
| De ce tip este caroseria, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008)? | Combi, 5 Uşi, 5 scaune |
|---|---|
| Care este consumul de combustibil, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.0 HDi (163 Hp) Automatic? | 6.9 l/100 km 34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/l |
| Cât de ECO este mașina, Peugeot 407 2.0 HDi (163 Hp) Automatic? | 179 g/km CO2 Euro 5 |
| Cât de rapidă este mașina, 2009 407 SW (Phase II, 2008) 2.0 HDi (163 Hp) Automatic? | 209 km/h | 129.87 mph 0-100 km/h: 9.9 sec 0-60 mph: 9.4 sec |
| Care este puterea motorului, Peugeot 407 Combi 2009 2.0 HDi (163 Hp) Automatic? | 163 CP, 340 Nm 250.77 lb.-ft. |
| Care este volumul motorului, Peugeot 407 Combi 2009 2.0 HDi (163 Hp) Automatic? | 2.0 l 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Câți cilindri are motorul, 2009 Peugeot 2.0 HDi (163 Hp) Automatic? | 4, in linie |
| Care este sistemul de transmisie, Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) Combi 2009 2.0 HDi (163 Hp) Automatic? | Tracţiunea faţă. Motor cu combustie interna. MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
| Care este lungimea vehiculului, 2009 Peugeot 407 Combi? | 4763 mm 187.52 in. |
| Care este lățimea vehiculului, 2009 Peugeot 407 Combi? | 1811 mm 71.3 in. |
| Care este greutatea vehiculului, 2009 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.0 HDi (163 Hp) Automatic? | 1629 kg 3591.33 lbs. |
| Care este masa maximă admisă, 2009 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.0 HDi (163 Hp) Automatic? | 2230 kg 4916.31 lbs. |
| Cât de mult spațiu portbagaj, 2009 Peugeot 407 Combi? | 448 - 1365 l 15.82 - 48.2 cu. ft. |
| Câte transmisii are cutia, Ce tip este cutia de viteze, 2009 Peugeot 407 SW (Phase II, 2008) 2.0 HDi (163 Hp) Automatic? | 6, cutie automată |
| Marcă | Peugeot |
|---|---|
| Model | 407 |
| Generație | 407 SW (Phase II, 2008) |
| Modificare (Tip motor) | 2.0 HDi (163 CP) Automatic |
| Anul inceperii productiei | Noiembrie, 2009 an |
| Anul opririi productiei | 2011 an |
| Arhitectura grupului propulsor | Motor cu combustie interna |
| Tipul caroseriei | Combi |
| Număr de scaune | 5 |
| Număr de uşi | 5 |
| Consumul de combustibil - urban (NEDC) | 9 l/100 km
26.1 US mpg 31.4 UK mpg 11.1 km/l |
|---|---|
| Consumul de combustibil - extra-urban (NEDC) | 5.8 l/100 km
40.6 US mpg 48.7 UK mpg 17.2 km/l |
| Consumul de combustibil - mixt (NEDC) | 6.9 l/100 km
34.1 US mpg 40.9 UK mpg 14.5 km/l |
| Emisii CO2 (NEDC) | 179 g/km |
| Tipul de combustibil | Motorină |
| Acceleraţie 0 - 100 km/h | 9.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 62 mph | 9.9 sec |
| Acceleraţie 0 - 60 mph (Calculat de Auto-Data.net) | 9.4 sec |
| Viteza maximă | 209 km/h 129.87 mph |
| Standardul ecologic | Euro 5 |
| Raport greutate/putere | 10 kg/CP, 100.1 CP/tonă |
| Raport greutate/Cuplu | 4.8 kg/Nm, 208.7 Nm/tonă |
| Putere | 163 CP @ 3750 rot/min |
|---|---|
| Putere pe litru volum de lucru | 81.6 CP/l |
| Cuplu | 340 Nm @ 2000 rot/min 250.77 lb.-ft. @ 2000 rot/min |
| Dispunerea motorului | Faţă, Transversal |
| Model/Cod motor | RHH DW10CTED4 |
| Volumul motorului | 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Numărul de cilindri | 4 |
| Configurația motorului | in linie |
| Diametrul cilindrilor | 85 mm 3.35 in. |
| Cursa cilindrilor | 88 mm 3.46 in. |
| Numărul de supape per cilindru | 4 |
| Sistem de injecție de combustibil | Commonrail Diesel |
| Aspirația motorului | Turbosuflantă, Intercooler |
| Distribuție | DOHC |
| Capacitate baie ulei | 5 l 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Specificația uleiului de motor | Autentificați-vă pentru a vedea. |
| Cantitate lichid de răcire | 10 l 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Sisteme motor | Filtru de particule |
| Masă proprie | 1629 kg 3591.33 lbs. |
|---|---|
| Masă maximă autorizată | 2230 kg 4916.31 lbs. |
| Încarcatura maxima | 601 kg 1324.98 lbs. |
| Volumul minim al portbagajului | 448 l 15.82 cu. ft. |
| Volumul maxim al portbagajului | 1365 l 48.2 cu. ft. |
| Volumul rezervorului | 66 l 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Sarcina maxima capota | 80 kg 176.37 lbs. |
| Sarcina maxima remorca cu sistem de franare (12%) | 1300 kg 2866.01 lbs. |
| Sarcina maxima remorca fara sistem de franare | 750 kg 1653.47 lbs. |
| Masa maxima admisa a remorcii la imbinarea cu carligul de remorcare | 60 kg 132.28 lbs. |
| Lungime | 4763 mm 187.52 in. |
|---|---|
| Lăţime | 1811 mm 71.3 in. |
| Înălţime | 1460-1486 mm 57.48 - 58.5 in. |
| Ampatament | 2725 mm 107.28 in. |
| Ecartament faţă | 1560 mm 61.42 in. |
| Ecartament spate | 1519-1526 mm 59.8 - 60.08 in. |
| consola frontala | 1028 mm 40.47 in. |
| consola spate | 1010 mm 39.76 in. |
| Garda la sol | 136 mm 5.35 in. |
| Diametrul minim al cercului de virare | 11.2 m 36.75 ft. |
| Arhitectura sistemului de transmisie | MAI conduce roțile din față ale vehiculului. |
|---|---|
| Tractiune | Tracţiunea faţă |
| Numărul de viteze și tipul cutiei de viteze | 6 trepte, cutie automată |
| Suspensie faţă (front suspension) | iades dublu, Suspensie independentă cu arc elicoidal, stabilizator transversal |
| Suspensie spate (rear suspension) | Suspensie independentă cu arc multi-legături cu stabilizator |
| Frâne faţă (Front brakes) | discuri ventilate, 304x28 mm |
| Frâne spate (Rear brakes) | disc, 290x26 mm |
| Sisteme de asistență | ABS (Sistem de antiblocare a roților) |
| Tipul de virare (steering type) | cremaliere |
| Servodirecţie | Electrică |
| Dimensiunea pneurilor | 215/55 R17; 235/45 R18 |
| Dimensiunea jantelor | 7J x 17; 8J x 18 |