| Korimalli, Fulwin X3? | SUV, 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Sähkömoottorin toimintasäde, 68.36 kWh (252 Hp) Electric? | 520 km 323.11 mi |
| Virrankulutus, Fulwin X3 68.36 kWh (252 Hp) Electric? | 15.5 kWh/100 km 24.94 kWh/100 mi 135 MPGe 6.5 km/kWh 4 mi/kWh |
| Huippunopeus, 2025 X3 68.36 kWh (252 Hp) Electric? | 150 km/h | 93.21 mph |
| Teho, Fulwin X3 SUV 2025 68.36 kWh (252 Hp) Electric? | 252 hv, 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Vetotapa, Fulwin X3 SUV 2025 68.36 kWh (252 Hp) Electric? | Takaveto . BEV (Sähköauto). Yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
| Pituus, 2025 Fulwin X3 SUV? | 4327 mm 170.35 in. |
| Leveys, 2025 Fulwin X3 SUV? | 1910 mm 75.2 in. |
| Nettopaino, 2025 Fulwin X3 68.36 kWh (252 Hp) Electric? | 1827 kg 4027.85 lbs. |
| Kokonaispaino, 2025 Fulwin X3 68.36 kWh (252 Hp) Electric? | 2227 kg 4909.69 lbs. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2025 Fulwin X3 68.36 kWh (252 Hp) Electric? | 1, automaattinen vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Fulwin |
| Malli | X3 |
| Sukupolvi | X3 |
| Versio (moottori) | 68.36 kWh (252 hv) Electric |
| Tuotannon aloitusvuosi | Elokuu, 2025 v |
| Tehoyksikön rakenne | BEV (Sähköauto) |
| Korimalli | SUV |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineen tyyppi | Sähkö |
| Huippunopeus | 150 km/h 93.21 mph |
| Paino/teho suhde | 7.3 kg/hv, 137.9 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 6.1 kg/Nm, 164.2 Nm/tonnia |
| Sähköautot ja hybridit | |
| Akun bruttokapasiteetti | 68.36 kWh |
| Akun jännite | 390.6 V |
| Akun teknologia | Litium-rautafosfaatti (LiFePO4) |
| Akun sijainti | Lattian alla |
| Toimintasäde sähköllä (CLTC) | 520 km 323.11 mi |
| Sähkönkulutus (CLTC) | 15.5 kWh/100 km
24.94 kWh/100 mi 135 MPGe 6.5 km/kWh 4 mi/kWh |
| Latausportit | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| Sähkömoottori 1 | |
| Sähkömoottorin teho | 252 hv |
| Vääntömomentti sähkömoottori | 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Sähkömoottorin malli/koodi | 112AD3 |
| Sähkömoottorin sijainti | Taka-akseli, poikittain |
| Sähkömoottorin tyyppi | Synkroninen |
| Järjestelmän kokonaisteho | 252 hv |
| Järjestelmän vääntömomentti | 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 1827 kg 4027.85 lbs. |
| Enimmäispaino | 2227 kg 4909.69 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 400 kg 881.85 lbs. |
| Mitat | |
| Pituus | 4327 mm 170.35 in. |
| Leveys | 1910 mm 75.2 in. |
| Korkeus | 1715 mm 67.52 in. |
| Pyörän perusta | 2715 mm 106.89 in. |
| Etupyörän jälki | 1626 mm 64.02 in. |
| Takapyörän jälki | 1645 mm 64.76 in. |
| etuylitys | 791 mm 31.14 in. |
| takaylitys | 821 mm 32.32 in. |
| Maavara | 200 mm 7.87 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 11.4 m 37.4 ft. |
| lähestymiskulma | 27° |
| Jättökulma | 31° |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Yksi sähkömoottori liikuttaa takapyöriä. |
| Pyörän ohjaus | Takaveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 1 vaihteinen, automaattinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt |
| Takajarrut | Levy |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 225/60 R18; 245/55 R19 |
| Vanteen koko | 6.5J x 18; 7J x 18; 7J x 19 |