| Av vilken typ är karosseriet, Fulwin X3? | SUV , 5 dörrar, 5 platser |
|---|---|
| Hur mycket kan den tillryggalägga på enbart sröm, 68.36 kWh (252 Hp) Electric? | 520 km 323.11 mi |
| Vad är elförbrukningen, Fulwin X3 68.36 kWh (252 Hp) Electric? | 15.5 kWh/100 km 24.94 kWh/100 mi 135 MPGe 6.5 km/kWh 4 mi/kWh |
| Hur snabb är bilen, 2025 X3 68.36 kWh (252 Hp) Electric? | 150 km/t | 93.21 mph |
| Vad har motorn för toppeffekt, Fulwin X3 SUV 2025 68.36 kWh (252 Hp) Electric? | 252 hk, 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Vilken är typen av drivning, Fulwin X3 SUV 2025 68.36 kWh (252 Hp) Electric? | Bakhjulsdrift. BEV (Elbil). En elmotor driver bakhjulen. |
| Vad har fördonet för längd, 2025 Fulwin X3 SUV ? | 4327 mm 170.35 in. |
| Hur bred är bilen, 2025 Fulwin X3 SUV ? | 1910 mm 75.2 in. |
| Hur mycket väger bilen, 2025 Fulwin X3 68.36 kWh (252 Hp) Electric? | 1827 kg 4027.85 lbs. |
| Vad är den maximala tillåtna massan, 2025 Fulwin X3 68.36 kWh (252 Hp) Electric? | 2227 kg 4909.69 lbs. |
| Hur många växlar har lådan, Vilken typ av växellåda har den, 2025 Fulwin X3 68.36 kWh (252 Hp) Electric? | 1, Automat |
| Information generellt | |
|---|---|
| Märke | Fulwin |
| Modell | X3 |
| Generation | X3 |
| Modifikation (motor) | 68.36 kWh (252 hk) Electric |
| fabrikstillverkning, början | Augusti, 2025 år |
| Framdrivningssytemets arkitektur | BEV (Elbil) |
| Karosseri | SUV |
| Antal platser | 5 |
| Antal dörrar | 5 |
| Prestanda | |
| Typ bränsle | Elektricitet |
| Toppfart | 150 km/t 93.21 mph |
| Vikt/effektförhållande | 7.3 kg/hk, 137.9 hk/ton |
| Vikt/Vridmoment förhållande | 6.1 kg/Nm, 164.2 Nm/ton |
| Elbilar och hybrider | |
| Brutto batterikapacitet | 68.36 kWh |
| Batterispänning | 390.6 V |
| Batteriteknik | Litiumjärnfosfat (LiFePO4) |
| Batteriets plats | Nedanför golvet |
| Räckvidd el. (CLTC) | 520 km 323.11 mi |
| Genomsnittlig Energiförbrukning (CLTC) | 15.5 kWh/100 km
24.94 kWh/100 mi 135 MPGe 6.5 km/kWh 4 mi/kWh |
| Laddningsportar | Logga in för att se. |
| Elmotor 1 | |
| Elektrisk motoreffekt | 252 hk |
| Elektrisk Vridmoment | 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Elmotor modell/kod | 112AD3 |
| Elmotorns placering | Bakaxel, tvärgående |
| Typ av elektrisk motor | Synkron |
| Systemkraft | 252 hk |
| System Vridmoment | 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Volym och vikter | |
| Egen massa | 1827 kg 4027.85 lbs. |
| Tillåten massa | 2227 kg 4909.69 lbs. |
| Maximal lastkapacitet | 400 kg 881.85 lbs. |
| Mått | |
| Längd | 4327 mm 170.35 in. |
| Bredd | 1910 mm 75.2 in. |
| Höjd | 1715 mm 67.52 in. |
| Hjulbas | 2715 mm 106.89 in. |
| Spårvidd fram | 1626 mm 64.02 in. |
| Spårvidd bak | 1645 mm 64.76 in. |
| främre överhäng | 791 mm 31.14 in. |
| bakre överhäng | 821 mm 32.32 in. |
| Frigångshöjd | 200 mm 7.87 in. |
| Vändcirkel | 11.4 m 37.4 ft. |
| Approach vinkel | 27° |
| Avgångsvinkel | 31° |
| Transmission, bromsar och upphängning | |
| Drivverkets arkitektur | En elmotor driver bakhjulen. |
| Bedrivning | Bakhjulsdrift |
| Antal växlar och typ av växellåda | 1 växlar, Automat |
| Hjulupphängning fram | Oberoende typ McPherson med spiralfjäder och antirullstång |
| Hjulupphängning bak | Oberoende flerlänksfjäderupphängning med stabilisator |
| Bromssystem fram | Vent skivor |
| Bromssystem bak | Disk |
| Hjälpsystem | ABS (Antiblockeringssystem) |
| Styrsystem | Rack och drev |
| Servostyrning | Elektrisk förstärkare |
| Storlek däck | 225/60 R18; 245/55 R19 |
| Storlek av | 6.5J x 18; 7J x 18; 7J x 19 |