Hm, 731.7 Hm/tonn |
| Netto (brukbar) batterikapasitet | 106 kWh |
|---|---|
| Batterispenning | 800 V |
| Teknologi for batterilagring | Litium nikkel kobolt mangan aluminium (Li-NCMA) |
| Batteriplassering | Under gulvet |
| Elektrisk rekkevidde (WLTP) | 597-700 km 370.96 - 434.96 mi |
| Energiforbruk (WLTP) | 17.8-21 kWh/100 km
28.65 - 33.8 kWh/100 mi 118 - 100 MPGe 5.6 - 4.8 km/kWh 3.5 - 3 mi/kWh |
| Ladeporter | Logg inn for å se. |
| Elektrisk motor 1 | |
| Maksimale omdreininger for den elektriske motoren | 13000 omdr./min. |
| Plassering av elektrisk motor | Bakaksel, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Elektrisk motor 2 | |
| Maksimale omdreininger for den elektriske motoren | 13000 omdr./min. |
| Plassering av elektrisk motor | Bakaksel, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Elektrisk motor 3 | |
| Maksimale omdreininger for den elektriske motoren | 15000 omdr./min. |
| Plassering av elektrisk motor | Forakselen, tverrstilt |
| Type elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 816 hk |
| System dreiemoment | 1800 Hm 1327.61 lb.-ft. |
| Vekt | 2460 kg 5423.37 lbs. |
|---|---|
| Minimalt volum av bagasjerommet | 415 l 14.66 cu. ft. |
| Lengde | 5094 mm 200.55 in. |
|---|---|
| Bredde | 1959 mm 77.13 in. |
| Høyde | 1411 mm 55.55 in. |
| Akselavstand | 3040 mm 119.69 in. |
| Dra koeffisient (Cd) | 0.22 |
| Arkitektur av drivverket | To elektriske motorer driver bakhjulene, en elektrisk motor driver forhjulene. |
|---|---|
| Hjultrekk | Firehjulstrekk |
| Antall gir og type girkasse | 1 trinns, automatisk girkasse |
| framsuspensjon | Uavhengig multi-link oppheng, Luftfjæring |
| baksuspensjon | Uavhengig multi-link oppheng, Luftfjæring |
| frambremser | disc-ventil |
| bakbremser | disk-ventil |
| Hjelpesystemer | ABS (Blokkeringsfrie bremser) Firehjulsstyring (4W, aktiv bakstyring) |
| Styringstype | Rack og pinion |
| Servo styring | Elektrisk forsterker |
| Felgstørrese | 19; 20; 21 |