
| Korimalli, Hycan V09? | Minibussi , MPV , 5 Ovien, 7 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 114.19 kWh (275 Hp)? | 762 km 473.48 mi |
| Virrankulutus, Hycan V09 114.19 kWh (275 Hp)? | 16.3 kWh/100 km 26.23 kWh/100 mi 128 MPGe 6.1 km/kWh 3.8 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2023 V09 114.19 kWh (275 Hp)? | 190 km/h | 118.06 mph |
| Teho, Hycan V09 Minibussi , MPV 2023 114.19 kWh (275 Hp)? | 275 hv, 335 Nm 247.08 lb.-ft. |
| Vetotapa, Hycan V09 Minibussi , MPV 2023 114.19 kWh (275 Hp)? | Etuveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
| Pituus, 2023 Hycan V09 Minibussi , MPV ? | 5215 mm 205.31 in. |
| Leveys, 2023 Hycan V09 Minibussi , MPV ? | 1967 mm 77.44 in. |
| Nettopaino, 2023 Hycan V09 114.19 kWh (275 Hp)? | 2655 kg 5853.27 lbs. |
| Kokonaispaino, 2023 Hycan V09 114.19 kWh (275 Hp)? | 3300 kg 7275.25 lbs. |
| Tavaratila, 2023 Hycan V09 Minibussi , MPV ? | 610 - 3010 l 21.54 - 106.3 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2023 Hycan V09 114.19 kWh (275 Hp)? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Merkki | Hycan |
|---|---|
| Malli | V09 |
| Sukupolvi | V09 |
| Versio (moottori) | 114.19 kWh (275 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | Lokakuu, 2023 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2025 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | Minibussi , MPV |
| Paikkojen lukumäärä | 7 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
|---|---|
| Huippunopeus | 190 km/h 118.06 mph |
| Paino/teho suhde | 9.7 kg/hv, 103.6 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 7.9 kg/Nm, 126.2 Nm/tonnia |
| Akun bruttokapasiteetti | 114.19 kWh |
|---|---|
| Akun jännite | 800 V |
| Akun teknologia | Litium-nikkeli-mangaani-kobolttioksidi (Li-NMC) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Sähköinen toimintamatka (CLTC) | 762 km 473.48 mi |
| Sähkönkulutus (CLTC) | 16.3 kWh/100 km
26.23 kWh/100 mi 128 MPGe 6.1 km/kWh 3.8 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 275 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 335 Nm 247.08 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin sijainti | Etuakseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 275 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 335 Nm 247.08 lb.-ft. |
| Paino | 2655 kg 5853.27 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 3300 kg 7275.25 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 645 kg 1421.98 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 610 l 21.54 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 3010 l 106.3 cu. ft. |
| Pituus | 5215 mm 205.31 in. |
|---|---|
| Leveys | 1967 mm 77.44 in. |
| Korkeus | 1910 mm 75.2 in. |
| Pyörän perusta | 3170 mm 124.8 in. |
| Etupyörän jälki | 1672 mm 65.83 in. |
| Takapyörän jälki | 1677 mm 66.02 in. |
| Maavara | 160 mm 6.3 in. |
| Ilmanvastuskerroin (Cd) | 0.265 |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 12.3 m 40.35 ft. |
| lähestymiskulma | 17° |
| Jättökulma | 14° |
| ylityskulma | 12.5° |
| kahluusyvyys | 450 mm 17.72 in. |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa etupyöriä. |
|---|---|
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Tuuletetut levyt |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 255/55 R19; 255/50 R20 |
| Vanteen koko | 19; 20 |