
| Korimalli, Alfa Romeo Giulietta (Type 940)? | Viistoperä (Hatchback) , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Polttoaineen kulutus, Alfa Romeo Giulietta (Type 940) 1.750 TBi (235 Hp)? | 7.6 l/100 km 30.9 US mpg 37.2 UK mpg 13.2 km/l |
| Päästöt, Alfa Romeo Giulietta 1.750 TBi (235 Hp)? | 177 g/km CO2 Euro 5 |
| Huippunopeus, 2010 Giulietta (Type 940) 1.750 TBi (235 Hp)? | 242 km/h | 150.37 mph 0-100 km/h: 6.8 s 0-60 mph: 6.5 s |
| Teho, Alfa Romeo Giulietta Viistoperä (Hatchback) 2010 1.750 TBi (235 Hp)? | 235 hv, 300 Nm 221.27 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Alfa Romeo Giulietta Viistoperä (Hatchback) 2010 1.750 TBi (235 Hp)? | 1.7 l 1742 sm3 106.3 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 2010 Alfa Romeo 1.750 TBi (235 Hp)? | 4, Rivimoottori |
| Vetotapa, Alfa Romeo Giulietta (Type 940) Viistoperä (Hatchback) 2010 1.750 TBi (235 Hp)? | Etuveto . Sisäpolttomoottori. Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
| Pituus, 2010 Alfa Romeo Giulietta Viistoperä (Hatchback) ? | 4351 mm 171.3 in. |
| Leveys, 2010 Alfa Romeo Giulietta Viistoperä (Hatchback) ? | 1798 mm 70.79 in. |
| Nettopaino, 2010 Alfa Romeo Giulietta (Type 940) 1.750 TBi (235 Hp)? | 1320 kg 2910.1 lbs. |
| Kokonaispaino, 2010 Alfa Romeo Giulietta (Type 940) 1.750 TBi (235 Hp)? | 1825 kg 4023.44 lbs. |
| Tavaratila, 2010 Alfa Romeo Giulietta Viistoperä (Hatchback) ? | 350 l 12.36 cu. ft. |
| Vaihteiden lukumäärä, Vaihdelaatikko, 2010 Alfa Romeo Giulietta (Type 940) 1.750 TBi (235 Hp)? | 6, manuaali vaihdelaatikko |
| Yleistä tietoa | |
|---|---|
| Merkki | Alfa Romeo |
| Malli | Giulietta |
| Sukupolvi | Giulietta (Type 940) |
| Versio (moottori) | 1.750 TBi (235 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | 2010 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 2014 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Viistoperä (Hatchback) |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Esitys | |
| Polttoaineenkulutus - kaupunki (NEDC) | 10.8 l/100 km
21.8 US mpg 26.2 UK mpg 9.3 km/l |
| Polttoaineenkulutus - maantie (NEDC) | 5.8 l/100 km
40.6 US mpg 48.7 UK mpg 17.2 km/l |
| Polttoaineenkulutus - yhdistetty (NEDC) | 7.6 l/100 km
30.9 US mpg 37.2 UK mpg 13.2 km/l |
| CO2-päästöt (NEDC) | 177 g/km |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 6.8 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 6.8 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 6.5 s |
| Huippunopeus | 242 km/h 150.37 mph |
| Päästönormi | Euro 5 |
| Paino/teho suhde | 5.6 kg/hv, 178 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 4.4 kg/Nm, 227.3 Nm/tonnia |
| Moottori | |
| Teho | 235 hv @ 5500 kierrosta/min |
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 134.9 hv/l |
| Vääntömomentti | 300 Nm @ 4500 kierrosta/min 221.27 lb.-ft. @ 4500 kierrosta/min |
| Moottorin asettelu | Edessä, poikittain |
| Moottorin malli/koodi | 940A1000 |
| Moottorin tilavuus | 1742 sm3 106.3 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Moottorin kokoonpano | Rivimoottori |
| Sylinterien halkaisija | 83 mm 3.27 in. |
| Männän liike | 80.5 mm 3.17 in. |
| Puristussuhde | 9.25:1 |
| Venttiilien lukumäärä/sylinteri | 4 |
| Polttoaineen ruiskutusjärjestelmä | Suoraruiskutus |
| Moottorin toive | Turboahtimet, Välijäähdytin |
| Kaasunjakelumekanismi | DOHC |
| Moottorin öljytilavuus | 5.1 l 5.39 US qt | 4.49 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 6.4 l 6.76 US qt | 5.63 UK qt |
| Tilavuus ja painot | |
| Paino | 1320 kg 2910.1 lbs. |
| Enimmäispaino | 1825 kg 4023.44 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 505 kg 1113.33 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 350 l 12.36 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 60 l 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Sallittu kattokuorma | 50 kg 110.23 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruin (12%) | 1300 kg 2866.01 lbs. |
| Sallittu perävaunumassa jarruitta | 500 kg 1102.31 lbs. |
| Sallittu vetoaisakuorma | 60 kg 132.28 lbs. |
| Mitat | |
| Pituus | 4351 mm 171.3 in. |
| Leveys | 1798 mm 70.79 in. |
| Korkeus | 1465 mm 57.68 in. |
| Pyörän perusta | 2634 mm 103.7 in. |
| Etupyörän jälki | 1554 mm 61.18 in. |
| Takapyörän jälki | 1554 mm 61.18 in. |
| etuylitys | 955 mm 37.6 in. |
| takaylitys | 762 mm 30 in. |
| Vähimmäiskääntöhalkaisija | 10.9 m 35.76 ft. |
| Vaihteisto, jarrut ja ripustus | |
| Liikkumisen rakenne | Polttomoottori liikuttaa auton etupyöriä. |
| Pyörän ohjaus | Etuveto |
| Vaihteiden lukumäärä ja vaihteiston tyyppi | 6 vaihteinen, manuaalinen vaihdelaatikko |
| Etujousitus | Itsenäinen, tyyppi McPherson kierrejousella ja kallistuksenvakaimella |
| Takajousitus | Itsenäinen monilenkkijousitus stabilisaattorilla |
| Etujarrut | Tuuletetut levyt , 330x28 mm |
| Takajarrut | Tuuletetut levyt , 278x12 mm |
| Apujärjestelmät | ABS (Lukkiutumattomat jarrut) |
| ohjaustyyppi | Cremaillere |
| Voimaohjaus | Sähköinen ohjaus |
| Renkaan koko | 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Vanteen koko | 7.5J x 17; 7.5J x 18 |