
| От какъв тип е каросерията, Renault Megane IV Grandtour? | Комби, 5 врати, 5 места |
|---|---|
| Колко е разходът на гориво, Renault Megane IV Grandtour 1.3 TCe (140 Hp) EDC FAP? | 5.5-5.7 л/100 км 42.8 - 41.3 US mpg 51.4 - 49.6 UK mpg 18.2 - 17.5 км/л |
| Колко ЕКО е колата, Renault Megane 1.3 TCe (140 Hp) EDC FAP? | 125-130 г/км CO2 Euro 6 |
| Колко бърза е колата, 2018 Megane IV Grandtour 1.3 TCe (140 Hp) EDC FAP? | 201 км/ч | 124.9 mph 0-100 км/ч: 9.9 сек 0-60 mph: 9.4 сек |
| Колко мощност има, Renault Megane Комби 2018 1.3 TCe (140 Hp) EDC FAP? | 140 кс, 240 Нм 177.01 lb.-ft. |
| Какъв е обемът на двигателя, Renault Megane Комби 2018 1.3 TCe (140 Hp) EDC FAP? | 1.3 л 1332 см3 81.28 cu. in. |
| Колко цилиндъра има моторът, 2018 Renault 1.3 TCe (140 Hp) EDC FAP? | 4, Редови |
| Какво е задвижването, Renault Megane IV Grandtour Комби 2018 1.3 TCe (140 Hp) EDC FAP? | Предно задвижване. Двигател с вътрешно горене. Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
| Каква е дължината на превозното средство, 2018 Renault Megane Комби? | 4626 мм 182.13 in. |
| Колко широка е колата, 2018 Renault Megane Комби? | 1814 мм 71.42 in. |
| Колко тежи автомобилът, 2018 Renault Megane IV Grandtour 1.3 TCe (140 Hp) EDC FAP? | 1315-1444 кг 2899.08 - 3183.48 lbs. |
| Каква е максималната допустима маса, 2018 Renault Megane IV Grandtour 1.3 TCe (140 Hp) EDC FAP? | 1906 кг 4202.01 lbs. |
| Какъв е обемът на багажника, 2018 Renault Megane Комби? | 507 - 1504 л 17.9 - 53.11 cu. ft. |
| Колко предавки има кутията, Какъв тип е скоростната кутия, 2018 Renault Megane IV Grandtour 1.3 TCe (140 Hp) EDC FAP? | 7, автоматична скоростна кутия EDC |
| Основна информация | |
|---|---|
| Марка | Renault |
| Модел | Megane |
| Генерация | Megane IV Grandtour |
| Модификация (Двигател) | 1.3 TCe (140 кс) EDC FAP |
| Начало на производство | 2018 г |
| Край на производство | 2020 г |
| Архитектура на силовия агрегат | Двигател с вътрешно горене |
| Тип каросерия | Комби |
| Брой места | 5 |
| Брой врати | 5 |
| Експлоатационни показатели | |
| Разход на гориво - градско (NEDC, WLTP еквивалент) | 6.5-7 л/100 км
36.2 - 33.6 US mpg 43.5 - 40.4 UK mpg 15.4 - 14.3 км/л |
| Разход на гориво - извънградско (NEDC, WLTP еквивалент) | 4.6-5.1 л/100 км
51.1 - 46.1 US mpg 61.4 - 55.4 UK mpg 21.7 - 19.6 км/л |
| Разход на гориво - комбиниран (NEDC, WLTP еквивалент) | 5.5-5.7 л/100 км
42.8 - 41.3 US mpg 51.4 - 49.6 UK mpg 18.2 - 17.5 км/л |
| CO2 емисии (NEDC, WLTP еквивалент) | 125-130 г/км |
| Тип гориво | Бензин |
| Ускорение 0 - 100 км/ч | 9.9 сек |
| Ускорение 0 - 62 mph | 9.9 сек |
| Ускорение 0 - 60 mph (Изчислено от Auto-Data.net) | 9.4 сек |
| Максимална скорост | 201 км/ч 124.9 mph |
| Екологичен стандарт | Euro 6 |
| Съотношение тегло/мощност | 9.4 кг/кс, 106.5 кс/тон |
| Съотношение тегло/въртящ момент | 5.5 кг/Нм, 182.5 Нм/тон |
| Двигател | |
| Мощност | 140 кс @ 5000 об/мин |
| Мощност за литър работен обем | 105.1 кс/л |
| Въртящ момент | 240 Нм @ 1600 об/мин 177.01 lb.-ft. @ 1600 об/мин |
| Разположение на двигателя | Отпред, напречно |
| Модел/код на двигателя | H5H 470 |
| Обем на двигателя | 1332 см3 81.28 cu. in. |
| Брой цилиндри | 4 |
| Конфигурация на двигателя | Редови |
| Диаметър на цилиндрите | 72.2 мм 2.84 in. |
| Ход на буталото | 81.3 мм 3.2 in. |
| Брой клапани на цилиндър | 4 |
| Система за впръскване на гориво | Директно впръскване |
| Начин на въздушна аспирация (Вид пълнене) | Турбокомпресор, Интеркулер |
| Газоразпределителен механизъм | DOHC |
| Количество на маслото в двигателя | 5.5 л 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| Спецификация на моторно масло | Влезте, за да видите. |
| Охлаждаща течност | 6.5 л 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Двигателни системи | Старт & Стоп система Филтър за твърди частици |
| Обеми и тегла | |
| Собствена маса | 1315-1444 кг 2899.08 - 3183.48 lbs. |
| Допустима маса | 1906 кг 4202.01 lbs. |
| Максимална товароносимост | 462-591 кг 1018.54 - 1302.93 lbs. |
| Минимален обем на багажника | 507 л 17.9 cu. ft. |
| Максимален обем на багажника | 1504 л 53.11 cu. ft. |
| Обем на резервоара | 50 л 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Максимално натоварване на покрива | 80 кг 176.37 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке със спирачки (12%) | 1700 кг 3747.86 lbs. |
| Максимално тегло на ремарке без спирачки | 695 кг 1532.21 lbs. |
| Максимално натоварване върху теглича | 75 кг 165.35 lbs. |
| Размери | |
| Дължина | 4626 мм 182.13 in. |
| Широчина | 1814 мм 71.42 in. |
| Широчина с отворени огледала | 2058 мм 81.02 in. |
| Височина | 1449 мм 57.05 in. |
| Колесна база | 2712 мм 106.77 in. |
| Предна следа | 1591 мм 62.64 in. |
| Задна следа | 1586 мм 62.44 in. |
| Преден надвес | 919 мм 36.18 in. |
| Заден надвес | 995 мм 39.17 in. |
| Минимален диаметър на завой | 11.4 м 37.4 ft. |
| Задвижване, спирачки, окачване | |
| Архитектура на задвижването | Двигател с вътрешно горене (ДВГ) задвижва предните колела на автомобила. |
| Задвижване | Предно задвижване |
| Брой предавки и вид скоростна кутия | 7 предавки, автоматична скоростна кутия EDC |
| Предно окачване | Независимо тип McPherson с винтова пружина и напречен стабилизатор |
| Задно окачване | полунезависимо пружинно окачване, торсион |
| Предни спирачки | Дискови вентилирани, 280x24 мм |
| Задни спирачки | Дискови, 260x8 мм |
| Подпомагащи системи | ABS (Антиблокираща спирачна система) |
| Тип управление | Кормилна (Зъбна) рейка |
| Усилвател на волана | Електроусилвател |
| Размери на гумите | 205/55 R16; 205/50 R17; 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Размери на джантите | 6.5J x 16; 7J x 17; 7.5J x 18 |