
| Korimalli, Alfa Romeo 33 Sport Wagon (907B)? | Farmari , 5 Ovien, 5 Paikkojen |
|---|---|
| Huippunopeus, 1992 33 Sport Wagon (907B) 1.7 i.e. (105 Hp)? | 183 km/h | 113.71 mph 0-100 km/h: 9.9 s 0-60 mph: 9.4 s |
| Teho, Alfa Romeo 33 Farmari 1992 1.7 i.e. (105 Hp)? | 105 hv, 148 Nm 109.16 lb.-ft. |
| Sylinteritilavuus, Alfa Romeo 33 Farmari 1992 1.7 i.e. (105 Hp)? | 1.7 l 1712 sm3 104.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä, 1992 Alfa Romeo 1.7 i.e. (105 Hp)? | 4 |
| Vetotapa, Alfa Romeo 33 Sport Wagon (907B) Farmari 1992 1.7 i.e. (105 Hp)? | Sisäpolttomoottori. |
| Pituus, 1992 Alfa Romeo 33 Farmari ? | 4200 mm 165.35 in. |
| Leveys, 1992 Alfa Romeo 33 Farmari ? | 1614 mm 63.54 in. |
| Nettopaino, 1992 Alfa Romeo 33 Sport Wagon (907B) 1.7 i.e. (105 Hp)? | 985 kg 2171.55 lbs. |
| Kokonaispaino, 1992 Alfa Romeo 33 Sport Wagon (907B) 1.7 i.e. (105 Hp)? | 1410 kg 3108.52 lbs. |
| Tavaratila, 1992 Alfa Romeo 33 Farmari ? | 430 - 1350 l 15.19 - 47.67 cu. ft. |
| Merkki | Alfa Romeo |
|---|---|
| Malli | 33 |
| Sukupolvi | 33 Sport Wagon (907B) |
| Versio (moottori) | 1.7 i.e. (105 hv) |
| Tuotannon aloitusvuosi | 1992 v |
| Tuotannon lopetusvuosi | 1994 v |
| Tehoyksikön rakenne | Sisäpolttomoottori |
| Korimalli | Farmari |
| Paikkojen lukumäärä | 5 |
| Ovien lukumäärä | 5 |
| Polttoaineenkulutus - kaupunki | 9.9 l/100 km
23.8 US mpg 28.5 UK mpg 10.1 km/l |
|---|---|
| Polttoaineenkulutus - maantie | 5.7-7.7 l/100 km
41.3 - 30.5 US mpg 49.6 - 36.7 UK mpg 17.5 - 13 km/l |
| Polttoaineen tyyppi | Bensiini |
| Kiihtyvyys 0 - 100 km/h | 9.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 62 mph | 9.9 s |
| Kiihtyvyys 0 - 60 mph (Laskettu Auto-Data.net) | 9.4 s |
| Huippunopeus | 183 km/h 113.71 mph |
| Paino/teho suhde | 9.4 kg/hv, 106.6 hv/tonnia |
| Paino/Vääntömomentti suhde | 6.7 kg/Nm, 150.3 Nm/tonnia |
| Teho | 105 hv @ 5800 kierrosta/min |
|---|---|
| Teho työtilavuuslitraa kohden | 61.3 hv/l |
| Vääntömomentti | 148 Nm @ 4500 kierrosta/min 109.16 lb.-ft. @ 4500 kierrosta/min |
| Moottorin malli/koodi | 307.37 |
| Moottorin tilavuus | 1712 sm3 104.47 cu. in. |
| Sylinterien lukumäärä | 4 |
| Sylinterien halkaisija | 87 mm 3.43 in. |
| Männän liike | 72 mm 2.83 in. |
| Puristussuhde | 9:1 |
| Moottorin toive | Vapaasti hengittävä moottori |
| Moottorin öljytilavuus | 4 l 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Moottoriöljyn eritelmät | Kirjaudu sisään nähdäksesi. |
| jäähdytysneste | 7.3 l 7.71 US qt | 6.42 UK qt |
| Paino | 985 kg 2171.55 lbs. |
|---|---|
| Enimmäispaino | 1410 kg 3108.52 lbs. |
| Paino/teho-suhde | 425 kg 936.96 lbs. |
| Matkatavarasäiliön vähimmäistilavuus | 430 l 15.19 cu. ft. |
| Matkatavarasäiliön enimmäistilavuus | 1350 l 47.67 cu. ft. |
| Polttoainesäiliön tilavuus | 50 l 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Sallittu kattokuorma | 80 kg 176.37 lbs. |
| Pituus | 4200 mm 165.35 in. |
|---|---|
| Leveys | 1614 mm 63.54 in. |
| Korkeus | 1350 mm 53.15 in. |
| Pyörän perusta | 2475 mm 97.44 in. |
| Etupyörän jälki | 1366 mm 53.78 in. |
| Takapyörän jälki | 1365 mm 53.74 in. |
| etuylitys | 830 mm 32.68 in. |
| takaylitys | 895 mm 35.24 in. |