
| От какъв тип е каросерията, Volvo V60 I (facelift 2013)? | Комби, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Volvo V60 I (facelift 2013) Polestar 2.0 T6 (367 Hp) AWD Geartronic? | 8.1 л/100 км 29 US mpg 34.9 UK mpg 12.3 км/л |
| Колко ЕКО е колата, Volvo V60 Polestar 2.0 T6 (367 Hp) AWD Geartronic? | 186 г/км CO2 Euro 6b |
| Колко бърза е колата, 2016 V60 I (facelift 2013) Polestar 2.0 T6 (367 Hp) AWD Geartronic? | 250 км/ч | 155.34 mph 0-100 км/ч: 4.8 сек 0-60 mph: 4.6 сек |
| Колко мощност има, Volvo V60 Комби 2016 Polestar 2.0 T6 (367 Hp) AWD Geartronic? | 367 кс, 470 Нм 346.65 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Volvo V60 Комби 2016 Polestar 2.0 T6 (367 Hp) AWD Geartronic? | 2.0 л 1969 см3 120.16 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2016 Volvo Polestar 2.0 T6 (367 Hp) AWD Geartronic? | 4, Редови |
| Какво е задвижването, Volvo V60 I (facelift 2013) Комби 2016 Polestar 2.0 T6 (367 Hp) AWD Geartronic? | Пълно задвижване (4x4). Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва перманентно предните колела, а при нужда през електрически или механично управляван съединител се задвижват задните колела. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2016 Volvo V60 Комби? | 4668 мм 183.78 in. |
| Колко широка е колата, 2016 Volvo V60 Комби? | 1866 мм 73.46 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2016 Volvo V60 I (facelift 2013) Polestar 2.0 T6 (367 Hp) AWD Geartronic? | 1721 кг 3794.16 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2016 Volvo V60 I (facelift 2013) Polestar 2.0 T6 (367 Hp) AWD Geartronic? | 2270 кг 5004.49 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2016 Volvo V60 Комби? | 430 - 1241 л 15.19 - 43.83 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2016 Volvo V60 I (facelift 2013) Polestar 2.0 T6 (367 Hp) AWD Geartronic? | 8, автоматична скоростна кутия Geartronic |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Volvo |
| Модел | V60 |
| Генерация | V60 I (facelift 2013) |
| Модификация (Двигател) | Polestar 2.0 T6 (367 кс) AWD Geartronic |
| Начало на производство | 2016 г |
| Край на производство | Май, 2018 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Комби |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Експлоатационни показатели | |
| Разход на гориво - градско (NEDC) | 10.8 л/100 км
21.8 US mpg 26.2 UK mpg 9.3 км/л |
| Разход на гориво - извънградско (NEDC) | 6.6 л/100 км
35.6 US mpg 42.8 UK mpg 15.2 км/л |
| Разход на гориво - комбиниран (NEDC) | 8.1 л/100 км
29 US mpg 34.9 UK mpg 12.3 км/л |
| CO2 емисии (NEDC) | 186 г/км |
| Тип гориво | Бензин |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 4.8 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 4.8 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 4.6 сек |
| Максимална скорост | 250 км/ч, Електронно ограничена 155.34 mph |
| 100 км/ч - 0 | 37 м |
| Екологичен стандарт | Euro 6b |
| Съотношение тегло/мощност | 4.7 кг/кс, 213.2 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 3.7 кг/Нм, 273.1 Нм/тон |
| Двигател | |
| Мощност | 367 кс @ 6000 об/мин |
| Мощност за литър работен обем | 186.4 кс/л |
| Въртящ момент | 470 Нм @ 3100-5100 об/мин 346.65 lb.-ft. @ 3100-5100 об/мин |
| Максимална скорост на двигателя | 7000 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, напречно |
| Модел/код на двигателя | B4204T43 |
| Обем на двигателя | 1969 см3 120.16 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 82 мм 3.23 in. |
| Ход на буталото | 93.2 мм 3.67 in. |
| Степен на сгъстяване | 8.6:1 |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Директно впръскване |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Турбокомпресор и Суперчарджър, Интеркулер |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC |
| Количество на маслото в двигателя | 5.4 л 5.71 US qt | 4.75 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Охлаждаща течност | 8.3 л 8.77 US qt | 7.3 UK qt |
| Двигателни системи | Старт & Стоп система |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 1721 кг 3794.16 lbs. |
| Допустима маса | 2270 кг 5004.49 lbs. |
| Максимална товароносимост | 549 кг 1210.34 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 430 л 15.19 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 1241 л 43.83 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 67.5 л 17.83 US gal | 14.85 UK gal |
| Максимално натоварване на покрива | 75 кг 165.35 lbs. |
| Размери | |
| Дължина | 4668 мм 183.78 in. |
| Широчина | 1866 мм 73.46 in. |
| Широчина със свити огледала | 1899 мм 74.76 in. |
| Широчина с отворени огледала | 2097 мм 82.56 in. |
| Височина | 1484 мм 58.43 in. |
| Колесна база | 2776 мм 109.29 in. |
| Предна следа | 1578 мм 62.13 in. |
| Задна следа | 1575 мм 62.01 in. |
| Преден надвес | 976 мм 38.43 in. |
| Заден надвес | 916 мм 36.06 in. |
| Пътен просвет | 136 мм 5.35 in. |
| Коефициент на челно съпротивление (Cd) | 0.29 |
| Минимален диаметър на завой | 11.9 м 39.04 ft. |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва перманентно предните колела, а при нужда през електрически или механично управляван съединител се задвижват задните колела. |
| Задвижване | Пълно задвижване (4x4) |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 8 предавки, автоматична скоростна кутия Geartronic |
| Предно окачване | Независимо тип McPherson с винтова пружина и напречен стабилизатор |
| Задно окачване | Независимо многораменно пружинно окачване със стабилизатор |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани, 371x32 мм |
| Задни спирачки | Дискови вентилирани, 302x22 мм |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | 245/35 ZR20 |
| Размери на джантите | 8J x 20 |